Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika muka sa Toshiba Satellite A100-784

[es] :: Laptopovi :: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-784

[ Pregleda: 3423 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78410.03.2007. u 22:22 - pre 208 meseci
Potreban mi je savet i instrukcija
Od kako sam kupio ovo cudo nameravao sam da stavim XP SP2, to sam i uradio, na zalost, predpostavka da ce me drajveri zezati se obistinila. Poskidao sam drajvere za jednu drugu verziju Satellite A100-S8111TD lap topa, isto serija A100, racunajuci za vecinu stvari je to to. Sa Intel sajta drajvere za grafiku i plocu, sve ja lepo instaliro, Auto – pecovao, stavio DX9, poceo da stavljam drajvere, sve sem wireless-a, kad ono…

Prvo, jedan od drajvera izgleda da mi je flesovao BIOS ili tako nesto, jer mi se sad pojavljuje greska koju mozete videti na slici, drugo, zvucna nece da radi, prihvati drajvere on, ali stoji znak uzvika i kaze code 10 device can not start, mamu…. A postoje mi i 3 znaka pitanja, Ethernet, Network adapter, Mass storage device. E sad, mislim da ce bar 2 da se sklone kada mu budem stavio wireless driver od 50 mega, samo da ga skinem, ali ovo mass storage???

Iskreno brine me ovo sto kad ga resteujem moram da uvek stisnem F1 da loadira difolt i onda udje u sistem, pa onda i to sto zvuk nece da radi.

Jos da napomenem ni jedna igra nece BRE da se upali kako valj, Karbon nece ni film da pokaze, izbacuje ili stane pa moram da ga end taskujem.

Molim za pomoc, pozdrav
Toshiba Satellite A100-784



Procesor
Intel® Core™ Duo Processor

Frecventa procesor
T2250 (2 MB Cache,1.73 GHz, 667 MHz FSB)

Memorie cache L2
2MB

Chipset
N/A

Memorie totala instalata
1GB (2x512MB)

Tip memorie
DDR2 RAM

Display
15.4" Widescreen

Rezolutie
WXGA TruBrite (1280x800)

Controler video
Intel® 945GM Express chipset, up to 128 MB

Memorie video
Shared pana la 128MB

Capacitate HDD
100 GB S-ATA

Viteza de rotatie HDD
5400rpm

Tip unitati optice
DVD Super Multi Double Layer

Sunet
Toshiba Bass Enhanced Sound System, difuzoare stereo integrate

LAN/Modem
Ethernet 10/100Mbps, 56k V90 (V92 ready)

Wireless
802.11a/b/g

Bluetooth
Bluetooth

Sistem de operare
MS Windows Vista 32bit Home Basic

Alte aplicatii
N/A

Sloturi de extensie
1x PC Card Type II, 2x memory slots, ExpressCard slot

Interfete
6-in-1 Bridge Media, DC-in, external microphone, external monitor, headphone, RJ-11, RJ-45, 4x USB 2.0, i.LINK (IEEE1394), TV-out (s-video)

Bay extension
N/A

Durata functionare acumulator
N/A

Tehnologia acumulator
Lithium-Ion

Garantie
1 an

Greutate (Kg)
2.72 kg

PRET 800 EURO+ TVA

SLIKA JE U DRUGOM POSTU, IZVINE MOLIM VAS


[Ovu poruku je menjao Vill dana 11.03.2007. u 00:32 GMT+1]
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78410.03.2007. u 23:09 - pre 208 meseci
Citat:
Vill:Prvo, jedan od drajvera izgleda da mi je flesovao BIOS ili tako nesto, jer mi se sad pojavljuje greska koju mozete videti na slici,


Na kojoj slici? :) Ako je još pod garancijom, najbolje da ide u servis. Moguće da ipak nisu dobri drajveri, iako su oba iz naizgled iste serije. Takođe, izbegavao bih auto patcher-a (ako si njega koristio). Instaliraj everest ili neki slični dijagnostički softver pa vidi tačno koja je zvučna kartica u njemu pa probaj na sajtu proizvođača. Mass storage može biti i od usb sticka (ako si bio utakao neku fleš memoriju) ili možda od čitača kartica.
Edit: Sad sam pogledao malo, taj Satellite A100-S8111TD je dosta stariji model, sa drugačijim čipsetom, grafikom, a verovatno i drugačijim zvukom. Sve mi liči da ti drajveri što si skinuo nisu dobri. Najradije bih ponovo instalirao Win, ali ovoga puta pažljivije odaberi drajvere.

[Ovu poruku je menjao Miroslav Jeftić dana 11.03.2007. u 00:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78410.03.2007. u 23:28 - pre 208 meseci
Ma nije frka za windows, meni je sad frka sto me on non stop pita za press f1, evo slike
a I SAD sam provalio da je to Americki sajt, pa sam otisao na EVROPSKI SAJT, tupe... i tamo kuku lele, pa te forum, te nema drajver za bas tu pod seriju sa oznakom PSAANE pa kuku lele...

Sta mi je ciniti, nije problem da mu i vrnem vistu, samo da ono sa f1 sto mi kaze eror nestane. Koji crni bios sad da drndam, gde da mu nadjem
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78410.03.2007. u 23:57 - pre 208 meseci
Koliko sam pretražio, upgrade BIOS-a za PSAAN nema nigde. Greška ti je ili zbog lošeg update-a BIOS-a, loše memorije ili loše baterije koliko sam mogao da vidim po forumima. Ova zadnja dva su malo verovatna ako je nov laptop, ostaje ono prvo. Najpametnije bi ti bilo da odeš u servis. Inače, možeš probati da vratiš Vistu i odgovarajuće drajvere (za XP nema ništa od drajvera), ali sam skeptičan. Jedino ako se pojavi update BIOS-a u skorije vreme.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78411.03.2007. u 00:04 - pre 208 meseci
Usput, da li si ulazio u BIOS i namestio sve parametre i potom snimio promene, a i dalje ti izbacuje tu grešku? Ili nisi ni ulazio u BIOS?
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78411.03.2007. u 08:40 - pre 208 meseci
Pre pojave greske u Bios sam ulazio samo da namestim da mi se butuje sa cd-a, i nista vise, nikakva podesavanja nisam dirao, posle greske, sam ulazio, loadirao difolt i nista, opet zeza. Sigurno nisam skidao nista po pitanju biosa, ali jedan od fajlica je radio nesto u comand promptu, tipa nesto odpakivao u dokuments i isetings i radio install, mislim da me on zezno nesto, ili to ili neki softver za tosibu

Nasao sam drajvere za verziju PSAA8 koja je pljunuta ova koja mene muci, mislio sam drajvere za taj laptop da skinem
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78411.03.2007. u 11:30 - pre 208 meseci
Probaj u BIOS-u da ručno namestiš sve kako treba pa da sačuvaš. Taj program što je nešto otpakivao, ne bi trebalo da je nešto poremetio u BIOS-u; neki Toshibin softver možda, ali opet to ne ide automatski, ako je rađen fleš BIOS-a nemoguće je da ne primetiš šta se dešava. Je l' imaš neki recovery disk ili tako nešto? Probaj da vratiš Vistu pa vidi kako će ići.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78411.03.2007. u 15:50 - pre 208 meseci
Tako bi i trebalo, mada sam nasao tekstove da on fles radi automatski, ali opet bi BAR jednom trebao da pita, ovo sa biosem cu probati, sutra skidam sve drajvere, i za vistu i za XP, kontaktiram njihovu podrsku pa cekam odgovor po pitanju biosa,

Istina, taj TPM koji me zeza postoji u biosu, security opcija, ali je osencen, i disejblovan, i ne mogu da ga menjam, mamu/.////
uh

ma samo da sistem radi kako valja, da zvuk radi i igre se upale, sve bi bilo lepo, taj f1 eror bi pregrmeo dok ne okace fles.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

alekss
Aleksandar S
Beograd

Član broj: 12599
Poruke: 268
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78411.03.2007. u 19:08 - pre 208 meseci
Za početak - stavio si pogrešne drivere definitivno, i definitivno si na neki čudan način promenio postavke BIOS-a, ili sam BIOS.

Najbolje je da kreneš od TOSHIBA Recovery-a, to ti je DVD koji si dobio sa laptopom - vrti sistem u "fabričko" stanje i vidi da li sve radi, zvuk i ostalo.

Ukoliko sve radi, dok radi, idi na sajt:

http://eu.computers.toshiba-eu...aCSG/download_drivers_bios.jsp

onda tu izabereš redom: Notebook, Satellite, Satellite A Series, i pod model izabereš: Satellite A100 (PSAA8).

Pod operativnim sistemom, izabereš Windows XP, i onda klikni na search.

(PSAA8 je serija koja je po svemu ista kao PSAANE, razlika je samo OS: XP vs VISTA)

Kad skineš sve drivere, onda ih negde stavi na sigurno i tek tada kreni u instalaciju XP-a, ako baš moraš.

Pozdrav, nadam se da je pomoglo. Ako ne - nosi u servis, ali u napred budi spreman da ti servis (ako pričamo o ovlašćenom Toshiba servisu) naplati nešto, jer si radio stvari za koje servis ne mora da besplatno interveniše.



 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78412.03.2007. u 09:20 - pre 208 meseci
Za ove drajvere PSAA8 sam se nameracio danas da odradim, za pocetak cu probati sa recovery diskom, mada sa svim zgazenim, ne znam koliko ce moci da mi pomogne, u svakom slicaju, da pitam DA LI BIOS OD PSAA8 ILI PAK PSAA9 moze da prodje na ovom PSAANE posto su po specifikaciji isti do veoma slicni
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

alekss
Aleksandar S
Beograd

Član broj: 12599
Poruke: 268
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78412.03.2007. u 19:41 - pre 208 meseci
PSAA9 ne bih stavljao, jer to nije isti laptop, chipset nije isti, a ni grafika. Naslednik PSAA9 je PSAARE (isto kao što je za PSAA8 naslednik PSAANE - tvoj). Nisam siguran za zvuk, mislim da je i on drugačiji.

Stavi ti PSAA8 slobodno, to je ista HW platforma.

 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78412.03.2007. u 22:46 - pre 208 meseci
ZAKLJUCAK OVO NAMERNO PISEM SA CAPS LOCK UPALJENIM

NAKON STO SAM SKINUO SVE DRAJVERE ZA XP ZA VERZIJU PSAA8 I SVE DRAJVERE ZA OVAJ PSAAN ODLUCIO SAM SE DA PROBAM DA ODRADIM REPAIR SA DISKOM KOJI JE DOSAO UZ NJEGA.

LJUDI MOJI ON JE B U K V A L N O SVE VRATIO, JA SAM BIO CAK IZMENJAO I PARTICIJE, ON JE SVE VRATIO KAKO JE BILO, INSTALIRAO JE VISTU U ONOM OBLIKU U KOME JE BILA KADA JE LAP TOP KUPLJEN, SVE JE RESENO, BIOS JE SADA KAKO TREBA, NEMA ERROR PORUKE, SVE JE KAO STO JE BILO!!! PET BAMBIJA ZA TOSHIBU

Ali ostaje i dalje problem zasto igre nece da rade, izgleda da ovaj dx10 tupi stvar, ako neko zna kako da to resim, bilo bi fino, probao sam koje programe za uninstall dx-a ali slaba vajda, kazu nije za Vistu, a mozda i igre nisu za Vistu, jbm ti Vistu....Home Basic jos, uh
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

alekss
Aleksandar S
Beograd

Član broj: 12599
Poruke: 268
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78413.03.2007. u 06:18 - pre 208 meseci
Ti izgleda nisi znao za TOSHIBA Recovery utility, pa si se zato toliko oduševio ? :)

Ja sam mislio da sam ti rekao da to uvek možeš da uradiš za kratko vreme, to nije problem. "Problem" je da instaliraš XP, a to probaj onako kako sam ti rekao u par postova iznad.

Inače - ako ne bude radilo, naravno da uvek možeš za par minuta da vratiš u fabričko stanje sa recovery util.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.sf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-78414.03.2007. u 10:13 - pre 208 meseci
Probacu za jedno nedelju dve da opet stavim Xp na njega, sve drajvere sam obezbedio i za VIstu i za Xp samo jos malo da sacekam.

Da li kada se instalira vista se automastski instalila i dx10, ili pak dx9, u ovom slucaju je 10ka pa me zanima, ako stavil ultimat verziju...

Da li se mozda zna kako da se skine dx10 i vrati dx9?

HVALA PUNO NA POMOCI ALEKSS A I BRAJANU FJURIJU(PO SRPSKI)
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Velika muka sa Toshiba Satellite A100-784

[ Pregleda: 3423 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.