Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Longhorn (beta), moji utisci

[es] :: Windows desktop :: Longhorn (beta), moji utisci

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6745 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: Longhorn (beta), moji utisci08.04.2004. u 20:00 - pre 244 meseci
Meni graficki sve vise izgleda na Linux....
Valjda ce uskoro to i da postane.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Longhorn (beta), moji utisci01.07.2005. u 11:38 - pre 229 meseci
A kako to izgleda linux? Kod mene npr izgleda ovako: http://fuzzyai.sourceforge.net/slike/screen20050430.png

Sto se tice longhorna, ovaj aero stil mene podseca na Aqua Graphite is OS X-a (zaobljeni prozori, sive nijanse, ...). Kontrol panel su skroz sjebali sto se tice izgleda, a (internet) explorer ima malo cudan polozaj menija - izmedju url-a i ikonica... Pretpostavljam da to moze da se promeni, ali ovako je default i svakako nije dobar raspored. Na ovoj mojoj beta verziji nema jos nista od tabbed browsing, ali valjda ce to uvesti u nekoj sledecoj (to je bar lako isprogramirati).

Ima detalja koji ne rade, ali to su detalji koje ce kasnije da implementiraju. Lepa stvar je local computer search koji je ugradjen u explorer (na istom mestu gde se ekvivalentna svarcica nalazi na konqueror-u i finder-u). Struktura direktorijuma mi je malo cudna. Na C: imam direktorijume Boot, build, Documents and Settings, InstalledRepository, Program Files i Windows. Do sada su boot katalozi bili u root direktorijumu. Ovaj build mi lici na neki cvs-svn-... repository po nazivu fajlova. Ne znam da li je to zbog toga sto su ostavili neke delove u beti ili planiraju da prate instalaciju na napredniji nacin...

A to da lici na Linux, mozda stoji, ne bas sto se tice user interfejsa, ali ako se uzme u obzir da su zaposlili puno linux ljudi u pravljenju longhorna, bice sigurno nekog uticaja.

Pozdrav
Brcha

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 01.07.2005. u 13:07 GMT+1]
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Longhorn (beta), moji utisci01.07.2005. u 12:15 - pre 229 meseci
Evo vam slicica na kojoj mogu da se vide neke svarcice u vezi izgleda Longhorna. Takodje, moze da se uporedi i izgled Longhorn-a i Mac OS X-a (Panther - 10.3).

Evo je slicica:



(kliknite za vecu sliku ;) )
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Longhorn (beta), moji utisci

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6745 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.