Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?

[es] :: Video karte i monitori :: Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?

[ Pregleda: 3148 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alekssandar
Alekssandar
Srbija

Član broj: 99793
Poruke: 31
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?27.02.2007. u 08:55 - pre 208 meseci
Nacuo sam ovu informaciju danas, kao zbog nekog uskladjivanja nasih i propisa EU.
Da li neko zna nesto vise o tome?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?27.02.2007. u 10:41 - pre 208 meseci
Pozdrav,

da, koplja su se odavno lomila u EU da li je takav monitor racunarska komponenta tax=free rezima ili je TV prijemnik jer se samo prikopcavanjem eksternog tjunera dobija tax-free televizor. To je ta prica samo sada hologramski reflektovana na nas.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?27.02.2007. u 13:39 - pre 208 meseci
@lancia88

Da li je to i razlog zasto su TV (jos uvek) tako skupi?

Srecom kupio sam na vreme
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

koteks
nikola tucakov
Bezdan

Član broj: 66533
Poruke: 21
212.200.123.*



Profil

icon Re: Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?27.02.2007. u 16:58 - pre 208 meseci
Koja koplja Lancia88? Kakve veze ima priključak (analogni ili DVI) na TFT monitoru da bi se on mogao smatrati TV prijemnikom? Zar se na monitor sa analognim priključkom ne može priključiti TV tjuner?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?27.02.2007. u 19:31 - pre 208 meseci
Pozdrav,

sve se moze prikljuciti preko racunara, koplja su se pocela lomiti sa pojavom autonomnih tjunera koji su bez upotrebe racunara pretvarali monitor u TV prijemnik tax-free, to je sustina. Uostalom, to nije uopste nova stvar, cudi me da ovoliko ljudi to ne zna, mislim da se poklapalo vremenski sa nasim uvodjenjem PDV-a na racunare, znaci, nista novo.

Sve sto se pretvori u nesto drugo upotrebom racunara, ukljuciv i eksterni tjuner, nije se uzimalo u razmatranje za oporezivanje/carinjenje. Izuzetak je bila upravo opcija u kojoj nije ni trebao racunar za ovako nesto.


Bakara, nisam vise siguran u razloge skupoce TV-a danas jer odavno se velika sarolikost moze pronaci po radnjama sto asocira pre na slobodno formiranje cena nego na trend. Primera radi, svakodnevno barem dva puta prodjem pored Plazme 42" koja kosta u radnji okruglo 1000 eura a po drugim radnjama vidjam skroz drugacije cifre, razlike drasticne, ne znam koliko je to posledica opsteg trenda nabavnih cena i dazbina....
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?27.02.2007. u 21:08 - pre 208 meseci
Zvanična informacija glasi otprilike ovako:

Citat:
Zbog promene i usklađivanja naših tarifnih stavova sa evropskim, doći će do skoka cena svih TFT monitora sa bilo kojim osim D-SUB (VGA) ulazom. Naime, po novim evropskim tarifnim stavovima, svi TFT monitori koji nemaju samo D-SUB ulaz sada potpadaju u grupu koja se kod nas carini sa 15%. Svi uvoznici TFT ekrana preduzimaju sve moguće zakonske korake da se problem reši, ali do tada, moguć je skok cena od 14% za sve osim osnovnih modela (samo sa D-SUB ulazom).


A sve ovo jer je EU uvela propis kojim reguliše uvoz DVI monitora koji se proizvode van EU (čitaj: Kina, Tajvan), zbog čega su neki proizvođači krenuli u angažovanje dodatnih snaga na sklapanju monitora unutar EU (Mađarska, Češka, Slovačka...), kako bi predupredili ovu meru.

Dobro je pitanje kakve mi veze sa ovim imamo, budući da se u vezi sa DVI (tačnije bilo kakvim) monitorima ne pominjemo ni kao proizvođači, a samim tim ni kao izvoznici u treće zemlje. Preferencijale sa EU na ovom terenu nemamo, pa ne vidim ni jedan valjan razlog zašto se ova mera kod nas sprovodi, osim u svrhu još jedne podvale protiv građana u stilu "znate, od nas to traži Evropa". Drugo bi bilo da mi radimo tranzit robe iz Kine prema EU, a da uz to imamo preferencijale (izvosne olakšice sa ukinutom ili umanjenom carinom), te da bi EU na taj način gubila novac.

Poznato je da se carinske tarife regulišu bilateralno (kada je u pitanju sporazum dvaju država) ili multilateralno, kada je u pitanju zona više država, kao što je EU. Kako mi nismo u EU, živo me zanima koje veze imamo sa njihovim (hej, UVOZNIM!) carinama. I to, isključivo kada su monitori u pitanju. Ne znam kako se ne sete da regulišu i sve ostale carine prema EU tarifama? Verovatno zato što bi mi ovde procvetali od sreće, jer bi imali 3-5 puta manje namete. Ako već glumimo EU, carina prema njima bi trebala da bude 0%. Međutim, to nije slučaj.

Džukci.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?28.02.2007. u 00:04 - pre 208 meseci
Pozdrav,

ah, pa pripremamo se, kako to ne razumes?

Kao i sa vojskom i sa svime ostalim, jednostavno, tu smo, samo sto nismo, jelte......to je onaj vid kozmetike koji treba da ostvari privid za smo dovoljno dobri za EU. Ma.....
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?28.02.2007. u 00:42 - pre 208 meseci
jbg sta da se radi... a sto se tice carina pa svaka zemlja stiti sebe i svoju privredu na svoj nacin a ujedno i puni kasu ( kod nas sluzi da puni kasu ) nekad jedno nekad drugo a trebalo bi i jedno i drugo...
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Poskupljenje svih monitora sa DVI ulazom?

[ Pregleda: 3148 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.