Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja

[es] :: Video softver :: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83332 | Odgovora: 232 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VolodjaNS
Vladimir Filipovic
radnik, "NS comerc"
Novi Sad

Član broj: 204622
Poruke: 32
93.86.75.*



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja07.04.2009. u 15:20 - pre 183 meseci
Imam Sony Vegas Pro 8.0 i imam problem o kome je vec bilo reci ali ja nisam uspeo da ga resim.
Hteo sam da mpeg-2 video sadrzaj ("Sony DCR-SR75E") "uvucem" u ovaj softver i da polako ucim osnovne tehnike video-produkcije i kompresije.
Ali meni stalno javlja da su video klipovi "unsupported format".
Probao sam sve zivo, instalisao sam i "Sony DVD Architect 5", sve moguce codece ("K-lite ...", "FFDShow....",....), "MainConcept MPEG",..., vec su mi pomagali mnogi ucesnici ovog foruma, ali ne ide.
Jednostavno softver ne prepoznaje ovaj format video klipova (MPEG-2).
Evo danas sam instalisao i "Sony Movie Studio Platinum Pro 9" i ista prica!?!

Ima li neko bilo kakvu ideju kako da resim ovaj problem?
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
93.86.89.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja07.04.2009. u 20:58 - pre 183 meseci
proveri u kom formatu snima..vegas bi trebao da vidi mpeg!

probaj videe da otvorish u nekom drugom programu za edit?

dakle vidi da li su klipovi .mpg ekstenzije (ili mpeg) poshto se moze desiti da su u nekakvom vob il neshto slichno formatu..

jesi li dobio nekakav softwer uz kameru? neshto oko prebacivanja i kompresije mozda? mozda morash da ih rekompresujesh nekako?
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja07.04.2009. u 22:04 - pre 183 meseci
Softver nije u punoj verziji ako shvatas o cemu pricam . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

VolodjaNS
Vladimir Filipovic
radnik, "NS comerc"
Novi Sad

Član broj: 204622
Poruke: 32
93.87.158.*



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja08.04.2009. u 12:55 - pre 183 meseci
Citat:
deks007: Softver nije u punoj verziji ako shvatas o cemu pricam . Pozdrav !



Hvala "komsija"!!! Problem resen.
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.BRAS1.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja28.04.2009. u 14:27 - pre 182 meseci
Prvo da pozdravim sve, i da pitam da li neko može da pomogne. Riječ je o Vegas 8.0 pro verziji i audio trakama. Nekad davno kada sam radio u premieri (ne puno, ali dovoljno da sam vidio da to postoji) na audio traci sam mogao da neki ton povisujem/snižavam gdje sam to poželio, bez da ga sjeckam ili nešto slično. Da li Vegas ima tu neku sličnu opciju sa audio trakama, osim što ima klasične fade in/out na početku i na kraju. Meni treba nekada da u toku neke muzičke numere koja je u podlozi, nekad je malo "povisim" ili nekad je "snizim" kada netko npr. u drugoj traci nešto govori, i kada recimo završi taj govor da je opet povisim, ako me razumijete. U premijeri je postojala opcija (valjda i sad postoji, ne znam jer ga više ne koristim) da na audio kroz sredinu trake ima neka linija i sad na njoj daješ punkte, i onda od određene tačke do druge tačke ton snižavaš ili povisuješ. Ma da ne dužim više, mislim da me razumijete :) Da li to ima u Vegasu, i kako se to radi.

Lp
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja28.04.2009. u 16:53 - pre 182 meseci
Kliknes na audio traku na tastaturi slovo V i na sredini audio trake ce ti se pojaviti linija kojom utisavas ili povisujes ton na odredanom delu . Dodjes do mesta gde hoces da to primenis dvoklikom obelezis mesto pocetka( mora dva markera da budu jedan do drugog ) pa se pomeris koliko hoces da ti traje opet dvoklik i to mesto izmedju dodjes na liniju pojavi se ruka i utisas taj deo . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.BRAS1.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja28.04.2009. u 19:47 - pre 182 meseci
Bravo deks, to je to. Imaš pivu koju poželiš :)
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja05.05.2009. u 18:02 - pre 182 meseci
jer moze mala pomoc... naime na vegas 9 platinum edition problem je u tome sto nece jedan onaj layer(track ili kako vec) da namesti da se zavrsava tacno kad i drugi... uff ne znam kako da objasnim to ali npr kad ubacim video i on traje 50 sekundi i sad ubacim zvuk od 10s na donji track i hocu da namestim da tacno na kraj videa pocne zvuk koji je na donjem tracku.. obicno se pojavi onako plava crta i ona mi namesti to tacno...

 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
79.101.218.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja05.05.2009. u 20:08 - pre 182 meseci
ako sam dobro skapirao hocesh da se tachno poravna?
ako je to to onda treba snap da ti bude ukljuchen..u ranijim verzijama je to bilo meni options>snap ili f8
ako nije tu onda pogledaj u helpu..srchuj snap ;)
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja05.05.2009. u 21:21 - pre 182 meseci
e to care hvala ti...... ovako je vec bolje ono moram da zoomiram ko konj da potrefim tacno gde se zavrsava... hvala jos jednom

 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
93.87.139.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja05.05.2009. u 22:34 - pre 182 meseci
nema problema, tu smo da pomognemo jedni drugima ;)
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja07.05.2009. u 18:14 - pre 182 meseci
ajd evo jos jedno... kad ubacujem muziku ne mogu da imam vise od 9 tracka da li to moze da se poveca.... i kako da secem samo jedan track jer kad god stisnem S da presecem on presece sve trackove nikako da skontam kako samo jedan...

 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
79.101.245.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja07.05.2009. u 20:59 - pre 182 meseci
to shto mozesh do 9 audio traka je verovatno do verzije, ako se dobro secam vegas pro edicije nemaju ogranichenje u broju traka dok svi ti studii bili klasichni il platinum imaju..verujem da je do toga..a i ne secam se da sam koristio vishe od 9 traka..chemu to? moze to verujem i drugachije da se reshi?

shto se tiche slajsovanja, ako ti je selektovan neki audio klip samo njega ce iseci, ako nije nishta selektovano onda seche sve..tako je bilo u starijjim verzijama..probaj, mozda je isto..

nadam se da sam pomogao?
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja08.05.2009. u 14:20 - pre 182 meseci
mozda je do verzije jer imam 9 platinum edition... ako me ne mrzi skinucu i provericu neku drugu verziju.... a vise od 9 traka mi nekad treba jer kad radim muziku imam dosta effecta oni swooshevi impacti i ostale gluposti pa nekad ne stanu svi ili moraju da se preklapaju u jednom.. ali nema veze to mi nije bas toliko vazno jer moze da se zvrtvuje poneki zvuk..... svejedno hvala ti na pomoci

 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja08.05.2009. u 19:53 - pre 182 meseci
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiope/compare

pogledaj ovde ;)

a zvuk odradi negde drugde?...recimo acid? ili josh bolje nuendo ;)
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja10.05.2009. u 08:40 - pre 182 meseci
super je ova komparacija..... evo upravo skidam pro verziju... ne bi sad da zapocinjem sa drugim programom jer sam se vec uhodao sa vegasom i obozavam ga... inace ga koristim samo za zvuk jer ostale gluposti radim u after effectu

 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja11.05.2009. u 21:46 - pre 182 meseci
da ne otvaram novu temu izasao je Sony Vegas 9Pro http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro . Igre nikad dosta . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

trovac

Član broj: 5134
Poruke: 21
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja13.05.2009. u 11:29 - pre 182 meseci

Pozdrav svima, dobra tema..dosta sam toga procitao..ali nisam nasao sta me zanima...

Koristim kamkoder sony hdr sr 10 i sa njom snimam u full rezoluciji fajlove AVCHD .,, normalno pojavio se problem u vegasu 9..imam dobar komp ali je jako tesko raditi sa tim fajlovima trebao bi imati monstruma od procesora i kompa...naj normalnije ucitam avchd u soni i sve je super, samo komp hoce da se raspadne...

Voljeo bi da mi neko da pametan savjet... U koji format da konvertujem AVCHD da ne izgubim puno kvalitete i da mi ostane rezolucija 1920x1080..da mi racunar lakse radi i da mogu sebi neki spot da uradim...

Hvala na odgovorima i velikoj pomoci
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja13.05.2009. u 12:16 - pre 182 meseci
MPEG2-BluRay :) Mozda to....
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
93.86.93.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja13.05.2009. u 17:37 - pre 182 meseci
ne znam da li ima te opcije u vegasu 9, mozda neko ko je chachko to zna, a koliko ja znam u 6 nije bilo (taj i dalje koristim :D )

ovde bi ti pomogla pricha koju podrzava premier..u njemu recimo mozesh da zamenish klip nekim drugim u proektu..dakle izrendash klipove koje koristish na losh kvalitet kako se komp ne bi gushio i odradish sa time, posle samo zamenish sa originalnim klipovima i to pustish da renda..

mukotrpan je to posao i sav je okolo naokolo..

evo ideje za vegas..

napravi folder u kome smestish proekat i u folderu folder sa prerendanim klipovima (neki mpeg2 recimo) stim shto ostavish da ti imena tih klipova budu kao originali..

odradish to shto hocesh sa tim loshim snimcima, sachuvash proekt i izadjesh iz vegasa.

e sad u taj folder shto su ti bili ti loshi klipici uzmesh i ubacish originale (copy and replace)..kad otvorish proekat sledeci put mislim da bi trebalo da uchita te velike klipove i sa time rendaj i to u punom kvalitetu ;)

svaki put kad se neshto renda se neshto gubi, na ovaj malo mukotrpan nachin cesh sachuvati ful kvalitet svojih snimaka ;)

nadam se da sam pomogao :)


i josh da odgovorim na pitanje..vegas se lepo slaze sa mpeg2..a koliki kvalitet zelish to odredi sam :)
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83332 | Odgovora: 232 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.