Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Desinhronizacija kod spajanja delova filma

[es] :: Video produkcija :: Desinhronizacija kod spajanja delova filma

[ Pregleda: 2165 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Desinhronizacija kod spajanja delova filma18.03.2007. u 09:00 - pre 208 meseci
Koristim Vegas za pravljenje filmova i obicno pravim film iz kracih delova, koje posle spajam. Filmove iz Vegasa exportujem kao nekompresovane, pa ih u Virtual dub-u kompresujem, i to koristeci DivX 5 codec i Lame mp3. I oni kao takvi ispadnu kao sto sam hteo. Ali pri spajanju tih delova (bilo da radim opet iz virtual duba ili nekog avi joinera) desava se da mi se film desinhronizuje (pomeri zvuk u odnosu na sliku). I to sam primetio da se desava ukoliko prvi film u nizu ima neko vreme tisine na pocetku, tj. zvuk pocinje nesto kasnije. U cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Desinhronizacija kod spajanja delova filma18.03.2007. u 09:13 - pre 208 meseci
Ja mislim da ti tu problem pravi DivX kompresija i Layer 3 zvuk. Kada je zvuk u ovom formatu, onda pravi probleme sa desinhronizacijom.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Desinhronizacija kod spajanja delova filma18.03.2007. u 17:01 - pre 208 meseci
Citat:
Misa_exclusive: Ja mislim da ti tu problem pravi DivX kompresija i Layer 3 zvuk. Kada je zvuk u ovom formatu, onda pravi probleme sa desinhronizacijom.


Ali Filmovi koje sam gledao do sad su uglavnom u tom formatu (i video i zvuk)... Sta predlazes?
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Desinhronizacija kod spajanja delova filma18.03.2007. u 18:27 - pre 208 meseci
Znam da su većina filmova u tom formatu. Ja sam zbog Layer 3 zvuka imao problema kada sam splittovao/joinovao neke isečke DivX filmova.
Definitivno je tu problem, a ne predlažem ništa osim da se ne koristi DivX. Inaće, to nije format za editing. Zato postoji sirov AVI.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Desinhronizacija kod spajanja delova filma19.03.2007. u 16:43 - pre 208 meseci
Jos davno neko je napisao da ako se radi sa Lame-om, nakon kompresije fajla potrebno je jos jednom ga ucitati u Vdub postaviti audio i video na Direct Stream Copy i ponovo na kraju Save as avi. Meni se desavalo da video izgubi sinhronizaciju ako pomeram Time Slider u plejeru. Nakon reeksporta koji sam opisao problem je nestajao.
 
Odgovor na temu

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Desinhronizacija kod spajanja delova filma21.03.2007. u 21:39 - pre 208 meseci
To resava stvar! Hvala na pomoci :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Desinhronizacija kod spajanja delova filma

[ Pregleda: 2165 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.