Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja je ip adresa prava

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Koja je ip adresa prava

[ Pregleda: 5718 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xploiter

Član broj: 119649
Poruke: 116
*.PPPoE-3154.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Koja je ip adresa prava03.03.2007. u 12:41 - pre 208 meseci
Zanima me koja je moja ip adresa prava jeli ona koja mi stoji u internet status pa odem na karticu details(ta se ip adresa promjeni svaki put kad se konektujem na internet) ili ona koju sam ukucao u tcp/ip properties a to je 192.168.1.3( to mi j receno da ukucam posto se cod2 pokretao po minut jer kao trazi ip adresu). Obe mi pinga na 0 ms ili kad kreiram server u cod2 all seeing eye mi ga scanira i pinga na obe ip adrese. Koju adresu trebam dati ljudima koji se zele prikaciti na server?

I sta predstavlja ova ip adresa 192.168.1.3 koju sam morao kucat u propertiese od tcp/ip?
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Koja je ip adresa prava03.03.2007. u 21:25 - pre 208 meseci
Citat:
xploiter: Zanima me koja je moja ip adresa prava jeli ona koja mi stoji u internet status pa odem na karticu details(ta se ip adresa promjeni svaki put kad se konektujem na internet) ili ona koju sam ukucao u tcp/ip properties a to je 192.168.1.3( to mi j receno da ukucam posto se cod2 pokretao po minut jer kao trazi ip adresu). Obe mi pinga na 0 ms ili kad kreiram server u cod2 all seeing eye mi ga scanira i pinga na obe ip adrese. Koju adresu trebam dati ljudima koji se zele prikaciti na server?

I sta predstavlja ova ip adresa 192.168.1.3 koju sam morao kucat u propertiese od tcp/ip?

"Ona koja stoji u internet status" je tacan odgovor. :) To je adresa koju ti dodeljuje provajder, kao sto kazes kad se konektujes, i preko nje ti razmenjujes podatke sa ostatkom interneta. Adresa tipa 192.168.* je privatna adresa. Naime, postoji nekoliko opsega adresa koji su ostavljeni neiskorisceni na internetu, i previdjeni za koriscenje u lokalnim mrezama. Takve adrese rade vise-manje normalno, osim sto preko njih ne mozes imati internet saobracaj, sto se najcesce resava postavljanjem posebnom uredjaja koji ima jednu privatnu i jednu javnu adresu, te sluzi ostalim racunarima u privatnoj mrezi kao gateway (strucni termin, ali dosta samo-opisan). Koje su to privatne i kako to radi detalji su ovde . Ako zelis pravo objasnjenje, mozda ne bi bilo lose da pocnes odavde .
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Koja je ip adresa prava

[ Pregleda: 5718 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.