Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobtel - GPRS pusten u rad 24.07

[es] :: Mreže i novosti :: Mobtel - GPRS pusten u rad 24.07

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29596 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

YEEHAW

Član broj: 11311
Poruke: 142
*.datanet.yu

Sajt: www.itatabisine.com


Profil

icon Re: MOBTEL GPRS18.07.2003. u 23:09 - pre 252 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Sad sam zvao 9863 SKUPU VEZU i rekose mi da je GPRS jos u fazi testiranja i da oni jos uvek nemaju zvanicne informacije. Nezvanicno su mi rekli da od 1. oktobra ove godine pocinje sa radom i da ce tom uslugom biti obuhvaceni post paid korisnici




A što zoveš 9863 SKUPU VEZU, kad znaš da oni nemaju pojma o tome, oni mogu samo da ti kažu koliko ti je stanje na računu i nešto ko roboti da urade (uključe te ili isključe neku uslugu). Oni TEHNIČKI nisu potkovani, jer ljudi koji ih obučavaju za taj posao NEMAJU POJMA!!! A kurs za rad u Call Centru traje tri nedelje.

BTW GPRS treba da bude aktivan KOMERCIJALNO za cca. nedelju dve. Samo za postpaid i to prvih 20.000 korisnika koji se jave na 9863. Prvi mesec džabe.






* Naucio sam... Da mali svakodnevni dogadaji cine zivot spektakularnim.
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
*.potisje-kanjiza.com

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: MOBTEL GPRS20.07.2003. u 00:39 - pre 252 meseci
ja se vec otkad dzagam na gprs-u preko madjarskog vodafona...besplatno je,
moze mesecno 5mb da se skine.
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: MOBTEL GPRS20.07.2003. u 00:52 - pre 252 meseci
Ovo je odgovor na upit jednog ortaka koji je pitao oko konfiguracije za GPRS koja se nalazi na mobtel.co.yu. On ima t300, telefon mu je prihvatio configuraciju za T68i, ali i dalje pise GPRS unregistered. Trazio je da mu posalju i ostale podatke... i evo sta je dobio kao odgovor:

Citat:
From: Service <[email protected]>
To: "XXX" <[email protected]>
Date: July 1X, 2003
Subject: GPRS konfiguracija

Postovani g-dine XXX,
Kompanija Mobtel prvi je mobilni operator u Srbiji koji uvodi novu tehnologiju u svoju 063 GSM mrezu. Za koriscenje GPRS tehnologije, korisnik mora da poseduje mobilni telefon koji podrzava GPRS i da bude pretplacen na ovu uslugu.
Obavestavamo Vas da usluga jos uvek nije komercijalna, a o ponudi Kompanije MOBTEL bicete blagovremeno obavesteni putem medija i newsletera.

Sve dodatne informacije mogu se dobiti pozivanjem Mobtelovog Call centra na broju 063/9863, 24 casa dnevno.

S postovanjem,
Dejan Nikolic
Referent u Sluzbi za podrsku
upravljanju korisnicima
063 MOBTEL Srbija
tel: + 381 63 9863
fax: + 381 63 311 311
e-mail: [email protected]
www.mobtel.co.yu


Sada cu da im posaljem mail i da pitam "da li ja mogu da budem drugi koji ce da uvede GPRS u vasu mrezu". Pretpostavljam da operateri u call centru imaju stationery u OE i cim vide 'kljucnu' rijec - kliknu na reply with stationery GPRS... Nemojte zamjeriti ako pomislim da ne znaju sta je to postavljeno na mobtel.co.yu

Sve sto zelitete da pitate calll centar - pitajte preko e-maila da ne bi placali 'usluge' skupe linije... Mada vise moze da se sazna i zavrsi preko ovog foruma.
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: MOBTEL GPRS20.07.2003. u 12:14 - pre 252 meseci
Citat:
Sve sto zelitete da pitate calll centar - pitajte preko e-maila da ne bi placali 'usluge' skupe linije...


Ne vredi, probao sam. Posle drugog generickog odgovora na moje konkretno pitanje, dobio sam "savet" da sve informacije mogu dobiti pozivom na 063/9863.

A sta sve rade na 9863, to je tek duga prica. Jednom su mi deaktivirali karticu posto je nisam dugo koristio (inace koristim 064), i znao sam da treba da se uplati na njihov ziro-racun odredjena svota, da u pozivu na broj treba da pise moj broj mobilnog, ali jedino nisam znao da li taj broj treba da pisem sa 063xxx, 63xxx ili samo xxx. I okrenem ja 9863...

Ja: Dobar dan, deaktivirana mi je kartica, znam koliko treba da uplatim i na koji racun, samo me interesuje sta treba da napisem u pozivu na broj - da li je dovoljno samo da upisem svoj broj telefona, ili treba da stavim i 063 na pocetku?
On: Mozete li mi reci vase ime, radi lakse komunikacije?
Ja: Dusan. Sta treba da upisem u pozivu na broj?
On: Da li ste proverili da li vam je deaktivirana kartica
Ja: Da
On: Ako vam je deaktivirana kartica, to treba da prijavite u...
Ja: Da, znam, to sam uradio. STA TREBA DA UPISEM U POZIVU NA BROJ!?
On: Treba da upisete svoj broj telefona
Ja: To znam, ali da li treba da stavim 063 na pocetak?
On: Pa ne znam, svejedno je valjda...


Uplatio sam te pare, ponovo sam aktivirao karticu, stavio sam je u fioku, pogledao svoj mobilni na kom je pisalo "YUG 03" i rekao mu: "Volim te"
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

YEEHAW

Član broj: 11311
Poruke: 142
*.datanet.yu

Sajt: www.itatabisine.com


Profil

icon Re: MOBTEL GPRS20.07.2003. u 17:45 - pre 252 meseci
Citat:
S a l e:
Sve sto zelitete da pitate calll centar - pitajte preko e-maila da ne bi placali 'usluge' skupe linije...



S obzirom da zaposleni u Call Centru, imaju platu 21.000 dinara + prevoz + topli obrok, TREBALI BI da znaju takve stvari a za te pare ne da moraju da budu ljubazni nego ima samo da pevaju. A s'obzirom da je dosta ljudi od Karića dobilo OTKAZ, još su i zaplašeni...

BTW Umesto da dobiju otkaz oni koji ih DEBILNO obučavaju...



* Naucio sam... Da mali svakodnevni dogadaji cine zivot spektakularnim.
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
*.potisje-kanjiza.com

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: MOBTEL GPRS21.07.2003. u 11:23 - pre 252 meseci
Ja sam juce zvao 9863 i kaze lik da ce u toku ovog meseca aktivirati
GPRS,ja ga pitam kako cu znati kad ste aktivirali i on samo rece
da ce biti u novinama ili na tv-u,da ja pratim na sredstvima javnog informisanja.
Ludo,ovi nista ne znaju.
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: MOBTEL GPRS21.07.2003. u 15:33 - pre 252 meseci
Juče se u onoj mobitrtmrt emisiji na BKTV jedna riba (PR Mobtela) ubi objašnjavajući zašto je super i čemu treba da služi taj GPRS koji upravo puštaju.
 
Odgovor na temu

gorang

Član broj: 728
Poruke: 316
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: MOBTEL GPRS21.07.2003. u 15:50 - pre 252 meseci
http://www.mobtel.co.yu/usluge/gprs/gprs.html

mene interesuje da li radi i za prepaid?

a koji telefon ima dobru podrsku sto se tice povezivanja na PC, kablovi, drajveri, aplikacije? pa da kroz mobilni skidam email kada mi fiksni ne radi (sto je nazalost cesto). Ne treba nista skupo (kolor/bluetooth i sl.)...

[Ovu poruku je menjao gorang dana 26.07.2003. u 22:16 GMT]
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
212.124.182.*



Profil

icon Re: MOBTEL GPRS21.07.2003. u 17:41 - pre 252 meseci
sigurno nece biti za prepaid. mozda ce da urade ko monet pa da prepaidu puste samo mms.
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: MOBTEL GPRS21.07.2003. u 18:25 - pre 252 meseci
"samo MMS"?... pa mislim da tri mjeseca besplatnog MMS-a nije "samo"
Mislim da je to dovoljno za monet prepaid, s obzirom da je to najpovoljniji prepaid u SiCG

A ako neko hoce vise usluga i servisa, neka predje na postpaid... cijene razgovora i sms su nize, a placa se pretplata od 4 eur, nakon 12 mjeseci je 3 eur
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: MOBTEL GPRS21.07.2003. u 19:23 - pre 252 meseci
@ gorang

Uzmi S45..imas jaako puno aplikacija za njega. Ako ti je to skupo, mozes se odluciti za M/MT50.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

espilot
Looking around

Član broj: 10037
Poruke: 19
*.249.EUnet.yu



Profil

icon Re: MOBTEL GPRS21.07.2003. u 23:18 - pre 252 meseci
Mobtel je startovao GPRS!

opsirnije:
http://www.mobtel.co.sr
http://www.mobtelsrbija.co.sr
 
Odgovor na temu

YEEHAW

Član broj: 11311
Poruke: 142
*.datanet.yu

Sajt: www.itatabisine.com


Profil

icon Re: MOBTEL GPRS21.07.2003. u 23:36 - pre 252 meseci
Nemaš pojma ES pilot

GPRS će zvanično biti pušten u sredu kada će biti prezentacija na ADI i to u pola devet, naravno samo za one sa pozivnicima. Nesto se prica da ce BESPLATAN period biti duži, ali u svako slučaju GPRS u tom periodu će biti samo za POST-PAID korisnike i to za određen broj njih.


* Naucio sam... Da mali svakodnevni dogadaji cine zivot spektakularnim.
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
212.124.182.*



Profil

icon Re: MOBTEL GPRS21.07.2003. u 23:47 - pre 252 meseci
a sto na mobtel.co.yu pise za sve postpaid korisnike i pise 24.07 a to je cetvrtak?
konacno i mobtel da pusti gprs

sale u poredjenju sta se dobija na postpaidu ipak je samo mms. :-)
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

YEEHAW

Član broj: 11311
Poruke: 142
*.datanet.yu

Sajt: www.itatabisine.com


Profil

icon Re: MOBTEL GPRS22.07.2003. u 00:25 - pre 252 meseci
Šta ste navalili na MMS, on će TEK (ne VEĆ) biti pušten u septembru!

PS Naravno, da bi ste uključili GPRS biće potrebno da pozovete SKUPU 063/9863 vezu.


* Naucio sam... Da mali svakodnevni dogadaji cine zivot spektakularnim.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: MOBTEL GPRS22.07.2003. u 11:25 - pre 252 meseci
Juce sam probao ono sto mi je poslao darkofdoom i zakljucio da je nemoguce konektovati se..ko bi rekao. Mozda ako zivis u Su, pa imas i Vodaphoneof signal..zar ne? :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
212.124.182.*



Profil

icon Re: MOBTEL GPRS22.07.2003. u 12:38 - pre 252 meseci
Evo zovem ja sad 063/9863 skupu vezu i kazu:

ona: mobtel, sonja na vezi izvolite.
ja: dobar dan interesuje me da li je pusten gprs?
ona: Ne jos uvek nije
ja: dobro a kako na vasem sajtu pise da je mobtel uveo gprs?
ona: jeste pise ali jos nije uveden, nama nista nisu rekli
ja: a kako ce se vrsiti aktivacija? jel preko 9863?
ona: stvarno ne znam sta da vam kazem. trebalo bi da bude tako ali tek kad gprs bude uveden.
ja: hvala dovidjenja
ona: hvala vama prijatno

i stvarno se zapitam kakvi to ljudi rade tamo...
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: MOBTEL GPRS22.07.2003. u 15:11 - pre 252 meseci
Danas je valjda 22.07.2003?
I na mobtelovom sajtu pise ovako:
Citat:

MOBTEL UVODI GPRS
Mobtel prvi uveo GPRS u Srbiju. Konstantan pristup Internetu na svakom mestu u svakom trenutku. Brži i sigurniji prenos podataka i multimedijalnog sadržaja. U promotivnom periodu usluga besplatna!

Beograd, 24. jul 2003. - Kompanija Mobtel danas zvanično pušta u rad GPRS, najmoderniju tehnologiju prenosa podataka putem mobilne mreže. Mobtel je prvi mobilni operator koji uvodi 2.5 generaciju mobilne telefonije u Srbiju. Za korisnike 063 mreže u promotivnom periodu do kraja septembra korišćenje GPRS usluge je besplatno!

GPRS (General Packet Radio Service) tehnologija nastala je spajanjem prednosti mobilnih i Internet komunikacija. Pruža siguran i lak pristup Internetu, prenos multimedijalnih sadržaja brzinom šest puta većom nego što je to do sada bilo moguće i to po izuzetno ekonomičnim uslovima korišćenja, te pristup globalnim i lokalnim računarskim mrežama na čitavoj teritoriji pokrivenoj 063 mrežom.

GPRS, skraćenica engleskih reči General Packet Radio Service, označava paketski prenos podataka radio vezom. To je tehnologija zahvaljujući kojoj mobilni telefoni korisnika dobijaju gotovo iste mogućnosti kao PC računari koje koriste na poslu ili kod kuće.

Jedna od glavnih prednosti GPRS tehnologije je što mobilini telefoni imaju konstantan pristup Internetu i drugim mrežama zasnovanim na IP protokolu. Samo jednim klikom na telefonu korisnik izlazi na Internet. Pri tome, govorni kanal ostaje slobodan tako da korisnik može primati pozive i dok surfuje na Internetu. Sa lakoćom se može prebaciti sa poziva na GPRS mrežu i obrnuto.

GPRS revolucionalizuje mobilne komunikacije omogućavajući primanje i slanje multimedijalnog sadržaja brzinom i do 53,6 kbit/s. Korisnik tako može brzo razmenjivati audio i vizulne sadržaje, pokretne i nepokretne slike te koristiti niz Internet aplikacija poput e-maila, chata itd.

Za poslovno orijentisane korisnike od izuzetnog je značaja i to što mogu na bezbedan način pristupati lokalnim mrežama, Intranetu i bazama podataka svojih preduzeća. Tako se mogu na svakom mestu u svakom trenutku osećati kao da su u svojoj kancelariji.

Povoljan način tarifiranja je jedna od najvećih pogodnosti GPRS usluge. Naime, korisnicima se korišćenje ove usluge tarifira isključivo na osnovu količine prenetih podataka, a ne, kao do sada, prema vremenu provedenom na mreži.

GPRS mogu koristiti svi post-paid korisnici 063 mreže koji imaju mobilne telefone koji podržavaju ovu tehnologiju. Većina novijih modela telefona ima ovu mogućnost. Svaki model zahteva poseban način podešavanja za pristup GPRS mreži. Sva uputstva za podešavanje mogu se naći na Mobtelovoj Internet prezentaciji na adresi www.mobtel.co.yu . Noviji modeli marke Nokia i Ericsson mogu se automatski setovati putem SMS poruke koju korisnik »naručuje« takođe na Mobtelovom sajtu.

Mobilnim telefonom korisnici mogu pristupati WAP sadržajima na globalnoj računarskoj mreži. Ali, ukoliko putem infracrvenog porta ili bluetooth-a povežu telefon sa lap top računarom imaće mogućnost potpunog pristupa svim Internet sadržajima preko GPRS-a.

Usluga GPRS-a aktivira se pozivanjem Call centru na broj 063/9863. U promotivnom periodu, do kraja septembra 2003. godine, korišćenje GPRS-a je besplatno.



???
 
Odgovor na temu

YEEHAW

Član broj: 11311
Poruke: 142
*.datanet.yu

Sajt: www.itatabisine.com


Profil

icon Re: MOBTEL GPRS22.07.2003. u 23:20 - pre 252 meseci
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
I na mobtelovom sajtu pise ovako:
Mobtel prvi uveo GPRS u Srbiju.


Mogli SAMO da dodaju: Prvi u Srbiji, poslednji u evropi. A jesu CIGANI, mogu da i dodaju, prvi na Novom Beograd, prvi u Zemunu, prvi na Voždovcu...

A jesu izlagali narod, te počeće prošle godine... te počeće... te počeće... te počeće...


* Naucio sam... Da mali svakodnevni dogadaji cine zivot spektakularnim.
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
*.potisje-kanjiza.com

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: MOBTEL GPRS23.07.2003. u 12:30 - pre 252 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Juce sam probao ono sto mi je poslao darkofdoom i zakljucio da je nemoguce konektovati se..ko bi rekao. Mozda ako zivis u Su, pa imas i Vodaphoneof signal..zar ne? :)


Ne u SU,vec u Horgosu,sto je jos blize granici :)

Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobtel - GPRS pusten u rad 24.07

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29596 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.