Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?

[es] :: ISP :: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9952 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 17:54 - pre 207 meseci
Razlika u ceni nije problem, tako da to odbacite!

Šta je bolje da uzmem kablovski ili adsl oboje su na 768kbps?

Koristim pretežno torrent, news server, p2p... dakle šerujem fajlove po internetu i skidam od drugih, igram kanter, i ostalo za potrebe faksa i nekog svakodnevnog informisanja!

Kod SBB mogu da uzmem modem i da se prikačim na net za nekih 5 dana max dok kod Telekoma ide već 1 mesec čekanja i to bez ikakvog orjentacionog datuma uvodjenja, tako da i to može da bude na strani SBB-a, i to što SBB ima lokal.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.metrohive.neobee.net.



+32 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 18:25 - pre 207 meseci
SBB ima duplo brzi lokal koji je carstvo za one koji vole filmove, muziku, igre... Nevidim cemu uopste razmisljati o ADSL-u
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
212.200.88.*



+265 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 18:31 - pre 207 meseci
Ja da sam na tvom mestu ja bih uzeo kabl....
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 18:32 - pre 207 meseci
Što se tiče potreba faksa i svakodnevnog informisanja tu bih rekao da su isti, ogroman plus SBB-a je lokal koji je praktično paralelni internet sa odličnim torrent trekerima i DC hubovima, dovoljno je reći da već dosta dugo jako retko koristim spoljni net za skidanje većih stvari pošto skoro sve mogu naći u lokalu. Minus SBB-a bi bila cena, koja je i posle sniženja veća od Telekomove (kad je u pitanju paket koji ti želiš), ali kako si rekao da ti cena nije bitna, moj glas ide SBB-u, naročito kad se uračuna i faktor čekanja na priključenje.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.dynamic.sbb.co.yu.



+104 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 19:20 - pre 207 meseci
Ako biras najbrze pakete
onda ti je to kod SBBa 1mbit
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 19:40 - pre 207 meseci
@ironman nebih uzimao 1mbit jer trenutno ne želim da dam tolike pare a znam da neću preterano koristiti, tako da mi je sasvim dovoljno 768 jer sam i do sada imao uvek 768. Tako da sam se odlučio za taj paket, pa je ostala dilema dal uzeti neki ADSL ili SBB-ov kabl koji je izvrstan (čitajući dugo godina iskustva njegovih pretplatnika i korisnika).
Mene isto mnogo privlači taj lokal koji je fenomenalan i trebalo bi da ima tako nešto svaki drugi barem provajder u Srbiji, ali bože moj to je druga već priča.

@Safet Beriša ma da to i mene najviše odbije od Telekoma, čekanje i čekanje i samo čekanje.


E sada jedno pitanje, pošto se nikako ne razumem u kablovski internet, znam samo da mi oni donose spliter koji povezujem sa antenom, jel ima neke veze to što je meni na jednom TV-u u kući (imamo dva na jednu pretplatu kod SBB-a) slika jako loša, a baš na tom koji je meni u sobi i tu bi išao spliter ili kako to već ide ne kapiram, pa pitam da li loša slika na TV-u ima veze sa internet portokom, jbg zvuči smešno ali bolje da pitam pa naučim nego da se pravim pametan...a nisam

Poz i hvala na odgovorima, dosta mi pomažete!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 20:15 - pre 207 meseci
Citat:
Safet Beriša: naročito kad se uračuna i faktor čekanja na priključenje.

Meni(a i vama je verovato)dosadno da po ko zna koji put čitate/pišete teme na ovom forumu o nedoumici i konfiziji kod koga od ISP-a otvoriti nalog.
Za mene je to SBB vs Verat(za paket 256 flat)..
zašto..
Ja sam u sličnoj konfuziji jer imam kablTV kod SBB-a i ne žalim se dobar je prijem super nekih 60tak kanala.Samo ova nova cena od 525din./mesečno je malo kod mene stvorila neki osećaj "zabrinutosti" za u buduće(dokle će to ići).Jer to njihovo 525din + "novo" TV preplata od 350din stvarno me tera da sve r***bem i okačim tanjir,antenu(a imam i SS2).Ajde da je to rast cena kako navode nekih 10,20dinara već ga preteraše.Od Septembra 2005 kablTV je poskupeo za rekordnih 330din.
Možda je ovo malo off ali to je za mene ts. njih minus ako razmišljam o ISP-u. jer cena u većini slučajeva igra jednu od glavnih uloga u odabiru paketa i provajdera.(bar kod mene).Još za setup od 1500din stvarno bih razmislio.

Sa druge strane koristim dial-up kod Verata dosta dugo.Ne zalim se na konekciju,centrala mi je "nova" samim tim od prošle godine i kbs su povećani ako ne duplo(ne znam dali ima kakve veze to sa novom centralom...nisam stručan).Retko se desi da mi veza pukne(skoro da i ne znam za to),povoljna je cena full naloga od 390din(dial-up).Tako da zamerke što se tiče dial-up nemam.Za ADSL ne znam, jer ga trenutno nemam a na forumu su retko nešto kritikovni,koliko vidim najpovoljniji su što se tiče mesečne preplate za paket koji ja tražim a to je 256flat.
Ali opet sve je kod mene i naravno svih vas u igri:
-Brzina uvođenja ADSL ili Kabal znači VERAT ili SBB(koliko se čeka konkretno dana,nedelja meseci,ako da nekažem danas uplatiš)
-Usluga 24h (profesinalci,amateri,zaposleni sa vezom...ili sami navedite kakva su vaša iskustva za neki problem,pitanje,savet,sve).
-Mreža,pucanje,problemi,kvarovi,radovi(naravno znam da sve ne zavisi od njih)
-p2p i ostalo što je u paketu(znam da je u lokalu kod sbb-a u ovom slučaju 512 što je jedini plus...zbog onih cena i setup-a)
-Raskid ugovora,ograničenja,cimanja

U napred zahvaljujem na odgovorima i izvinjavam se na skretanju sa glavne teme postavljača!!!!

 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 20:33 - pre 207 meseci
@Deda_Mraz:

Neće ti staviti spliter na kraj tvoje veze u sobi već će ti umesto starog splitera staviti novi, sa više portova, kako bi tu mogli da prikače i kabel koji će ti ići do modema, bar je tako kod mene bilo.

@deki77:

Stoji to što kažeš za cenu, ali je čovek rekao da mu cena nije bitna te stoga to nisam ni uzimao u obzir, ali si me podsetio da napomenem nešto - koliko mi je poznato kod SBB-a ne možete uplatiti internet ako niste izmirili račun za TV što može biti prilično nezgodno ako plaćate SBB usluge preko uplatnice (u banci ili pošti) pošto ukoliko niste platili TV oni će vam od te sume prvo namiriti račun za televiziju a ostatak će otići na internet što će rezultovati time što ćete završiti sa uplaćenim slabijim paketom. Navedeno vas primorava da, ukoliko želite da budete sigurni, uplate vršite direktno u poslovnicama SBB-a što može da potraje zbog redova.

Što se konkretno tvoje dileme tiče, ako planiraš da dosta downloaduješ ja bih se ipak odlučio za SBB i pored cene CaTV-a (koja je, uzgred, 645 dinara ovde u NS) samo zbog lokala koji zaista mnogo znači.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 20:42 - pre 207 meseci
Citat:
Safet Beriša: @Deda_Mraz:
@deki77:
Stoji to što kažeš za cenu, ali je čovek rekao da mu cena nije bitna te stoga to nisam ni uzimao u obzir, ali si me podsetio da napomenem nešto - koliko mi je poznato kod SBB-a ne možete uplatiti internet ako niste izmirili račun za TV što može biti prilično nezgodno ako plaćate SBB usluge preko uplatnice (u banci ili pošti) pošto ukoliko niste platili TV oni će vam od te sume prvo namiriti račun za televiziju a ostatak će otići na internet što će rezultovati time što ćete završiti sa uplaćenim slabijim paketom. Navedeno vas primorava da, ukoliko želite da budete sigurni, uplate vršite direktno u poslovnicama SBB-a što može da potraje zbog redova.

da...da ja to nisam znao, ali sam ipak slutio da je na uplatnici sve objedinjeno...(u zavisnosti koji paket njihov koristiš)
znači u ovom slučaju TV+internet = 1915din. mesečno(ako se nevaram)..
A ja(ma sve koje znam) plaćaju kablTV posle 3-4meseca(od jenom),bukvalno kad imaju love.
Znači još jedan -



 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 20:43 - pre 207 meseci
Ne mozesx da znasx kako ce da ti sxljaka net dok ne probasx, npr drug i ja smo 'ulica do ulice', meni radi, njemu ne radi, posle ih je cimao i sredili su mu net i sada radi korektno.
Sxto se tice SBB, sxalabajzeri su oko teh. podrske (mada nisam navikao na nisxta bolje u zemlji Srbiji). Net, za 1350 din 256kb/s//128 (kod ADSL je 64 up) + local od 512/384. Bitno je napomenuti da su local i spoljasxnji net odvojeni, znaci cepasx
u localu full 512 i to nema veze sa spoljsxnjim netom na kojem mozesx josx da povucesx 256 = 768kb/s
U localu ima svasxta, evo trenutno ima 1991 user i 118 TB, mana locala su npr slotovi, ako su nekome popunjni slotovi ne mozesx da downloadujesx, ali uvek mozesx nekoga da zamolisx za slot ako ti je hitno. U principu ljudi daju extra slot, ali kada su tu, obicno su away ;)
I ja tek sada vidim da ti pitasx za 768 :D Onda je to 768/384 a local 1024/512 ;) btw mislim da je sada neki off oko prikljucenja 50 % valjda. Za Adsle (Telekom) nemam pojma, posxto moja centrala ne moze da fercera a ni ne treba mi jer mi ovo trenutno odgovara.
Ako te josx nesxto interesuje oko SBB-a pitaj...
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 20:53 - pre 207 meseci
Citat:
Djomloun: mana locala su npr slotovi, ako su nekome popunjni slotovi ne mozesx da downloadujesx, ali uvek mozesx nekoga da zamolisx za slot ako ti je hitno. U principu ljudi daju extra slot, ali kada su tu, obicno su away ;)

To nije mana lokala nego DC-a :). U lokalu postoje i torent trekeri koji ne rade na tom principu.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 23:06 - pre 207 meseci
Citat:
Safet Beriša: @Deda_Mraz:

Neće ti staviti spliter na kraj tvoje veze u sobi već će ti umesto starog splitera staviti novi, sa više portova, kako bi tu mogli da prikače i kabel koji će ti ići do modema, bar je tako kod mene bilo.


A jel ima uticaja ta loša slika na TV-u? Pošto mi je nekada i na glavnom TV-u loša slika, slabo gledam TV pa i ne znam!? Znači utiče li to net vezu!?

@Djomloun Pa upravo taj lokal SBB-ov me i privlači, jer bi tu skidao svašta a imam i ja dosta materijala za share koji bi mogli biti zanimljivi trećim licima, tako da bi se našli
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 23:29 - pre 207 meseci
Zaista ne bih znao - takođe slabo gledam TV (gotovo ga uopšte ne gledam) ali dok sam gledao slika je 99% vremena bila super, a i kad je bilo problema nisam primećivao smetnje na netu.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 23:37 - pre 207 meseci
Ja sam valjda od onih najmerodavnijih pošto imam i SBB i ADSL. Jeste da nije kod Telekoma i jeste da nisam ovih dana stigao da produžim SBB ali znam kako ko radi. ;)

Prednost SBB-a je što imaš odnos 1:2 (kod koga sam UL ne utiče mnogo na DL), lokal koji nekome može mnogo da znači (ja ne koristim javne servise ali mi dobro dođe za razmenu sa nekim prijateljima koji su takođe na SBB), mogućnost da svaki put platiš drugi paket ili da neko vreme ništa ne uplatiš, malo veća brzina od ADSL-a pa na 256 ide oko 30-31k dok kod ADSL-a to bude oko 25-26. Mane su što moraš da plaćaš TV pretplatu (ali to verovatno već i radiš), neki delovi gradova su im loše odrađeni pa uglavnom većina u tom kraju ima problem (ja skoro nikad), uplata koja mora da im legne na vreme ili čekanje u redu za uplatu (to je zato što svi mi odemo poslednjeg dana da platimo).

Prednost ADSL-a je u tvom slučaju cena, sigurnija linija (neće da bude prekida zbog nestanka struje negde u komšiluku) ... sad ne mogu da se setim još neke. Mana je što je 1:4 pa još svaki malo veći saobraćaj guši ostalo, obaveza da svakog meseca plaćaš (promena brzine se uglavnom naplaćuje), sve više ograničavanja P2P saobraćaja.

Što se tiče loše slike, oni će u svakom slučaju da izmere signal i po potrebi ga podese. U krajnjem slučaju možeš da ga uvedeš pa vidiš kako će da radi i onda odlučiš da li ti odgovara. Jedino je problem što se uvođenje plaća (ovde kod nas je za dž).
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?03.03.2007. u 23:49 - pre 207 meseci
Sudeći po vašim pročitanim komentarima bolje da uzmem kablovski.....što ću i najverovatnije uraditi. U ponedeljak ću da zovem da pitam oko detalja i cena, uvodjenje, dolazak ekipe kući itd itd.

Citat:
calexx: Mane su što moraš da plaćaš TV pretplatu (ali to verovatno već i radiš)


Da...kada se nakupi jedno 6-7 ne plaćenih računa
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?04.03.2007. u 00:48 - pre 207 meseci
Citat:
calexx: Ja sam valjda od onih najmerodavnijih pošto imam i SBB i ADSL. Jeste da nije kod


Jeste da nije bitno, ali..rade li ti SBB&Adsl modemi pod linuxom?
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?04.03.2007. u 00:56 - pre 207 meseci
Ako ih povezuješ sa kompjuterom preko mrežne kartice ne bi trebalo da imaš nikakvih problema, odmah će proraditi.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?04.03.2007. u 01:05 - pre 207 meseci
Citat:
Safet Beriša: Ako ih povezuješ sa kompjuterom preko mrežne kartice ne bi trebalo da imaš nikakvih problema, odmah će proraditi.


Khm..pitanje je bilo više retoričko, nego ozbiljno..Calex( sa jednim x;) će znati zašto..
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?04.03.2007. u 01:13 - pre 207 meseci
Naravno da treba da uzmes SBB ako biras od ta dva!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?04.03.2007. u 01:15 - pre 207 meseci
Citat:
bokili: Naravno da treba da uzmes SBB ako biras od ta dva!


Najbolje je da uzme oba..k'o calexx ;)
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Da li da uzmem SBB (768) ili Telekom (768) !?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9952 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.