Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa QuarkXPressom

[es] :: Izdavaštvo :: Iskustva sa QuarkXPressom
(TOP topic, by Evelyn)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 18462 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa QuarkXPressom25.12.2007. u 08:24 - pre 198 meseci
Mislim da ne postoji program na svetu koji je toliko pljuvan od ljudi koji ne umeju da ga upotrebe kao što je Quark.
I da ne postoji program na svetu koji je hvaljen kao ID, a da to realno ne zaslužuje.

Ja vodim studio za pripremu pri velikoj izdavačkoj kući (radimo oko 150 naslova godišnje, od kojih preko stotinu su sa ilustracijama i sa stotinama stranica i hiljadama ilustracija), imam četvoro ljudi koji rade za mene, neki koriste samo Quark, jedan koristi samo ID, neki oba; dakle, u realnom radu, pri ogromnom obimu poslova i glomaznim, zahtevnim fajlovima, ID jednostavno poklekne. 90% psovanja u firmi zbog toga što nešto ne može dolazi iz ID tabora.
ID je bolji za kataloge do 32 strane i neke sitnije publikacije gde ima raznih dizajnerskih pretumbacija i to BIO je bolji pre nego što se pojavio Quark 7.
Imam, recimo, knjigu od 616 strana sa 2700 fotografija u boji, radio sam tri izdanja te knjige, preslagao je , tumbao, sve u Quarku, u JEDNOM fajlu.
ID jednostavno ne bi mogao da napravi takav fajl ikada, ne bi mogao da ga otvori, a kada bi se pojavio zahtev da se ubaci na trideset mesta po pola strane i da se sve pomeri to bi mu bio definitivni kraj.
ID je super kada otvoriš jednu stranu pa vidiš šta sve može, ali kada ga pritisneš, samo procvili i ako ga pritisneš još jednostavno umre.
Nama se dva puta desilo da već urađene poslove, zbog dodatnih zahteva i nemogućnosti da se valjano urade u ID, kompletno prebacimo u Quark i s lakoćom privedemo kraju.
Quark je zakon jednostavnosti i funkcionalnosti... naravno, ako umeš da mu priđeš sa prave strane.
 
Odgovor na temu

bolepks
Nis

Član broj: 233371
Poruke: 426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Iskustva sa QuarkXPressom31.10.2014. u 09:28 - pre 115 meseci
Paginacija se se radi na masteru ctrl+3 a kako da ubacim header -u i sl.?
I kako se naslovna strana pravljena u Corelu ubacuje tako da se lepo podesi hrbat?
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Iskustva sa QuarkXPressom
(TOP topic, by Evelyn)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 18462 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.