Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)

[es] :: Hosting :: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)

[ Pregleda: 3355 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bjmikin
Novi Sad

Član broj: 9579
Poruke: 4
82.208.195.*



Profil

icon Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)21.03.2007. u 21:22 - pre 208 meseci
Ovom porukom ne zelim nikoga da optuzim ili hvalim, samo zelim da pomognem svima koji mogu biti u slicnoj situaciji kao ja.

Posle dugog trazenja odlucio sam se za hostig veceg broja sajtova na Dreamhostu. Ono sto nude u paketu i cena su mi sasvim odgovarali i uskoro sam skoro sve sajtove (preko 20) prebacio na njihove servere. Kod njih sam registrovao i jedan domen a kasnije sam uradio i transfer još jednog domena kod njih.

Ponudu Dreamhosta mozete videti na njihovom sajtu ali da kazem da su u odnosu na druge oni veoma dobri. Control panel im je sasvim OK. Statistika poseta nije neka ali postoje uputstva kako da sami podesite neku statistiku (Awstats, Webalizer). Sva objasnjenja mozete pronaci na njihovim Wiki stranicama. To je neka vrsta uputstva za hosting kod njih. Uz pomoc tih uputstava ce se snaci i pocetnici. Omogucuju full shell pristup serveru sto ce se svideti poznavaocima Unixa/Linuxa. U odnosu na vecinu hosting provajdera mogucnosti su odlicne.

E sad, posto sam ih nahvalio da ispricam i drugu stranu medalje. Sve je bilo super do momenta kada sam preksio uslove koriscenja njihovih usluga. U roku od 1 sat mi je nalog suspendovan i izgubio sam pristup skoro svemu kod njih. Da posebno ne objasnjavam razloge suspenzije ali recimo da su opravdani (kolega koji je imao pristup serveru je ceprkao gde ne treba).

Epilog svega je da sam nepovratno izgubio podatke sa cetiri sajta (fotografije i drugo koje su clanovi unosili svakodnevno), baze podataka sam uspeo da izvucem nekako posto mi nisu ukinuli nalog za baze podataka, a ono najvaznije dva domena koja sam registrovao kod Dreamhosta jos uvek nisam uspeo da povratim. Pristup control panelu za podesavanje domena mi je onemogucen. Da ne pricam kakve su muke sa modifikacijom co.yu domena.

Nakon ko zna koliko mailova jos uvek nemam nikakav odgovor sta ce biti sa tim domenima, auth kodove nisam zapisao i sada ne mogu da izvrsim ni transfer domena kod nekog drugog. Naravno, oni nece da mi odgovore na mailove jer ja sam za njih haker, kriminalac i bas ih briga!?


Dakle ljudi, bilo gde da hostujete sajtove obavezno procitajte Uslove koriscenja (kod svih su skoro isti), postujte koliko mozete ali videcete ako pazljivo citate da vam mogu ugasiti nalog kada god to pozele, nemojte registrovati domene kod onih kod onih kod kojih hostujete sajtove i obavezno bekapujte podatke na servere drugog provajdera (ako imate raznorazne portale).

Naravno, nista novo nisam rekao ali valjda ce nekome koristiti, ne moze da skodi!!!


 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)21.03.2007. u 21:42 - pre 208 meseci
Sad vidis zasto drugi provajderi izbegavaju shell pristup serveru jer ti si ugrozio i ostale naloge na tom serveru.
Resenje za to je da iznajmis server pa onda podesavaj u shell-u sta god hoces.

Pozz
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)23.03.2007. u 21:43 - pre 208 meseci
Ako nije tajna, sta si to radio sto nisi smeo da ih tako naljutis? (moze i na PM)


Jeste da se preko shell-a vide i ostali nalozi ali nije bas sve na izvolte.

Kakva su ti iskustva sa opterecenim sajtovima? Da li ti se javljalo ono 500 internal server error? Sporost baze usled preopterecenosti?


 
Odgovor na temu

bjmikin
Novi Sad

Član broj: 9579
Poruke: 4
82.208.195.*



Profil

icon Re: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)23.03.2007. u 22:36 - pre 208 meseci
Nisam ja radio ništa zbog čega bi ukinuli nalog. Ali je prijatelj kome sam ja dao pristup serveru ko zna šta radio.
Šta je radio nemojte me pitati. Ne znam, on kaže da nije ništa ali više i nije bitno.

Od dreamhosta sam samo dobio: "Your account has been permanently disabled without refund for violation of our Terms of Service."

I obavestili su me sa kog naloga (drugarovog) je prekršaj izvršen.

Ali nije poenta u tome da li je i kako prekršaj napravljen.
Ja sam hteo samo da skrenem pažnju na važnost redovnog bekapa i ono što je još važnije registraciju domena kod nekog kod koga ne hostujete sajtove.

Takodje ako imate mogućnost da vidite i zapišete auth kodove nakon registracije domena, zapišite sebi. Nemojte da prodjete kao ja koji to nije uradio i sada verovatno neću moći da izvršim transfer ovog jednog domena koji mi je važan. Od Dreamhosta sam više puta tražio auth kod za taj domen ili promenu DNS servera ali ni posle mesec dana nema odgovora.

Svi koji hostujete sajtove u inostranstvu dobro pročitajte TOS i videćete da provajderi mogu ukinuti nalog bez upozorenja kada god utvrdte da ste vi prekoračili njihove uslove. Naravno ne želim da plašim nikoga jer ako samo hostujete sajtove, i pridržavate se njihovih uslova nećete imati problema. Ali oprez što se tiče backupa i registracije domena nije na odmet.
Pod BACKUP ne mislim naravno na najobičnije prezentacije koje ionako imate na svom računaru.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
195.252.72.*

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)27.03.2007. u 14:55 - pre 208 meseci
Sam si kriv... prihvatio si nesto sto nisi procitao i pojma nisi imao sta tamo pise... mozda si prihvatio da ako napravis neko ...nje ides direktno u zatvor na 10 godina :)

Njihova ponuda jeste teski oversellig ali ako to koristi u normalnim granicama, sve ce ti raditi veoma veoma lepo za te pare...

Pazi, ako razmisljas da mozes da iskoristis sve sto ti daju, pa onda bi ceo ES ladno mogao da se hostuje kod njih za 4-5$ mesecno i jos da im ostane mnogo slobodnog prostora, a mozda i transfera... ali to tako ne moze...
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)31.03.2007. u 01:00 - pre 208 meseci
A sto ne bi moglo Nenade? :)


Disk Usage:
17% of 226.7 GB

Bandwidth Usage:
11% of 2608 GB

Domains Hosted:
5 domains, 18 subdomains

Email Accounts:
71 / 3000

Member since April 2006



Nisam istina ni mogao da popunim do kraja prostor cak i da sam hteo, ali evo radi vec godinu dana bez problema ovako, sto nije bas malo zauzece kada se pogleda u MB odnosno GB na serveru.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
195.252.72.*

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)31.03.2007. u 17:03 - pre 208 meseci
To je veoma lepa potrosnja i prostora i transfera. Ne kazem da je nemoguce, rade oni dosta lepo, imam i ja tamo 20-ak mojih domena, uzeo sam ih cisto da bih probao jer mi je ponuda totalno nerealna ali mali broj usera dodje i do 50% onoga sto ima na raspolaganju tako da to moze stvarno lepo da radi... ali CPU time moze da bude problem, nije uvek problem koliko tvoj sajt 'vuce' nego koliko CPU time-a koristi :)

Moja preporuka svakako, za te pare, odlican hosting :)
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)05.04.2007. u 15:08 - pre 207 meseci
Problem vaistinu moze biti CPU usage, bar mislim da se ovo desava zbog toga:

Citat:
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.



Sve u svemu ne treba preterivati sa potrosnjom, ali posecen sajt moze biti problem zbog ovih cestih Internal Server Error-a..
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)23.04.2007. u 23:30 - pre 207 meseci
Samo da javim drazesnu vest
Posle mucenja sa preopterecenim DB serverom, prebacili su me (samovoljno) na drugi DB server, i - guess what? Sada prosto leti.... ovo je bolje nego dedicated DB server sada Znaci samo ako ovako ostaje ne menjam dreamhost u narednom periodu
Vidim od jednom pocelo da leti od brzine, proverim naziv DB servera kad ono novi Nisu mi nista ni javili.... zextra.

Tako da imam dedicated po ceni shared-a trenutno

 
Odgovor na temu

another_ivan
Novi Sad

Član broj: 167023
Poruke: 7
89.216.113.*



+1 Profil

icon Re: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)11.03.2008. u 22:28 - pre 196 meseci
Jel zna neko da li moze da se uperi ovaj nas .RS domen na ns1.dreamhosta.com?
Gledao sam i gledao ali mislim da oni ne primaju nista osim ovih com,org,net i info.
Imaju samo opciju Domain Registration Transfers ali tu kazu:
>>Error: We can only transfer .com, .net, .org, and .info domains!

Ajde ako neko ima iskustva sa njima neka kaze da li ima pomoci ili ce morati da radi redirekt!
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Moje iskustvo sa Dreamhost-om (moze biti bilo cije iskustvo, sa bilo kim)

[ Pregleda: 3355 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.