Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ka će subvencije za samozaposljavanje?

[es] :: Vodič za posao :: Ka će subvencije za samozaposljavanje?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 62985 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?08.09.2007. u 19:12 - pre 202 meseci
jer dobio jos neko pare>>>>
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

anglomont

Član broj: 20322
Poruke: 232
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?15.09.2007. u 15:22 - pre 202 meseci
od vas koji ste popunjavali zahtev za mikrokredit,
interesuje me u obrazcu -poslovni plan
tabela 3.3 potrebna ulaganja,
sta mu znaci TOC cirilicom, i sta se pise u 3-oj koloni -naziv firme isporucioca opreme ili nesto drugo?
neko je pomenuo da odmah nakon ovog turnusa kredita ide sledeci isti konkurs-jel to provereno?
tnx
 
Odgovor na temu

max86
Dimic Zoran
Prokuplje

Član broj: 40608
Poruke: 64
77.46.224.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?17.09.2007. u 14:09 - pre 201 meseci
Jednostavno pitanje:
Mogu li posle podnoshenja prijave da kupujem sredstva za radnju i da njima pravdam subvenciju?
Ili moram da chekam odobrenje, pa tek onda?
ZD
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?18.09.2007. u 17:21 - pre 201 meseci
max86 jer si i ti proso na konkurs? oni ti uplate pare na tvoj ziro racun i mozes tj smes samo da kupis repromaterijal i masine i to da opravdas
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

max86
Dimic Zoran
Prokuplje

Član broj: 40608
Poruke: 64
91.150.118.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?19.09.2007. u 21:25 - pre 201 meseci
Ovako, ja sam konkurisao za subvenciju, proshao kurseve i sve to i predao biznis plan. Sada chekam na odgovor. Da li u medjuvremenu mogu da kupujem stvari od svojih para, pa kada stignu pare (ili ne stignu) mogu li tom kupovinom da pravdam subvenciju (rachunima ili slichno), ili moram direktno sa tog rachuna da uplacujem na rachun prodavca kod kog kupujem sredstva, da bi oni videli gde su otishle pare? Sad sam ja registrovao radnju i zhelim da je opremim, a ne smem da kupujem sredstva, jer treba da chekam odobrenje?
ZD
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?20.09.2007. u 01:38 - pre 201 meseci
To nemozes tako...nesmes da kupujes od svojih para, jer kao sto su rekli oni svi ugovori i racuni nesmeju da budu pisani ranije, znaci sve priznaju placano od dana uplate novca, a gde zuris, ovde u nisu konkurs je gotov pre 20 dana i svi tj 90% koji su prosli obuku prosli su na konkurs, i da vidim pises da si registrovao radnju onda si malo zweznuo stvar, jer i u Poslovima pise lepo da radnju smes da registrujes tek kada prodjes na konkurs ako si pre donosenje odluke da li si dobio tj proso na konkurs registrovao radnju to nece da moze tako....imas msn ako hoces kontaktirajme...poz i srecno
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?20.09.2007. u 07:55 - pre 201 meseci
Moze to da se odradi, ako kupujes u vecim firmama koje imaju veleprodaju svi znaju kako. Prva uplata bude depozit, a druga uplata je prava uplata posle koje sledi vracanje depozita
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

max86
Dimic Zoran
Prokuplje

Član broj: 40608
Poruke: 64
91.150.118.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?20.09.2007. u 15:38 - pre 201 meseci
Meni su u birou rekli da posle podnoshenja biznis plana ja mogu da registrujem radnju... Inache, proshlo je oko 2 nedelje od podnoshenja biznis plana...
ZD
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?21.09.2007. u 08:53 - pre 201 meseci
Citat:
max86: Meni su u birou rekli da posle podnoshenja biznis plana ja mogu da registrujem radnju... Inache, proshlo je oko 2 nedelje od podnoshenja biznis plana...

zanimljiva koincidencija - meni su isto to rekli pre nekih 5-6 godina, prvo je bilo "nema nikakvih problema, dobijate 100%" a posle je "znate, mi uopste ne subvencionisemo samozaposljavanje za tu delatnost".
Mozda gresim, ali sklon sam misljenju da osnivanje radnje/firme veoma umanjuje sansu pozitivnog resavanja zahteva...
Znaci, njima je cilj da sto vise ljudi skinu sa evidencije. Ako se ti vec sam skines, onda njima nije veliki problem da umesto tvog finansiraju skidanje nekog drugog ko se drugacije nece skinuti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?21.09.2007. u 17:25 - pre 201 meseci
pctel leposimu reko i u konkursu u Poslovima piose da firma nesme da se otvori pre resavanja konkursa....
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

homolje
SEO
la

Član broj: 71996
Poruke: 33
87.250.47.*

Sajt: www.dataspherehosting.inf..


+1 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?17.10.2007. u 07:36 - pre 200 meseci
Ruzne novosti,


juce sam se cuo sa gospodjom iz fonda za razvoj i saznao da mi je zahtev za
kreditiranje\ [i legalizaciju posla koji radim na crno] odbijen.
Ja ne budem lenj, posto sam iz Branicevskog okruga, pozovem pozarevac,
dve zene koje su radile obuku tamo su cool, pametne i voljne,
da pomognu. Pa u razgovoru shvatim da je od 100 zahteva iz braniceva, odbijeno 90!
Sredstva su dobile vec postojece firme koje `navodno` zaposljavaju preko 5 radnika.
Sta da kazem, pilana otvara stampariju.

Evo i teksta na istu temu sa na forumu Krusevac:
"....Apr 21 2005, 08:03 AM
Post #17
surovo realan
Najnovija informacija:
Moj otac se inace prijavio za ovaj kredit i juce bio pozvan na neku vrstu informisanja u zavod za zaposljavanje. Tamo ih je sacekao jedan ekonomista i jedan pravnik i odgovarali su na pitanja i davali info u vezi svega toga.
Naime visina kredita zavisi od toga koliko ces ljudi da zaposlis, ali cim prijavis firmu moras da imas zaposleno onoliko ljudi koliko si prijavio u prijavi. na opasku mog oca da samo za organmizovanje proizvodnje ili bilo kog drugog posla treba bar godinu dana , a da za to vreme Vi morate da placate te radnike i da im uplacujete socijalno i penziono ekonomista izjavljuje : "Ja VAm uopste ne savetujem da uzimate ovaj kredit!!!" Onda ga moj otac pita, a ko bi onda trebao da ga uzme na sta se javlja tip koji je tu iz istog razloga kao i moj otac i kaze: " Ja cu da Vam kazem, a ako je potrebno i da imenujem bar tri firme koje vec imaju spremno po nekoliko radnika za otpustanje (naravno fiktivno ) odjavice i radnju, a onda "tajnim kanalima preko Banjaluke" dobiju ovaj kredit i prijave te iste radnike. Ekonomista i pravnik slezu ramenima u fazonu - Nismo mi tu nista krivi - I NISU.
Moja procena - jos jedan pokusaj cuvanja socijalnog mira koji ce naravno kao i sve u Srbiji biti opasno zloupotrebljeno. NADAM SE DA MI PROCENA NIJE TACNA!!!...... "

Procena je bila tacna.
Ne bih nikoga da obeshrabrujem ali, `velika masna firma iz BG-a` sa kojom imam neke poslovne veze, cija sekretarica je komentarisala
`ma to su gospodine, zavaravanja, ne verujte im nista, sada ce kosovo, pa izbori, NEMAJU ONI PARA! ...za subvencije" je bila u pravu ...

1103 zahteva za celu srbiju po 10.000 evra i nemaju para...
[ ~ IN OMNIBUS REQUIEM QUAESIVI ET NUSQUAM INVENI NISI IN ANGULO CUM LIBRO ~ ]
 
Odgovor na temu

Elldamar
Milan Ljubicic
Paracin

Član broj: 81980
Poruke: 19
77.46.254.*

ICQ: 228506928
Sajt: www.everdreamers.net


Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?02.11.2007. u 04:45 - pre 200 meseci
Pazi...firma ne sme da se otvori,ali moze da se pochne PROCES otvaranja...
Elem,ja dobio subvencije ali...zamalo da ostanem bez njih...
Naime,obaveshten sam 03.10. da sam dobio novac i imam mesec dana da potpishem ugovor...
Znachi 03.11.
Ja lepo 04.10. poshaljem u APR prijavu i ona stigne tek 30.10!Chitavih 26 dana je bila tamo!!!
Naravno istog dana odradim pechat i poshaljem zahtev za PIB,na koji cju morati da chekam najmanje nedelju dana...
Odem u biro i raspitam se i NAVODNO nema nikakvih problema da sachekam PIB,ispunim ostale obaveze i onda potpishem ugovor...Ja se nadam da je tako,inache bicje svashta...
Nakon PIB-a treba otvoriti rachun u banci,obezbediti garancije,deponovati potpise,odraditi E1,E3,OPD,M1/SP obrasce i tek onda oticji na potpisivanje ugovora...

@Devil - do kada je tebi rok za potpisivanje ugovora i dokle si stigao?
...so lonely to wander...
...so sad to be alone...
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?02.11.2007. u 22:09 - pre 200 meseci
Elldamar ja sam bio u bg u APR za resenje i dobio ga za 10minuta, i sve sam bio zavrsio za 20 dana, i dobio pare za 5 dana
i vec ih potrosio.....
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Elldamar
Milan Ljubicic
Paracin

Član broj: 81980
Poruke: 19
91.150.120.*

ICQ: 228506928
Sajt: www.everdreamers.net


Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?05.11.2007. u 15:01 - pre 200 meseci
E pa svaka chast onda :)
Evo meni danas stigao PIB,otvorio sam rachun,popunio obrasce,sutra uzimam garanciju i nadam se da je to to...
Iskreno,iznenadio si me sa tim da su uplatili pare za 5 dana zaista...
Ochekivao sam da odugovlache sa tim...
Srecjno u poslu ;)
...so lonely to wander...
...so sad to be alone...
 
Odgovor na temu

skroz nova
dekorater

Član broj: 161995
Poruke: 2
195.252.125.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?05.11.2007. u 19:10 - pre 200 meseci
Posle mnogo godina staza na birou ( i nula godina radnog staza) , postala sam srecna dobitnica tih subvencija...
I sta sad?
Iskreno, nisam verovala da cu dobiti,pa sam malo sludjena...
Ima li neko predstavu koliki su ti doprinosi i porezi koje moramo uplacivati?

[Ovu poruku je menjao skroz nova dana 05.11.2007. u 21:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Elldamar
Milan Ljubicic
Paracin

Član broj: 81980
Poruke: 19
77.46.200.*

ICQ: 228506928
Sajt: www.everdreamers.net


Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?08.11.2007. u 00:16 - pre 200 meseci
Haha :D

Chekaj,ti si zapravo podnela zahtev za subvencije a da nisi odradila predrachune neke ? :D
Anyway,mnogo zavisi od toga koja je delatnost u pitanju,koliko radnika,PDV or NOT PDV,blalbalbalblblabla...
Recimo da je neki prosek doprinosi + porezi + knjigovodja oko 10-12 000 mesechno...

A shto se tiche postupka nakon dobijanja,to ide ovako:
Podnesesh prijavu za registraciju radnje APR-u.
Kada stigne reshenje,pravac pechatorezac,pa poreska uprava da podnesesh prijavu za PIB.
Kada stigne PIB,pravac banka i otvaranje rachuna i kartona deponovanih potpisa.
Onda u socijalno po one M i OPD obrasce.
Kada to zavrshish,popunish E1 i E3 obrasce i predash ih u Nacionalnoj sluzbi za zaposhljavanje.
E kada to zavrshish,onda nadjesh ziranta ili garanciju banke i idesh na potpisivanje ugovora.
Nakon nekog vreme novac ti stize na rachun.
No,ne moz' sa tim na letovanje,nije tu kraj...
Kasnije ( u roku od 60 dana ),morash da im nosish dokaze da je taj novac utroshen namenski.
Znachi rachuni od kasa,kancelarijskog nameshtaja,pribora,adaptacije ili ne znam ni ja chega...
I onda je to to :D



...so lonely to wander...
...so sad to be alone...
 
Odgovor na temu

skroz nova
dekorater

Član broj: 161995
Poruke: 2
195.252.125.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?11.11.2007. u 16:09 - pre 200 meseci


Auh, Elldamar...
Koliko papirologije me ceka !
A za sitnu lovu...
Priznajem da sam malo nepromisljeno usla u sve ovo, vise da smirim savest , kao pokusala sam, nisam dobila i idemo dalje.Ali drzavi zapravo i odgovara da nas skinu sa biroa za male pare. I jos cu sad morati da im placam tolike dazbine.
Znaci , u pocetku radim da bih namakla za sve to...malo je blesavo, ljudi obicno rade da bi zaradili nesto.
Blago tebi, ti vec plivas u svom poslu...
U svakom slucaju, hvala na informacijama i sve najbolje!
...

A mozda ja i ne potpisem taj ugovor...
Sto sam puna optimizma, ubilo se...
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?11.11.2007. u 18:06 - pre 200 meseci
Elldamar hvala i srecno i tebi ukoliko ti trebaju neke usluge moje firme mozemo saradjivati.
skroz nova hihi ni ja nisam verovato...ja sam pausalno registrovan i sve dazbine porez, socijalno, penziono, komunalna taksa ispalo mi je oko 6600 din evo vec sam uso u drugom mesecu....stim sto sam ja registrovan za uslugu i proizvodnju jer sam stamparija...za pausalno ti netreba knjigovodja vodis samo 1 knjigu KPO
Elldamar - Onda u socijalno po one M i OPD obrasce. Taj obrazac ti daju uz resenje iz APR.
skroz nova eh a jer si nasla zirante... mnogo je velika papirologi oko svega a kao da dajnu 1 300 000 a ne bednih 130 000 din meni treba jos toliko...
Ja bih ti predlozio pre nego sto potpises taj ugovor dobro sednes i razmislis debelo..malesu pare ali je mnogo veliki rizik i mnogo veliki za***, moras da opravdas sve parei 2 godine da redovno placas sve dadzbine..u suprotno pustaju menice, i placas sve to duplo tj ako bude dublo bices srecna ,ne zelim da te odgovorim od para, ali sedni i mnooogooo razmisli..ja moj poso radim 3 godine i bas sam se razmisljao kad sam trebao da potpisem ugovor... Sve mozes da odustanes dok ne potpises posel toga nema nazad....
To je sve kao da prodas dusu djavolu...

Inace ja sam vec i opravdao pare ostalomi samo da radim 2 godine :D

Ako Vam je potrebna neka usluga stampe slobodno me kontaktirajte !!!


Srecno ljudi !!!!
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

igmarko

Član broj: 165382
Poruke: 1
89.216.105.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?07.12.2007. u 05:33 - pre 199 meseci
Citat:
devil-666:
Ako Vam je potrebna neka usluga stampe slobodno me kontaktirajte !!!


Zbog sasvim korektnih ograničenja (spam zaštite) ovog foruma pri slanju privatnih poruka i email-ova korisnicima ovo je jedini način da te kontaktiram sada. Ukoliko dobijem subvencije ili jako povoljan kredit za otvaranje firme trebaće mi tvoje usluge štampe. Da li imaš vremena da se nađemo popijemo kafu i ili piće i popričamo o tvojim uslugama i iskustvima s'biroom?
---
Izvinjavam se ostalim korisnicima zbog ovog polu offtopic-a, ali pravila foruma su takva...
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?09.12.2007. u 16:08 - pre 199 meseci
hm

jaoj pogledaj na sajtu ima kontakt tel pa me kontaktiraj crazy-print.com
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Ka će subvencije za samozaposljavanje?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 62985 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.