Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Objasnjenje o AP-u i ruteru

[es] :: Wireless :: Objasnjenje o AP-u i ruteru

[ Pregleda: 3490 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mojo12

Član broj: 136355
Poruke: 221
*.beotel.net.



Profil

icon Objasnjenje o AP-u i ruteru03.03.2007. u 16:29 - pre 207 meseci
Imam neka pitanja u vezi access pointa i wireless rutera.

Da li access point radi samostalno bez kompjutera ili mora da se poveze sa kompjuterom?

Konkretno zeleo bih da uzmem AP PLANET 4033 i spoljnu yagi antenu ali tako da AP ne bude vezan kablom do kompjutera vec zelim posto imam internu wireless karticu u kompjuteru da pristupim internetu preko tog AP-a. Koliko sam razumeo AP bi morao da bude kao repeater.

Takodje me interesuje PLANET WRT-414, da li isto to moze da se uradi sa njime ali sa pogodnoscu da postoji vise bezicno povezanih kompjutera na internet preko njega.
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Objasnjenje o AP-u i ruteru04.03.2007. u 00:20 - pre 207 meseci
sve to lepo AP moze samostalno da radi kao AP bez povezivanja.

e sad drugi deo pitanja hmmm recimo bila je skoro tema i na kraju je zakljucak bio da ce morati kabal ipak... jer prvo ti bi tu antenu morao usmeriti ka provajderu ? kako bi onda hvatao signal ?? + beton ( ploca betona ) + mozda par komada ... hmm teko i za drugu varijantu da ti jedan AP ( prvi u klijent modu ) sluzi za povezivanje na provajdera a drugi "u AP modu" ( koji je spojen sa prvim ) sluzi tebi kao pristupna tacka pa bili to jedan ili deset racunara sustinski je isto...


u prevodu to sto zelis nece da moze ...
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

mojo12

Član broj: 136355
Poruke: 221
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Objasnjenje o AP-u i ruteru04.03.2007. u 01:03 - pre 207 meseci
Citat:
bukovski: sve to lepo AP moze samostalno da radi kao AP bez povezivanja.

e sad drugi deo pitanja hmmm recimo bila je skoro tema i na kraju je zakljucak bio da ce morati kabal ipak... jer prvo ti bi tu antenu morao usmeriti ka provajderu ? kako bi onda hvatao signal ?? + beton ( ploca betona ) + mozda par komada ... hmm teko i za drugu varijantu da ti jedan AP ( prvi u klijent modu ) sluzi za povezivanje na provajdera a drugi "u AP modu" ( koji je spojen sa prvim ) sluzi tebi kao pristupna tacka pa bili to jedan ili deset racunara sustinski je isto...


u prevodu to sto zelis nece da moze ...


Ali AP bi delovao kao repetaer, sta ce mi onda drugi AP tj. u kompjuteru ima interna wireless kartica koja bi hvatala taj signal sa AP-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Objasnjenje o AP-u i ruteru

[ Pregleda: 3490 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.