Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !

[es] :: Access :: Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !

[ Pregleda: 2691 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp86.bih.net.ba.



Profil

icon Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !25.02.2007. u 19:20 - pre 208 meseci
Pozdarv svima !

Pitanje za iskusne !

Kako i na koji način i dali je moguće da uradim ovo što mi treba,potreban savjet i pomoć iskusnog programera u access-u.Zatim gdje da nabavim literaturu za crtanje u access-u i dali slučajno ima gdje likn za ovakve stvari.

Sve stoji u primeru koji sam okačio !
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MirzaSila
Sarajevo

Član broj: 28958
Poruke: 162
195.222.32.*

Sajt: www.hosting-directory.co...


Profil

icon Re: Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !26.02.2007. u 10:08 - pre 208 meseci
Za pocetak postavi neko dugme pritiskom na koje ce ti se iscrtavati tvoj objekat.
prvo nacrtas jedan objekat koji ces kasnije samo resajzirat u zavisnosti od unesenih vrijednosti i postavis ga inicijalno na hidden.(a pritiskom na dugme postaje visible)
velicinu i poziciju postavljas npr
pravougaonik.height = ...
pravougaonik.widht=...
pravougaonik.top= itd
isto vrijedi i za linije i ostale elemente koje koristis u iscrtavanju.

Tu ima posla kod iscrtavanja tj. moras imat sistem iscrtavanja sta prvo crtas i u odnosu na taj element onda postavljas ostale elemente...

Http Status 500
www.Hosting-Directory.co.nr
Free web hosting and domains...
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp94.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !26.02.2007. u 11:37 - pre 208 meseci
Hvala prijatelju,ali ja sam već nešto napravio pa me koči to kako da na klik kopiram liniju i da ona napravi rastojanje za neki boj,npr : to mi treba kod polica,ako imam jednu policu kojoj sam postavio pozicije,eh sada kažem ovakve iste 3 na udaljenosti po 30 cm.

Kojim kodom da kopiram ovu gore liniju i da mi je udalji od ove na nekoj udaljenosti.

Hvala puno,ne znam lakse bih mi bilo da ima gdje koda za crtanje iscrtavanje itd... ili pak gotovi primer sa nekim detaljima.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !26.02.2007. u 15:08 - pre 208 meseci
Mozda ti je lakse da nacrtas sve u ACAD pa da ACAD file sacuvas u Accessu (OLE polje). Access moze zatim da to sto je sacuvano iscrta - da prikaze OLE polje koje je u stvari ACAD. DA pravis ACAD od Accessa, mislim da je jako tesko. Cist VB bi mozda bio bolji izbor. Access jednostavno nije napravljen za to. Nije nemoguce, pokusaj, ali verujem da je veoma tesko.
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
212.200.180.*



+2 Profil

icon Re: Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !26.02.2007. u 16:06 - pre 208 meseci
Mislim da je VB za ovo najbolje i najjednostavnije reshenje.Lako se napravi i prorachun utroshka materijala (ukupna povrshina).

edit:Nazhalost VB mi je negde na nepovratnoj pozajmici,pa nisam u mogucnosti da uradim primer:)
Uglavnom,jednostavno se mozhe napraviti forma sa tri razlichita elementa sa unosom dimenzija po x i y osi i prorachun povrshine na osnovu toga.Jednostavan 2D prikaz kojim,chini mi se,dobijash ono shto ti treba.

[Ovu poruku je menjao braker dana 26.02.2007. u 19:39 GMT+1]
.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp66.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !26.02.2007. u 19:03 - pre 208 meseci
Pogledaj te da može i 3D

Samo treba strpljenja i mozga .

Evo primer koji sam sam napravio.

Pozdrav i ako ima gdje koda bilo bih dobro.

Dali ima igdje ovako nešto što sam ja započeo,barem neki fazon kod ili kod za crtanje po x,y,z osi.

Pogledaj te pa ocijenite sami.

Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao Neznalac dana 26.02.2007. u 21:18 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp232.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !27.02.2007. u 14:01 - pre 208 meseci
Hoće li šta biti od ovog programa !

Ostaje da vidimo
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Ozbiljno pitanje za iskusne i mala pomoć !

[ Pregleda: 2691 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.