Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beryl i KDE taskbar pager, KDE "virtuelni desktop" vs. "beryl viewport" itd.

[es] :: Linux :: Beryl i KDE taskbar pager, KDE "virtuelni desktop" vs. "beryl viewport" itd.

[ Pregleda: 3096 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Beryl i KDE taskbar pager, KDE "virtuelni desktop" vs. "beryl viewport" itd.25.02.2007. u 18:57 - pre 208 meseci
Gentoo, KDE-3.5.5/xeffects overlay, Beryl/aquamarine iz SVN-a a porvrh nVidia drajvera.

Je l' uspio neko da doaka KPager-u i taskbar pageru i da izidje na kraj sa razlikom izmedju KDE "virtuelnog desktopa" i Beryl-ovog "viewporta" (da pager pokazuje prozore sa viewport-a, da svaki viewport ima posebnu pozadinu, i tako dalje i tako blize)?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Beryl i KDE taskbar pager, KDE "virtuelni desktop" vs. "beryl viewport" itd.25.02.2007. u 19:54 - pre 208 meseci
ufff, ja te nisam nista razumio :)
ja imam sve sto i ti (osim overlay-a) ali ne sjecam se da imam ikakvih problema sa tim.
Mada ne koristim bas nesto. Vise sam u E17.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Beryl i KDE taskbar pager, KDE "virtuelni desktop" vs. "beryl viewport" itd.25.02.2007. u 20:30 - pre 208 meseci
Uf... ako imas sve sto i ja, a na Gentoo, Aquamarine (beryl window decorator koji pokupi setovanja direktno iz KDE, ne trose se uopste Emerald teme) ebuild je u xeffects overlay-u.

KPager i KDE uopste radi sa "virtuelnim desktopima" (ControlCenter->Desktop->MultipleDesktops). Za svaki od tih desktop-a mozes da definises drugaciju pozadinu. Pokrenes Kpager, ako si definisao 4 virtuelna desktopa, pojave se cetiri smanjene slicice u KPager-u, skljocnes na slicicu, otidjes na taj desktop. Ako pokrenes aplikaciju u nekom od tih destkopa, ona je "vjencana" za taj desktop i njen prozorcic se vidi u KPager-u (veoma smanjen).

E sad probaj da "vrtis" stranice Beryl kocke... to, nazalost, nije isto sto i KDE "virtuelni desktop", meni je svugdje ista pozadina (pozadina sa trenutno aktivnog KDE desktopa, sto je KPager odabrao), ako "vrtim" Beryl kocku ne mogu da dodjem do aplikacije koja je na drugom KDE desktopu. Stranice Beryl kocke odgovaraju onome sto beryl zove "viewport", sto ja ne mogu da natjeram da bude KDE "virtuelni desktop".

Ima jos gadosti, sa 4 virtuelna desktopa, a posto beryl ima 4 viewporta, taskbar pager (applet koji mozes da zakacis za "panel"), meni pokazuje 16 (!!) ekrancica, od kojih samo prvih 4 mogu da setam "vrteci" beryl kocku. Ako skljocnem na kvadratic "5", beryl me automatski prebaci na viewport "1".
 
Odgovor na temu

stjepang
Stjepan Grdan
OS

Član broj: 76526
Poruke: 11
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Beryl i KDE taskbar pager, KDE "virtuelni desktop" vs. "beryl viewport" itd.25.02.2007. u 21:57 - pre 208 meseci
Ispravljeni pager applet za KDE koji radi sa Compizom i Berylom: http://www.kde-apps.org/content/show.php?content=46021
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Beryl i KDE taskbar pager, KDE "virtuelni desktop" vs. "beryl viewport" itd.25.02.2007. u 22:11 - pre 208 meseci
Hvala, stjepang, ali sam se odlucio da sacekam KDE 3.5.6, izgleda da su sredili beryl podrsku:
http://dot.kde.org/1169738902/1169749162/1169754483/
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Beryl i KDE taskbar pager, KDE "virtuelni desktop" vs. "beryl viewport" itd.

[ Pregleda: 3096 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.