Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Procesori i ploče

[es] :: PC Konfiguracije :: Procesori i ploče

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4343 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Procesori i ploče03.04.2007. u 08:29 - pre 209 meseci
Citat:
calexx:Kod procesora sam mislio da nešto znači i onih 3,4:2,8 ali ako kažeš da je 915 bolji, onda ću njega da uzmem.

znaci, ali 915 je dc. znaci 2x2.8 ;) po nekom mom iskustvu gigaherci mogu da se osete samo u aplikacijama koje rade mpeg kompresija i sl.
u "obicnom radu" sa winom- torrent, messenger, browser, player razlika nije vidljiva (za mene). recimo ja sam menjao klok moje 630ice od 2.8-3.7 i zaista nisam osetio neku razliku u radu wina.
ali zato omrazeni hyperthreading i dc prave osetnu raliku nabolje. najuocljivija razlika je pri podizanju wina i pokretanju programa. o tome narocito treba misliti sada, kad ova nesrecna vista ima oko 45 pocetnih procesa.

znaci najbitnija je namena- ako najveci deo vremena da radis sa nekom profi aplikacijom koja nije optimizovana za dc, onda se (mozda) vise isplati 650.
ako je to win-desktop-multipraktik masina, svakako dc. to je bar moj stav.

e, da, juce sam nesto slucajno gledao na amdatijevom sajtu, kazu da je x1600 dovoljna za sve aspekte viste
http://ati.amd.com/technology/windowsvista/AreYouVistaReady.html

sto se tice tog dodatnog kontrolera: prvo ima samo jedan pata kanal, ali koliko sam do sad ukapirao tebi je dovoljno.
drugo, kao sto je nekad southbridge imao samo pata kontrolere, a bili su potrebni dodatni za sata, sad je obrnuto, znas vec i sam. jedino sto se razlikuje je sto ti je boot duzi 2-3sec kad je taj ukljucen. i nije po plug'n'pray sistemu, recimo moj je po defaultu ukljucen i podesen na raid mod, znaci posto ti hoces optiku, a ne raid, moraces to u biosu malo da stelujes (nije mana, nego cisto da znas unapred)



[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 03.04.2007. u 10:01 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Procesori i ploče03.04.2007. u 10:53 - pre 209 meseci
Baš se spremam da krenem i pazarim ploču, procesor i grafičku. Ostalo ću sutra ali će prepakivanje da sačeka vikend osim ako ne odlučim da neku noć ne spavam. ;) Ipak će da bude sklapanje 2 komata i instalacija dva kompleta ... tj verovatno i tri.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Procesori i ploče03.04.2007. u 21:07 - pre 209 meseci
Uzeo sam ploču i procesor, sutra idem po ostalo. Ploča je http://www.giga-byte.com.tw/Pr...457&ProductName=GA-965P-S3 a mala ispravka za procesor, nema 2x1MB već 2x2MB L2. Utisci verovatno tek za vikend kada budem sklopio.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Procesori i ploče03.04.2007. u 21:24 - pre 209 meseci
eto, sad si i meni bacio kosku da razmisljam da zamenim 630 za 930, posto su ti dc prilicno dobra kupovina trenutno (moja ploca na zalost ne podrzava c2d) . samo da ga nadjem povoljno...

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 03.04.2007. u 22:36 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Procesori i ploče03.04.2007. u 21:48 - pre 209 meseci
Uzmi 925, sigurno ti neće nedostajati podrška za virtuelizaciju, a jeftiniji je.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Procesori i ploče03.04.2007. u 22:47 - pre 209 meseci
Koliko vidim, 925 je skuplji oko 30% od ovog mog procesora a 935 nekih 55% pa se izračunaj. Meni je i ovo previše, kao što sam bezbroj puta pisao meni i ovaj cel 2,4 završava posao ali kad već kupujem da bude bar pristojno.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Procesori i ploče04.04.2007. u 06:29 - pre 209 meseci
Moj post nije bio upućen tebi, već imenjaku.
A za tebe: 915 je odličan ulaz u DC svijet (nema svako para za C2D).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Procesori i ploče04.04.2007. u 10:32 - pre 209 meseci
Šta bre nema svako para za C2D? Sad idem da kupim pet komada. :))
Pa i moj post je bio upućen njemu, iskoristio sam što si pomenuo xx5 verzije pošto sada uglavnom njih viđam pa sam napisao cene koje imam. Meni je i stari cel 2,4 bio dovoljan, ovo sam uzeo koliko da ne nabavljam nešto preterano zastarelo a da ne bude baš preskupo.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Procesori i ploče04.04.2007. u 15:21 - pre 209 meseci
Jos malo pa ce i C2D uskoro da zagazi i u low-end segment
;-)


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Procesori i ploče06.04.2007. u 19:23 - pre 209 meseci
Nije baš po naslovu teme ali valjda spada u PC Konfiguracije, ostao je samo monitor. Pošto CRT monitore jedva da neko nudi, ipak će moj 757NF da ide sestriću a ja ću sebi da pazarim TFT. Ovde su u ponudi uglavnom LG i Samsung, ponegde se nađe još neki ali ređe ... jedino po megamarketima ima više ponuda. Da li da ih obiđem i pogledam šta nude?
Naravno, kad već nešto kupujem onda to nije baš najjeftinije ali pošto sam se malo ispucao, ne mora da bude ni mnogo skupo. Recimo da bi mi odgovarao neki pristojan 19" monitor, sve više mi se čini da mi se wide varijanta ne sviđa pa bi to verovatno trebalo da bude običan. Koliko sam mogao da vidim, wide 19" monitori su po visini manji i od običnih 17" monitora a pošto ne gledam filmove valjda mi taj oblik nije nešto potreban.
Koje su preporuke za ne mnogo skup 19" monitor? Recimo da bi mogao da ide do 20k para. Koliko je važan DVI?

Inače sam kupio grafičku http://www.giga-byte.com.tw/Pr...s_Overview.aspx?ProductID=2212 koja bi trebalo da bude dovoljna za moje potrebe.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Procesori i ploče07.04.2007. u 08:20 - pre 209 meseci
Ovo ostalo je više u domenu afiniteta i trenutnog stanja na tržištu (dostupnosti određenih modela), najbolje da malo pretražiš forum i pogledaš review-e.
Osvnuću se na DVI. Kartica proizvodi digitalni signal, TFT je digitalni uređaj. Koristeći DVI izbjegavaš dvostruku DA/AD konverziju (jednu u kartici i jednu u monitoru), što može značiti samo oštriju i kvalitetniju sliku (koliko, zavisi od mnogo čega).
Ako ne igraš igre, ta kartica ti je sasvim dovoljna.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Procesori i ploče09.04.2007. u 16:40 - pre 209 meseci
U međuvremenu sam sklopio oba PC-ja, na svom uspeo da odradim repair reinstalaciju XP-a pa za sada pristojno radi a na drugom disku je Vista koju tek isprobavam. Znam šta radi DVI nego sam pitao čisto da proverim koliko to utiče na sliku pošto su skoro poskupeli monitori sa njim pa ih još uvek slabije viđam. Hm, sad ću da pogledam šta se ranije pisalo, da li će da bude problem što trenutno koristim KVM svič? Da li može jedan PC da se uključi na DVI a drugi na analogni? Mislim, kad sam već ovde da pitam a posle ću da potražim da li je bilo reči o tome. ;)
Za sada još ne mogu da napišem utiske pošto tek probam, Vista je dala ocenu 4,4 mislim zbog grafičke a opasne me nervira ventilator na procesoru, kad god nešto pokrenem on se zalaufa. Na početku je bilo i pištanja ali sam ugasio upozorenje za njega pa ću na kraju verovatno da isključim automatski rad. Koja je normalna temperatura za ovaj procesor (Pentium DC 2,8)? U biosu pokazuje nešto preko 50 a još nisam instalirao ništa što meri kada se Win startuje.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Procesori i ploče

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4343 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.