Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server2003

[es] :: Windows mreže :: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server2003

[ Pregleda: 5194 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server200322.03.2007. u 14:14 - pre 207 meseci
Dakle pitanje je kako da pojedinim klijentima ne dozvolim pristup internetu koji su u AD.

Mislim, mogu da im zabranim da pokrecu IE i zabranim instaliranje programa i resim problem, ali me zanima ima li neki "kulturniji" nacin da se to izvede?


Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server200322.03.2007. u 22:30 - pre 207 meseci
A kako klijenti inače izlaze na Internet?
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server200323.03.2007. u 10:23 - pre 207 meseci
ADSL ruter i uradjen forwarding (server ima 2 mrezne LAN i ADSL ruter). Svi klijenti su clanovi domena.I svi imaju net. Nije frka uz malo maste da se zabrani pristup netu ali me, kao sto vec rekoh, zanima ima li neko kulturno resenje (tipa deny access blablabla)?
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
217.23.206.*



+1 Profil

icon Re: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server200323.03.2007. u 11:13 - pre 207 meseci
E sad posto imas konfigurisan domen, postoji kulturno resenje.
Prvo treba da kreiras grupnu politiku koju ces da apliciras na user-e kojima zelis da zabranis net, onda ces lokalno da ima podesis u internet opcijama neki nepoznat proxy server koji ce im samo praviti beskonacnu petlju i na kraju nece dobiti nista na portu 80, posle toga ces definisati grupnu politiku tako:
User Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Internet Explorer\Disable changing proxy settings - podesis na ENABLE, sa tim ces postici da neki malo pametniji user zeli da iskljuci proxy, sto naravno nece moci.

Ili postoji drugi nacin, mozes na mreznim adapterima doticnih klijenata da filitriras TCP/IP saobracaj i izostavis port 80 a ostale permit-ujes, naravno i ovo mozes da resis kroz grupne politike.

[Ovu poruku je menjao frogman dana 23.03.2007. u 12:28 GMT+1]
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server200323.03.2007. u 11:58 - pre 207 meseci
Sa proxijm mi nije palo na pamet ali nije losa ideja... Ali ja hocu da ima zabranim internet saobracaj uospte ne samo port http. Znam da mogu recimo da intsliram ISA ili neki slican software pa da to odradim ali me zanima na samom Serveru kako da ne dozvolim u potpunosti internet saobracaj ukljucujuci i FTP, razne chat software, znaci kompletno da nema net.
E sad sta mi je palo na pamet da li recimo mogu DHCP-u da kazem da pojedinim klijentima/grupi jednostavno ne dodeli Default gateway i oni nemaju net(vide lokal i DC ali nemaju rutu za net). Ali mi ne pada na pamet kako to da izvedem i da li je moguce uopste?
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server200323.03.2007. u 12:05 - pre 207 meseci
Uvek im možeš staviti (ako takvih klijenata nema previše) statičku IP i ne ukucati im gateway i dns (mada je to baš "peške" način), ali bi trebalo da radi ako ništa drugo ne uspe.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server200323.03.2007. u 14:54 - pre 207 meseci
Miroslavljev predlog je dobar, uz opasku da adresu DNS-a ne smeš da izostaviš jer bez DNS-a ti klijenti neće moći da se loguju na Domen.

Možeš i na ADSL ruteru iskoristiti sekciju Security i željenim klijentima zabraniti izlaz filtriranjem po IP adresi (ako su njihove IP adrese statičke) ili filtriranjem po MAC adresi (ako su njihove IP adrese dinamičke).

Ako želiš preko DHCP-a tim klijentima da ne dodeliš Default Gateway, moraćeš da iskoristiš rezervaciju adresa na DHCP-u i željenim MAC adresama ćeš rezervisati određenu IP adresu, a sam postupak rezervacije će ti dopustiti da ne dodeliš adresu Default Gateway-a.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
217.23.206.*



+1 Profil

icon Re: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server200323.03.2007. u 15:14 - pre 207 meseci
Ako imas ozbiljniju mrezu onda ti je moj predlog da instaliras neki soft firewall, podesis pravila i resis svoje probleme!
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

boxter
Lazarevic Aleksandar
sabac

Član broj: 156432
Poruke: 2
91.150.71.*



Profil

icon Re: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server200309.09.2007. u 21:58 - pre 201 meseci
E pa ovako... Zanima me kako da preko grupne polise zabranim pristup internetu, a da pri tome to resenje bude elegantno, da ne bude samo iskljuci gateway? Sistem je server 2003, domenska mreza,jedan server,na izlazu je samo ruter,nema ise i toga slicno.... Nadam se da se nece buniti sto postavljam isto pitanje, ali procitao sam par tema sa ovim problemom i nista ne nadjoh. Ne radi mi se onako preko dhcp-a, pravljenja scopa, pa ukidanje rotera... Ako neko zna kako to uraditi preko grupne polise, neka pise!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: zabraniti pojedninim klijentima pristup internetu? server2003

[ Pregleda: 5194 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.