Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa štampačima kada se ukače usb stickovi!

[es] :: Ostali hardver :: Problemi sa štampačima kada se ukače usb stickovi!

[ Pregleda: 1792 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konstantin

Član broj: 17262
Poruke: 132
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Problemi sa štampačima kada se ukače usb stickovi!06.03.2007. u 07:37 - pre 208 meseci
Dobili nov HP LJ M1005 u firmi (inače sa HPom nisam imao nkad ozbiljnijih problema). Instalacija prošla i sve radi. Sve dok koleginica nije prijavila da ne može štampati. Pogledam, štampač otišao u offline status. Tek, nakon prebacivanja u online status i mijenjanja usb porta, sve je proradilo. Nakon par dana ista stvar, prebacim na drugi računar misleći da je do usb portova na računaru, radilo par dan i opet isto. Ne lezi vraže, zovu sad druge kolege sa takođe novim štampačem (ovog puta HP 1018), sa malo drugačijim problemom jer kod njih ne prepoznaje usb stick kada je štampač uključen, kada se isključi štampač onda je sve OK. Nakon višednevnih proba zaključujem da se zaglupljivanje štampača dešavo upravo kada se stavi usb stick u neki od usb portova. Pitao kolegu koji radi servis u jednoj privatnoj firmi, kaže da je odskora nailazio na takve slučajeve, čak i sa Canon štampačima i da nije našao rješenje, osim da ugasi printer nakon kačenja sticka na usb port!?
Da li je moguće da za ovakvu glupost nema druge opcije?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Problemi sa štampačima kada se ukače usb stickovi!06.03.2007. u 14:23 - pre 208 meseci
Zanimljiv problem.

Moram priznati da sam i sam skoro imao slične probleme, u vidu ničim izazvanog "odlaska" lasera u off-line. Čudio sam se zašto se to dešava s vremena na vreme, sve dok nisam pročitao Tvoju temu.

Obratiću pažnju da li je to na neki način povezano sa problemom koji Ti imaš (moj laser je 1020) i poraditi na eventualnom rešenju. Mada, kad su ovakvi gremlini u pitanju, sumnjam da ću naći rešenje tek tako.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

konstantin

Član broj: 17262
Poruke: 132
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Problemi sa štampačima kada se ukače usb stickovi!06.03.2007. u 17:50 - pre 208 meseci
Storm48,
bilo bi mi milo da se kako ti tako i još neko uključi u ovu problematiku. Malo sam ganjao po inostranim forumima i zaključio sam da su postovi sa sličnom problematikom uglavnom novijeg datuma (apsurdno zar ne?). I stvarno se nisam susretao ranije sa ovakvim glupostima iako sam imao razne usb uređaje dok sam koristio stick. Takođe ljudi spominju i probleme sa kombinacijom USB miš+Usb flash.
Jedno od rješenja za koje sam čuo je USB hub. Navodno da preko njega sve radi. Čim ga pozajmim, jer ga trenutno nemam kod sebe, probaću pa ću javiti kakvi su rezultati. Ako ipak neko prodre do same suštine, a meni se čini da su to relacije između Windowsa i USB portova, molio bih da javi biće sigurno korisno mnogim korisnicima foruma.
Pozz
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problemi sa štampačima kada se ukače usb stickovi!06.03.2007. u 20:48 - pre 208 meseci
možda i nije od neke koristi no ajde probajte u device manageru pod usb root hub (za sve koliko ih ima) uci u properties i pod power properties iskljuciti opcije za gasenje uredjaja.
Nema neke logike jer printer ima svoje napajanje no ipak sumnjam na to da to windowsi neznaju pa mu "skinu" +5V pa radi toga ode u offline mod

 
Odgovor na temu

konstantin

Član broj: 17262
Poruke: 132
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Problemi sa štampačima kada se ukače usb stickovi!07.03.2007. u 07:05 - pre 208 meseci
To sam prvo probao (zaboravio sam naglasiti u početnom postu), ali problem i dalje stoji.
 
Odgovor na temu

konstantin

Član broj: 17262
Poruke: 132
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Problemi sa štampačima kada se ukače usb stickovi!08.03.2007. u 10:21 - pre 208 meseci
Pozajmio USB hub, nakacio sve uredjaje i svi uporedo rade bez problema!
Zasto ne radi sve OK bez USB huba, ne znam. Ako neko sazna nek' javi.
Vjerovatno novi biser Windowsa...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problemi sa štampačima kada se ukače usb stickovi!

[ Pregleda: 1792 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.