Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

diskriminacija podstanara

elitemadzone.org :: MadZone :: diskriminacija podstanara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13150 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: diskriminacija podstanara26.03.2007. u 15:31 - pre 208 meseci
Citat:
dekibre:E sad ja pitam stanodavce kod nas:
1. Da li im potstanari plaćaju na ruke u kešu ili na račun?
2. Da li plaćaju porez državi na ime ostvarenog dodatnog prihoda?

Samo to za početak a onda da pričamo o drugim stvarima.

1. Na ruke u kesu, a tako ce i ostati.
2. Ne, a tako ce i ostati.

Sram ih bilo, majku im imperijalisticku. Podrivaju sistem. Ne razumeju ljudi uzvisenu viziju.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
204.16.127.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: diskriminacija podstanara18.01.2009. u 21:54 - pre 185 meseci
Moja majka, koja je u Srbiji, izdaje moj stan od kako sam pre 7 godina otisao. Bilo je raznih iskustava. Dok sam ja tamo bio, imao sam, u vise navrata, djake, studente, i slicno. Sto se higijene i kolicine problema tice, nema nikakvog pravila kada se radi o devojkama ili momcima. To sve dolazi od porodice iz koje doticna osoba dolazi. Neko je naucen da sam iza sebe pocisti, opere kadu, ocisti WC, kuhinju, a nekom je majka ili baka ceo zivot to sve radila, pa sad ocekuje da valjda ja to radim.

Imao sam jednom prilikom, u 2 sobe 2 devojke. Jedna je radila u supermarketu, druga u nekoj maloj prodavnici racunara. Ova prva je bila vrlo cista, i nikad nije ni najmanju buku pravila a i uvek je gledala svoja posla, a ova druga kojoj sam uzgred i posao nasao, konstantno je neke gluposti pravila, tipa sipanja masti od kuvanja u slivnik sudopere (sto se ODMAH stegne i zagusi pa ja moram da rasklapam i cistim), do kraduckanja hrane koju mi je majka povremeno slala, a jednom mi je ova prva dosla da se pozali na ovu drugu, jer je jednom bila bolesna, i sa posla dosla u podne umesto navece, i zatekla je u svojoj sobi kako koristi njenu sminku (i ko zna sta jos)...

Posle toga sam imao nekog klinca iz unutrasnjosti koji je tu kod mene isao u srednju skolu. Decko je bio prilicno fino vaspitan, isto je gledao svoja posla, njegov otac je dolazio svakog meseca da plati kiriju, donese hranu i porazgovara sa mnom da vidi da li je njegov sin problematican i tako...

Onda sam ja otisao, i posle nekog vremena majka je uzela nove stanare. Proslo je nekoliko njih kroz stan. Neki uzmu stan, razvedu se pa napuste stan, neki iz drugih razloga odu. Posto je stan velik, jednom prilikom smo imali 2 razvedene zene sa decom (16-17 godina svako) a ti klinci su kad god roditetlji nisu tu, pravili guzvu, muzika do daske, gomila prijatelja, djubrenje i slicno, pa su gotovo svakog vikenda komsije zvale majku da se bune. Oni su nekako otisli. Jednom dodjem na odmor, pitam majku kako je sa stanarima, kaze nisu platili vec 2 i po meseca, a izgleda i da racune nisu platili, dobili smo neke opomene. Majka "kao lebac"dobra i mirna zena, nije htela frku da pravi, pa joj je na taj nacin vraceno. Kad smo brat i ja (a brat kao od brega odvaljen mada vrlo miran) otisli da se raspitamo u cemu je problem (nisam sarkastican, zaista smo bili ljubazni) platili su za 2 dana, a mesec dana po mom povratku u inostranstvo i otisli iz stana.

Znaci, iskustava raznih... Nije ni meni ni majci nikad na pamet padalo da postavljamo neke kretenske uslove tipa vremena tokom kojeg moze da se ulazi ili izlazi iz stana, ko moze a ko ne moze da dodje u goste i tako... Neko je to cenio, neko nije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: diskriminacija podstanara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13150 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.