Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bele rupe i njihov nastanak.(teorija)

[es] :: Nauka :: Bele rupe i njihov nastanak.(teorija)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8237 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bele rupe i njihov nastanak.(teorija)19.03.2010. u 11:11 - pre 171 meseci
Citat:
milos crni: Naime najnovija posmatranja teleskopa Habl pokazuju upravo da je vasionski horizont jednako udaljen od nas, znači negdje 13. milijardi sv.godina u svakom pravcu, što je nekih 26. milijardi sv.godina promjera vasione.Ne da je samo Sunce u centru svemira, već ono pripada sa našom galaksijom mliječni put, galaktičkom jatu koje je u središtu vasione.


Da je ovo 1650. godina, ovo bi bilo ispravno.
Medjutim, o svemiru i prostoru danas znamo mnogo vise, pa tako znamo i da je ovo sto si ti rekao totalna glupost.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Bele rupe i njihov nastanak.(teorija)20.03.2010. u 11:20 - pre 171 meseci
Citat:
3way: Da je ovo 1650. godina, ovo bi bilo ispravno.
Medjutim, o svemiru i prostoru danas znamo mnogo vise, pa tako znamo i da je ovo sto si ti rekao totalna glupost.


1650!?
Eeee svašta...
Teško da je iko od onih što su učili da je Zemlja ravna ploča mogao tada da zna kako izgleda vasiona, a kamoli da to šematski iscrta.Ovo nijesu moja istraživanja, što sam gore naveo, već izveštaji NASA i nekih drugih agencija za istraživanje svemira, barem ovog materijalnog dijela.
Naravno ona slika koju je dotični naveo, je samo šematski prikaz toga.Uprošćena šema za školski primjer.
Ova druga rečenica ti se više odnosi na fiziku samog svemira, barem kako si je napisao, što sve nema veze sa pravim odgovorom na ono što sam gore rekao.
Naime svemir je star skoro 13. milijardi godina, što i ima za posljedicu njegovu širinu, t.j. vasionski horizont.Ovo možda i nije niko ko se pravi pametan rekao, ovo znaju i knjige Veda, ep Mahabharata, upanišade, Zend-Avesta i sl.E sad šta se iza toga nalazi, uporedni svemiri, pod svemiri, druge dimenzije..., to je sasvim druga priča.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bele rupe i njihov nastanak.(teorija)26.03.2010. u 08:24 - pre 171 meseci
Citat:
milos crni:Ovo nijesu moja istraživanja, što sam gore naveo, već izveštaji NASA i nekih drugih agencija za istraživanje svemira, barem ovog materijalnog dijela.


Tacno, samo sto si ih ti pogresno interpretirao.
Ni Zemlja ni Sunce nisu u centru Svemira.


Citat:

Naime svemir je star skoro 13. milijardi godina, što i ima za posljedicu njegovu širinu, t.j. vasionski horizont.Ovo možda i nije niko ko se pravi pametan rekao, ovo znaju i knjige Veda, ep Mahabharata, upanišade, Zend-Avesta i sl.E sad šta se iza toga nalazi, uporedni svemiri, pod svemiri, druge dimenzije..., to je sasvim druga priča.


U tim epovima pise da je Svemir star 13. milijardi godina? :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
109.93.44.*



+8 Profil

icon Re: Bele rupe i njihov nastanak.(teorija)29.03.2010. u 15:38 - pre 171 meseci
Ponoviću još jednom, čitajte moje postove pažljivo i u skladu sa gornjim postovima na koje se odnose.
Naime nijesam pogrešno bilo šta interpretirao i nijesam rekao da je naš solarni sistem u doslovnom centru vasione, već se ta poruka odnosila na post korisnika Ammar.K u vezi sa slikom koju je postavio, a koja šematski pokazuje raspored nebeskih tijela u prostoru.
Tačnije za veličinu ovakve slike i one tačkice gdje smo mi, a koja u stvari predstavlja jedno galaktičko jato u tom dijelu vasione, mi smo ne mikrometarski dio te tačke, ni nanometarski dio, ne znam da li smo čak i pikometarski dio, možda tamo neki femto, ato, ili šta već u minusu.
Ovo sve i jeste bilo u vezi ove slike, koja je samo školski primjer rasporeda nebeskih tijela širom vasione, ništa više od toga.
Uostalom cio post je bio samo skretanje pažnje članu toseu u vezi zabune o pojmovima geocentričan i heliocentričan, a za ovaj drugi pojam je katolička crkva spaljivala, tako da ova slika ni u kom slučaju nema veze sa crkvom, već je samo šematski prikaz iz neke enciklopedije.
Uostalom ako ti znaš nešto više o rasporedu našeg solarnog sistema i galaksije mlječni put u vasioni, ti to napiši ili postavi slike na ovaj forum, mada sam vrlo redovno pratim najnovija dostignuća, studije i istraživanja iz svijeta nauke.
Da one svete knjige zaista sadrže u sebi neku vrlo rafiniranu kozmogoniju, koja detaljno govori o stvaranju vasione i njenih zakonitosti, a koju su naučnici tek sada počeli da uviđaju i da priznaju kao vrlo validnu. Uostalom ko je proučio sve svjetske mitove ovog tipa, a istovremeno je upoznat sa najeminentnijim teorijama u oblasti kosmogeneze, nemože, a da je sasvim normalan i logičan, da se otrgne utisku da je riječ o jednom te istom, samo pisanom različitom terminologiom.Mi i ovako koristimo neku skoriju latinsku terminologiju, izmasakriranu engleskim, varvarskim načinom govora i raznoraznim anglo-šatro izrazima i doskočicama.

To je sve, za sada, od mene u ovoj temi.Odjavljujem se na nešto duže vrijeme.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Bele rupe i njihov nastanak.(teorija)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8237 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.