Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pauza u flash prezentaciji kao u Powerpoint-u da reaguje na klik misem

[es] :: Flash :: Pauza u flash prezentaciji kao u Powerpoint-u da reaguje na klik misem

[ Pregleda: 2411 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki80
Italy

Član broj: 47522
Poruke: 110
*.ip.fastwebnet.it.

ICQ: 3754011


Profil

icon Pauza u flash prezentaciji kao u Powerpoint-u da reaguje na klik misem14.03.2007. u 17:27 - pre 208 meseci
Da li ima neka mogucnost da se uradi prezentacija koja moze da se zaustavi klikom misa bilo gde na ekranu i da se nastavi odatle isto klikom misa?
Znam da moze to da se uradi sa Button opcijom ali problem je sto ne mogu da dodam button preko celog erakana ili bolje receno to bi morao da bude providni button... (ne znam ni da li tako nesto moze da se izvede sad mi je palo na pamet)
Da li postoji neko bolje resenje za to? Ne bih da ugradjujem timer opciju jer ne znam koliko mogu da traju pauze tokom prezentacije izmedju razlicitih slajdova...
Hvala unapred na idejama
 
Odgovor na temu

gordon_beneth
BGD

Član broj: 104526
Poruke: 192
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pauza u flash prezentaciji kao u Powerpoint-u da reaguje na klik misem14.03.2007. u 18:28 - pre 208 meseci
Predpostavljam da si prezentaciju napravio tako da ti svaki frejm predstavlja jedan slajd. Onda u prvom frejmu glavne vremenske linije postaviš slegeći kod:
Code:

stop()
onMouseDown = function() {
    nextFrame();
};


/(bb|[^b]{2})/
 
Odgovor na temu

miki80
Italy

Član broj: 47522
Poruke: 110
*.ip.fastwebnet.it.

ICQ: 3754011


Profil

icon Re: Pauza u flash prezentaciji kao u Powerpoint-u da reaguje na klik misem14.03.2007. u 20:58 - pre 208 meseci
Ako nekoga zanima resenje posto na zalost prezentacija nije bas bila frame po frame nego je tu bilo i dosta animacija resenje je bilo dodati layer, napraviti button preko celog ekrana providan i staviti jednu _global.pauza = false na pocetku i posle u button dodati kod tipa:
on (press) {
if (_global.pauza == false) {
_global.pauza = true;
stop();
}
if (_global.pauza == true) {
_global.pauza = false;
play();
}
}

To mi je nekako delovalo najlakse resenje i na taj nacin sa par linija koda moze da se sve zaustavi kad god pozelite... eto mozda nekom posluzi ova ideja
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Pauza u flash prezentaciji kao u Powerpoint-u da reaguje na klik misem

[ Pregleda: 2411 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.