Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kućna Cisco CCNA laboratorija ?

[es] :: Enterprise Networking :: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13668 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Frki
Dusan Krstic
Nis

Član broj: 9143
Poruke: 67
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?29.03.2007. u 15:22 - pre 207 meseci
Ja upravo spremam CCNA, pazarih CISCO komplet sa BOSON softverom na amazon.co.uk

http://www.amazon.co.uk/CCNA-O...&qid=1175177836&sr=8-2

Dobijes paket - 2 knjige: CCNA INTRO (640-821) i CCNA ICND 640-811

Obzirom da sam polozio A+ i Network+, prvu sam prelistao i toliko, druga je puna prakticnih primera, koje mozes na NetSim simulatoru da odradis. Sto se tice "naprednijih" komandi, one ti i nisu potrebne za CCNA, tako da je BOSON softver prilagodjen bas za CCNA (imas i verziju za CCNP). A to sto nekih komandi "nema", moze da bude u pitanju razlicita verzija IOS-a, tj. do nekih komandi se drugacije dolazi, neke su izmenjene, potrazi malo po cisco sajtu. Imao sam taj problem jer sam i sam odgledao neke video kurseve koji su iz 2005. alisu primeri radjeni na starijem IOS-u.

Pozdrav
A+™ Certified Professional
Network+™ Certified Professional
Cisco CCNA
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?29.03.2007. u 16:57 - pre 207 meseci
Ma imam ja Boson CCNP kao i obe Cisco press knjige i CBT Nuggets za CCNA i TestKing :)
Mislim da 14. aprila izlazim, odustao sam od 7. ipak sam hteo malo vise da provezbam zadatke.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.PPPoE-1242.sa.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?30.03.2007. u 10:07 - pre 207 meseci
Cudi me da vam vase akademije nemaju "netlab".

Ovdje u Sarajevu na www.cced.ba akademiji mi imamo nekoliko "podova" uvezanih routera i switcheva i regularno preko neta svi koji pohadjaju akademiju sebi rezervisu termin i mogu vjezbati na stvarnoj udaljenoj opremi. Logovi i konfiguracije se mogu regularno spasiti i sledeci put kad dodjete samo kliknete da vam ucita staru konfiguraciju. Cak postoji mogucnost da se restartuje ili ugasi router ili switch sve preko neta..
Inace moze se odabrati pristup ili preko telneta ili preko "emulacije" konzole u javi koja je maltene identicna pravoj,.
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

kIGUAR
Istra

Član broj: 12745
Poruke: 25
161.53.146.*

Sajt: www.athlante.com


Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?30.03.2007. u 16:16 - pre 207 meseci
Osim Bosona, vrijedi pogledati i routersim.
Koristim oba, no routersim mi je draži.
Naravno, ni jedan nema sve naredbe, ali za CCNA je sasvim dovoljno.

www.routersim.com

Inače za CCNA, Cisco preporučuje komplet (bundle) koji košta oko 6000$ i to je ono minimalno što kupuju akademije.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.PPPoE-2220.sa.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?30.03.2007. u 16:33 - pre 207 meseci
Fakat mi nije jasno sto jos uvijek niko nije napravio neki dobar wiki za CCNA bar na nasem jeziku...
mislim ako ti je CCNA2 tezak ili fakat nisi preradio ni osnovno ili je bolje davec sad odustanes :D

U svakom slucaju poslusaj bar savjet sto ce ti "cica" dati:
Preradi bar e-labove u kurikulumima :)
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

redbandit
Minhen

Član broj: 140908
Poruke: 1
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?02.04.2007. u 22:44 - pre 207 meseci
Gledajuci listu sta mislis da je potrebno, cini mi se da je to malo previse, pogotovo za CCNA.
Ono sto bi odmah iskljucio je ISDN simulator, jeftinije ti je da od telekoma uzmes ISDN liniju na nekoliko meseci/godinu dana nego da kupujes simulator.
Za razliku od ostalih komentara mislim da mozes da prodjes na Ebayu (bez ISDNa) od 500-1000 EUR bez problema. Kako ces proci na carini i sa prevozom, drugo je pitanje. Access server moze da ti izigrava bilo koji ruter koji ima asinhroni serijski interfejs, a u krajnjoj nuzdi (ako me secanje dobro sluzi) i konzoli port moze da prekonfigurise za analogni dial in.
Ruting protokole bitne za CCNA imas na svim ruterima, FR takodje (opet ako me secanje dobro sluzi), 4 serijska za FR ti bas i ne trebaju.
IPX zavisi od IOSa a za to ces se vec nekako snaci, tu ima jako povoljnih ponuda na kineskim sajtovima :)
Ako si kratak sa RAMom, preturi po tavanu mozda pronadjes neku 486-cu sa odgovarajucim SIMovima, a ako je i flash mali, ruter bootujes sa mreze.
Sve u svemu, celo to "krpljenje i budzenje" za sto manje pare ce ti dobro pomoci da savlacas CCNA. Bitno je da shvatis funkcionalnost a tu ti ne treba vise od 4-5 potpuno standardnih rutera i par sviceva i racunara.
Cak mi se cini da bi svicevi u celoj prici bili najskuplji.

Meni je preostalo nesto opreme od CCNP, pa ako si zainteresovan javi se na PP za detalje.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.PPPoE-6704.sa.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?02.04.2007. u 22:59 - pre 207 meseci
Ma za CCNA val anije potrebno toliko se trositi,

zalosno je to sto akademije nece da ivestiraju u netlab
to rjesava sve probleme, pominjao sam vec kako funkcionise

a ako neko zeli imam ja nekog dobrog video materiala samo nek mi se obrati na mail ili porukom,
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?03.04.2007. u 05:50 - pre 207 meseci
Pa sve u svemu ja sam mislio i da mi posluzi ta oprema za CCNP :)

14. izlazim na CCNA bez doticanja opreme ali sa cackanjem Boson simulatora, pa cemo da vidimo :)
 
Odgovor na temu

Frki
Dusan Krstic
Nis

Član broj: 9143
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?06.04.2007. u 02:57 - pre 207 meseci
Ja da dodam jos nesto pre 14.

Citat:
Od silnog citanja ovaj link mi se cini kao najozbiljniji.
http://www.thebryantadvantage.com/CCNACCNPFreeHomeLab.htm


odgledao (odslusao) ja ta dva CD-a.... u pitanju je stariji IOS, tako da... znam da kad sam probao na novom Boson simulatoru komande, koje sam tu video, nisu htele da rade, jer se zapravo drugacije dolazilo do njih. Inace, dobar je to multimedijalni kurs za sticanje osnovnog znanja o mrezi i Cisco opremi...

Srecno 14-og! Poz


A+™ Certified Professional
Network+™ Certified Professional
Cisco CCNA
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?06.04.2007. u 20:54 - pre 207 meseci
Nema sta da te cudi @valajbeg , pa i CCED je nabavio netlab skoro, nesto malo vise od godinu dana. Da li si se raspitao koliko kosta netlab? Petocifrena je cijena, ako ne i vise, mnoge akademije ne mogu to da priuste. A i nije dzaba CCED proglasena za akademiju 2003 godine ;)
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.PPPoE-791.sa.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?06.04.2007. u 21:18 - pre 207 meseci
ne, cijena nije petocifrena.

mozda ustvari jeste ali ako racunas i cijenu opreme koju moras i onako posjedovati u jednoj akademiji.
uglavnom stvar radi preko IBM-ovog nekog servera i mislim da licenca kosta oko 1300$ godisnje.
jedini problem su vase akademije koje to nece da plate a mozda i ne mogu.
na ccedu 4 semestra kostaju oko 1200 eura ali zato su i predavaci FENOMENALNI, npr. meni sada na 4. sem. predaje covjek koji je vec godinama CCNP(nisam pitao za vise), koji drzi i wireless i koliko znamm radi kod nas u posti i ono lik koji bas bas ima profesionalan pristup.

http://www.netdevgroup.com/home.htm <-- ovo je stranica te firme sto daje podrsku i kreira netlab
ovo je overvju: http://www.netdevgroup.com/product_overview_swf.htm

P.S. mislim da na CCED-u imaju netlab dosta duze od godinu dana
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
195.252.116.*



+39 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?07.04.2007. u 08:18 - pre 207 meseci
Sto se tice akademije u bgd-u dok sam ja isao na CCNA kurs na ETF-u 2004-te imali su jedan rek orman sa sest routera i tri switch-a... malo rekao bi neko, ali su radili 24/7 i kad nije bilo nikakvih predavanja svako ko je hteo mogao je doci i vezbati na zivoj opremi, u 90% slucajeva kad bih ja dosao imao bi odmah bar pola rek ormana slobodno, dolazio sam skoro svaki dan i tako godinu++ dana i mozda mi se dva-tri puta desilo da moram da sacekam da neko zavrsi... E sad, da sam tad imao stalni net kuci... mozda bi preferirao netlab a mozda i ne bi... a da akademija ima gomilu prituzbi na rad i manjak opreme ne bi se svake godine na xx mesta prijavljivalo xxx kandidata-studenata.
Sve u svemu onako kako sam ja spremao i zamisljao CCNA-to je bio CCNP, tako da svako kome treba CCNA ne mora previse da se napreze po labaratorijama, ili ne daj boze kupuje opremu koju ne znam ni kako bi uvezao kod nas a cenu necu ni da pominjem... Boson je dovoljan, kome nije, ima u mom prvom postu ovde link ka ruter simulatoru koji na PC-u dize IOS... I to je to, knjigu u sake i za dva meseca lagano na polaganje...


 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?30.04.2007. u 19:40 - pre 206 meseci
Polozio CCNA bez pravih rutera :) Nasao sam na netu simulaciju hardwarea tj. koristi se originalni Cisco IOS i moze svasta da se napravi. Jos je i open-source pa je potpuno dzabe.

Site http://dynagen.org/

i forum http://7200emu.hacki.at/

Ako nekom treba pomoci oko podesavanja mozete i otvoriti temu pa kad stignem cu da odgovorim :)
 
Odgovor na temu

mamara
Vladimir Savic
Novi Sad

Član broj: 93512
Poruke: 1
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?11.04.2008. u 12:56 - pre 195 meseci
Literatura:

http://arabhardware.net/forum/archive/index.php/t-51293.html - ccna trainsignal

http://knowfree.net/2007/10/03...te-study-guide-exam-640-802.kf - CCNA: Cisco
Certified Network Associate Study Guide: Exam 640-802

Ako nadjem jos nesto interesantno, javljam!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Kućna Cisco CCNA laboratorija ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13668 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.