Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

aplikacijski server za EJB

[es] :: Java :: aplikacijski server za EJB

[ Pregleda: 3821 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

braneMadScientist
Kraljevo

Član broj: 1979
Poruke: 12
*.ptt.yu

ICQ: 1411975
Sajt: www.geocities.com/brankob..


Profil

icon aplikacijski server za EJB24.06.2003. u 21:57 - pre 252 meseci
Evo ovako stoje stvari.Do pre dve god sam uglavnom radio projekte u VB-u koji i nisu bili bog zna sta mudro jer je u pitanju bilo knjigovodstvo, ali sam paralelno razvijao i neke module programa za lokalne opstinske sluzbe u J2EE tehnologiji , preciznije JSP a aplikacijski kontejner je bio tomcat 3...4..itd, DBMS je mysql .To se inace izuzetno pokazalo u praksi (ne puca stalno kao VB i njegovi OLEDB driveri ili sta vec),ali ono sto me jako zanima u poslednje vreme su Enterprise Java BEan-ovi, pa me zanima sta sve postoji od servlet kontejnera ili aplikacijskih servera na kojima bi mogla da se primeni EJB specifikacija, i sta mislite o razvojnim okruzenjima za J2EE aplikacije, koje je najbolje itd.Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Last Man Standing
Misha Kostich
Chicago

Član broj: 3775
Poruke: 101
*.client.attbi.com



+1 Profil

icon Re: aplikacijski server za EJB25.06.2003. u 05:25 - pre 252 meseci
Evo ti par alternativa J2EE app servera:

A. Open source:

- JBoss (www.jboss.org)
- OpenEJB (www.openejb.org)

B. Dzabe samo za development verziju
- JRun (http://www.macromedia.com/software/jrun/) - nisam siguran da li je jos uvek za dz
- Orion tj OC4J - ide uz Oracle-ov IDE JDeveloper (otn.oracle.com)

C. Skupo i glomazno

- WebLogic (www.bea.com). Postoji i express verzija.
- WebSphere (IBM)

Pogledaj JBoss. Dzabe je i dosta se koristi, cak i u produkciji. Kategoriju B. ti ne preporucujem (subjektivno, mada je Orion super za clustering, a objektivno ces morati da platis ako hoces legalno da distribuiras software). Kategorija C obicno ide kod vecih (i najvecih) projekata.

Ja, kad mogu da biram, koristim Eclipse za IDE (www.eclipse.org). To je IBM-ov open source. O alternativama ce ti (nadam se) napisati neko drugi.


A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
195.178.47.*



+1 Profil

icon Re: aplikacijski server za EJB25.06.2003. u 11:31 - pre 252 meseci
Od open source imaš i JOnAS J2EE server http://jonas.objectweb.org/
Lično ga nisam koristio ali bi trebalo da je OK, barem ljudi tako kažu.

Što se tiče alata i ja preferiram Eclipse. Na žalost on nema nativnu podršku za EJB tako da moraš da koristiš neki plugin. Jedan od boljih je Lomboz plugin. Ipak ni to nije bog zna kakva podrška. Trebalo bi da NetBeans (takođe open source samo SUN-ov) ima bolju ugrađenu podršku za J2EE ali nisam ga koristio.

Oracle JDeveloper je besplatan ako ne koristiš za komercijalne svrhe i ima prilično finu podšku za EJB. Ukoliko se odlučiš za OC4J ejb kontejner onda ti je JDeveloper najbolje rešenje. Ako ga koristiš samo za učenje možeš potpuno besplatno da ga skineš sa Oraclovog sajta.

Druge alternative su ti :
JetBrains IDEA (odličan i jeftin)
Borland JBuilder (skup)
...

Dejan
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: aplikacijski server za EJB26.06.2003. u 02:44 - pre 252 meseci
Moja firma koristi JBoss na projektu koji vredi milion EUR-a, mislim da je ODLIČAN!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Last Man Standing
Misha Kostich
Chicago

Član broj: 3775
Poruke: 101
*.client.attbi.com



+1 Profil

icon Re: aplikacijski server za EJB26.06.2003. u 03:32 - pre 252 meseci
Leko, posalji to Marc Fleury-ju, da im podignes moral, posto kazu da im se malo rasturila ekipa. Malo vise, tacnije.

Marc Fleury je osnivac JBoss grupe (za one koji ne znaju). Pocelo je tako sto je aplicirao za posao u BEA, ali ga nisu primili. Inace je Francuz i radio je u Sun-u. Posto su ga odbili za posao, resio je da im "pokaze" i tako je nastao JBoss. JBoss i dalje nema J2EE licencu od Sun-a, prvenstveno zato sto su non-stop u nekom sukobu (nisam u toku sta je poslednje posredi). Inace, oni zive od podrske koju daju korisnicima i koja kosta $300 na sat (ozbiljno). Sto se tice developera, oni koji hoce i mogu, imaju sansu da odu u Atlantu (sediste JBoss grupe) i da tamo provedu dve nedelje uceci JBoss. To kosta $5,000. Na kraju ce dobiti certifikat i mogucnost da sami rade i pomazu JBoss klijentima. Mogu da dobiju i leads (preporuke klijentima) od JBoss grupe za proviziju od 20%. Inace, kazu da imaju stotine hiljada dolara. Sve to sam cuo licno od Marc-a. Toliko o tome kako se open source ne isplati i kako uzima hleb programerima. :)

JBoss je sigurno dobar, inace ne bi podizao toliko prasine. Jedino sto oni iz grupe nerviraju citav community. JB uvek podrzava najnovije standarde, a u verziji 4 kazu da imaju AOP (aspect oriented). Pa ti Leko napisi ponesto...



A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
195.178.47.*



+1 Profil

icon Re: aplikacijski server za EJB26.06.2003. u 11:18 - pre 252 meseci
Što se tiče dizanja prašine - Marc i momci barem to znaju. Nisam siguran da je JBoss toliko dobar koliko prašine diže. Ali to je stara maksima - i loš publicitet je publicitet.
Čini mi se da oni namerno daju bombastične izjave, da se namerno pljuju gde god i s kim god stignu samo da bi se o njima čulo. Pogledaj samo The Server Side sajt. Ako samo neko u bilo kom kontekstu spomene JBoss, u roku od 20 minuta rasplamsa se žestoka diskusija sa argumentima koji su uvek isti.

Ne kažem ništa po pitanju kvaliteta projekta, samo mi se ne sviđa njihova (pre svega Marc-ova) arogancija. Inače JBoss je od skora započeo potpuno nov model poslovanja u Open Source svetu a to je da deli profit svojim core developerima. Sad tu opet ljudi svašta pričaju (kome koliko ide) ali u globalu mislim da je to skroz OK ideja jer se podstiče razvoj Open sourca time što programeri rade i za novac a ne samo za slavu.

Što se tiče AOP-a nisam nešto preterano upućen u materiju s obzirom da je to skroz nova stvar, ne postoji još best practice, ali vidim da ih opet kritikuju zbog loše implementacije. U stvari najžešći njihov kritičar je Rickard Oberg - jedan od JBoss ex-developera koji je odradio kompletnu arhitekturu JBoss-a 2.0 i autor više značajnih open source projekata (XDoclet, WebWork, OpenSynphony) tako da verujem da ima osnova u njegovim kritikama. No vreme će pokazati, a ja ne sumnjam da će JBoss još dugo opstajati...

Dejan
 
Odgovor na temu

braneMadScientist
Kraljevo

Član broj: 1979
Poruke: 12
*.ptt.yu

ICQ: 1411975
Sajt: www.geocities.com/brankob..


Profil

icon Re: aplikacijski server za EJB27.06.2003. u 20:00 - pre 252 meseci
Hvala vam na savetima tako da sam vec poslao kolegi iz Telecoma linkove sa kojih ce mi stici sve ove korisne stvarcice na koje ste mi ukazali, ta tehnologija ce zaziveti (ja se nadam) uskoro i kod nas, mada su na terenu stvari malo drugacije, jer ti kada odredjenim ljudima na polozaju u malim i srednjim firmama pokusas da objasnis prednost svega toga u odnosu na (sadasnji) recimo clipper ili cobol, znate sta kazu, bukvalno vam citiram reci jednog direktora ,preduzece je iz KV "pa zar ne vidis da ce nam plafon pasti na glavu, a Vi mislite da nam uvodite" ...itd.Ono sto ja znam je da je 80% iole ozbiljnijeg softvera na zapadu odradjen u Java tehnologiji, to su mi potvrdili i neki nasi vodeci ljudi iz soft eng, i onda silom prilika budes primoran da odradjujes stvari u MS proizvodima koje su i sami proizvodjaci izbacili iz upotrebe (VB recimo).Postoje neki pomaci,ali...tako u jednoj opstinskoj sluzbi stize naredjenje iz ministarstva da se koristi njihov program koji je klasican klijent/server (klijent otprilike Delphi,baza MS Access, nije ni ADO nego Access 97, DAO) koji ima predvidjenu stampu pod windowsom(niko se nije zapitao da li je mozda u sluzbi matricni stampac) i odmah nastaju problemi.Covek koji je zaposljen samo zbog odrzavanja tog programa me vuce za rukav jer mu je stampa kondenzovana, hvata se za glavu i pita sta da radi...E, sta da ti kazem druze pogledaj malo kodove za Epson, nasa aplikacija je koristila command.com da kopira na lpt1 iz DOS-a ...nekad ste radili pod JSP tehnologijom oko 240 resenja dnevno,sada oko 160....Jedna radna stanica je 486,jedna PI,a treca je PIII
na 486 ne moze program ni da radi....Nekada ste radili unicode, sada morate YUSC-ii...
Ali da ne duzim vise , nadam se da ce J2EE tehnologija zasigurno zaziveti i kod nas,i jos jednom Vam hvala na korisnim adresama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: aplikacijski server za EJB

[ Pregleda: 3821 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.