Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem oko instaliranja raid kontrolera

[es] :: Windows mreže :: problem oko instaliranja raid kontrolera

[ Pregleda: 2904 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon problem oko instaliranja raid kontrolera27.02.2007. u 15:08 - pre 208 meseci
imam probelm oko instaliranja radia. konkretno na win 2003 na pocetku pritisem f6, trazi mi drivere sa flopy-ja ja mu ih dam on pokrene instalaciju i onda mi prijavi da mi fali neki fajl koji trazi na cd-u u folderu
srv03rtm\base\boot\setup\oemdisk.c , pokusao sam sa ubacivanjem diska sa driver-ima za plocu na kojima se i nalazi driver za raid i disk win-a 2003 ....
ima li neko ideju sta moze da bude
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: problem oko instaliranja raid kontrolera28.02.2007. u 15:58 - pre 208 meseci
Ako instaliraš server, firmiran, onda verovatno uz njega imaš i Boot/Service/Installation CD, pomoću kojeg pripremiš instalaciju, pa onda butuješ sa harda iz tih pripremljenih podataka, koji tada imaju i Win instalacione fajlove i drajvere i sve. Ako ne, proveri da li možeš prvo da postaviš raid iz biosa, pa da onda kreneš u instalaciju Win2k3 sa F6 i dodavanjem diskete sa drajverima.
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: problem oko instaliranja raid kontrolera28.02.2007. u 20:51 - pre 208 meseci
ploca je intelova i dobio sam instalacione drajvere za raid, koje sam prebacio na flopy radi instaliranja. ali tada mi javalja gresku a taj fajl koji trazi nisam uspeo da nadjem ni na cd win2k3 ni na diskovima od ploce. pokusao sam i da skinem nove drajvere sa neta i sa njima da pokusam ali mi i dalje trazi taj fajl a ja ne znam gde da ga nadjem. nasao sam na nekom forumu da je neko imao isti takava problem i da ga je resio tako sto je prvo stavio novu verziju biosa i onda sa novim drajverima uspeo da instalira raid. e sad ja se bas ne bih igrao sa ti jer je to server na poslu i koliko sam video u garanciji stoji da ne sme da se menja bios (mada nisam siguran 100%)
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: problem oko instaliranja raid kontrolera28.02.2007. u 21:46 - pre 208 meseci
evo ti prijatelju mog iskustva. Ja sam isto na poslu dobio server sa intelovom plocom se7520bdsatad2. Ja nisam imao problema sa raidom,vec uopste nisam mogao da instaliram windows jer mi je izbacivao neku gresku sad se nesecam tacno sta. poceo sam sa veslanjem po intelovom sajtu i kontaktirao i ljude iz intela i oni su mi rekli da je potrebno flashovati bios. to sam ucinio i sve je profunkcionisalo kako treba.Nije iskljuceno da i za tvoju plocu treba flashovanje biosa. da li ti prilikom podizanja sistema kad ispisuje podatke tipa procesor, memorija itd. izbacuje neku poruku, gresku ili tako nesto? veslaj malo po intelovm sajtu mozda nadjes nesto.
 
Odgovor na temu

pisko

Član broj: 27565
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: problem oko instaliranja raid kontrolera02.03.2007. u 18:13 - pre 208 meseci
kod mene asus nvidia ploča sa RAIDom

isto puknem floppy sa raid driverima F6 neće

daj druge drivere , daj ovo daj ono

na kraju promjenio floppy (disktetu) i sve radi :)

lp

 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: problem oko instaliranja raid kontrolera05.03.2007. u 12:15 - pre 208 meseci
Jesi ti siguran da je tebi tu dobra instalacija windowsa? Probaj sa drugim medijem.
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: problem oko instaliranja raid kontrolera

[ Pregleda: 2904 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.