Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Total Commander ZA ili PROTIV

[es] :: Advocacy :: Total Commander ZA ili PROTIV

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 45409 | Odgovora: 170 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axx420

Član broj: 107229
Poruke: 62
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV07.06.2007. u 16:07 - pre 205 meseci
Citat:
goranvuc: Kopiranje fajlova bez maske: CTRL+A, CTRL+C

TC=2:WE=2

CTRL+C - standardna precica za kopiranje u svim windows programima
F5 - sta to bese?


@gorane, najgore je od svega što kritikuješ proizvod koji ne poznaješ.
Da li si probao TC? Koliko je meni poznato Ctrl+A i Ctrl+C savršeno funkcioniše u TC - ako baš želiš "ISO".
ok, ne sviđa ti se, na to imaš pravo ali za kritiku bi ipak trebao malo da probaš koristiti TC - ko zna, možda ti se i svidi

Zbog čega koristim TC?
- netreba mi miš
- svejedno je da li radiš sa folderima, fajlovima, zip arhivama ili ftp-om - osnovne komande su iste
- pregledan je, sve što mi treba zauzima tačno jedan ekran (nema drag-drop prozora, traženja po taskbaru i Alt-Tab)

Naravno, sve ovo može i preko WE ali... nekako mi je lakše sa TC... šta znam

Nema TC na računaru, nema veze, imam USB ili CD. Računar nema ni USB ni CD i obavezno moram da koristim WE, nije problem, nisam mutav. Ponekad jednostavno mora da se pritisne Win+E, ništa strašno.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV07.06.2007. u 16:29 - pre 205 meseci
Pa dobro ljudi, ko ovde cita sta pisem: Da li sam ja igde kritikovao Total Commander kao program, molim da citirate delove gde sam to ucinio.

Procitajte jos jednom moje komentare, i sta sam od prvog do poslednjeg komentara pisao, nigde ne postoji nijedna recenica, ALI NIJEDNA gde kritikujem kvalitet i funkcionalnost doticnog programa. Meta moje kritike i ono sto me navelo svojevremeno da nacnem celu temu je bila LOSA PRAKSA, kao i AROGANCIJA, CUDJENJE I GADJENJE pojedinih korisnika TC koje sam sretao kada naidju na nekog ko eto, NE KORISTI TC, vec windows explorer (da li vam se svidja formatiranje?) kao da su oni "straight" a ja sam, eto "gay"

Nastavak diskusije je bio uglavnom u tonu hvalospeva ovom revolucionarnom programu koji nije promenio svoj revolucionarni interfejs jos od prvog Volkova kojeg sam imao pod rukama 1995 (ne znam kad se bas pojavio), pa preko NC koji me je puno puta "vadio" u DOS-u, ali bre, to je istorija, to su navike, da li je neko ovde cuo za izreku "voda koja stoji pocinje da zaudara nakon odredjenog vremena"? U ovoj struci (mislim na IT) gde se stvari tako brzo desavaju i menjaju vi se i dan danas kunete u 55-og klona nekog fajl menadzera koji potice jos iz mracne DOS ere i za kog ste se zalepili i vezali.

Jedno moram da vam priznam: mnogo vas je ovde, puno vise nego sto sam ocekivao.

uklonjen deo odgovora koji ima uvredljiv ton, na sugestiju @axx420

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 07.06.2007. u 18:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
77.46.227.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV07.06.2007. u 16:50 - pre 205 meseci
Citat:
goranvuc:

Nastavak diskusije je bio uglavnom u tonu hvalospeva ovom revolucionarnom programu koji nije promenio svoj revolucionarni interfejs jos od prvog Volkova kojeg sam imao pod rukama 1995 (ne znam kad se bas pojavio), pa preko NC koji me je puno puta "vadio" u DOS-u, ali bre, to je istorija, to su navike, da li je neko ovde cuo za izreku "voda koja stoji pocinje da zaudara nakon odredjenog vremena"?

Jedno moram da vam priznam: mnogo vas je ovde, puno vise nego sto sam ocekivao.


Pa nisam baš primeti ni da se WE nešto revolucinarno promeni, i za njega važi izreka koju si naveo
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV07.06.2007. u 16:51 - pre 205 meseci
Slazem se, ali nije on u naslovu teme
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
77.46.227.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV07.06.2007. u 17:10 - pre 205 meseci
Izvinjavam se čitao sam postove ali ne i naslov.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
77.46.225.*



+109 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV07.06.2007. u 17:18 - pre 205 meseci
Protiv !
Tacka.
 
Odgovor na temu

axx420

Član broj: 107229
Poruke: 62
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV07.06.2007. u 17:29 - pre 205 meseci
Citat:
...nigde ne postoji nijedna recenica, ALI NIJEDNA gde kritikujem kvalitet i funkcionalnost doticnog programa.

Tačno. Nisi naveo "TC nevalja zato što koristi F5", ostavio si to nama da zaključimo iz: "F5 - sta to bese?"
Citat:
Za privatnu upotrebu TC je OK, ali u mojim i slicnim scenarijima mislim da nije dobro da se navikavate na TC...

Citat:
Ja sam na otvaranju teme naveo razloge protiv TC, a sada sam naveo razloge za WE, ja necu koristiti TC nikad, ili jos bolje sve dok on ne postane sistemski fajl menadzer (sto mu dodje nikad).

Dakle, nisi ti "kritikovao" TC samo nisi mogao da se suzdržiš.
Citat:
Eto, a sad napred sa kritikama, ja nisam mogao da se suzdrzim.


Cenim tvoj stav da nećeš iz inata da koristiš TC ali ovo čita puno korisnika i ne treba da im to bude razlog pri odluci TC: ZA ili PROTIV.
Takođe te molim da ne svrstavaš ljude, ako već nemaš neki dobar argument - nemoj zbog toga nikoga vređati.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV07.06.2007. u 17:36 - pre 205 meseci
@axx420, ispravio sam gornji odgovor, tj. prihvatam tvoju kritiku - ni ja ne volim da me svrstavaju u odredjene kategorije.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 08:17 - pre 205 meseci
Citat:
goranvuc
U ovoj struci (mislim na IT) gde se stvari tako brzo desavaju i menjaju vi se i dan danas kunete u 55-og klona nekog fajl menadzera koji potice jos iz mracne DOS ere i za kog ste se zalepili i vezali.

Jedno moram da vam priznam: mnogo vas je ovde, puno vise nego sto sam ocekivao.


???? Sta bi trebalo ovo da znaci?
Sto se ne bi vezali za nesto korisno i dobro.
Ljudi nemojte biti primitivni i, da ne kazem zadrti, u svojim ubjedjenjima, prihvatajte dobre stvari :) (bez uvrede)
Citat:


vaske71: Protiv !
Tacka.


Evo konkretan primjer, covjek je protiv ni sam ne znajuci zasto i jos je stavio tacku kao da kaze: to je moj konacni odgovor.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 09:53 - pre 205 meseci
Citat:

Nastavak diskusije je bio uglavnom u tonu hvalospeva ovom revolucionarnom programu koji nije promenio svoj revolucionarni interfejs jos od prvog Volkova kojeg sam imao pod rukama 1995 (ne znam kad se bas pojavio), pa preko NC koji me je puno puta "vadio" u DOS-u, ali bre, to je istorija, to su navike, da li je neko ovde cuo za izreku "voda koja stoji pocinje da zaudara nakon odredjenog vremena"? U ovoj struci (mislim na IT) gde se stvari tako brzo desavaju i menjaju vi se i dan danas kunete u 55-og klona nekog fajl menadzera koji potice jos iz mracne DOS ere i za kog ste se zalepili i vezali.


Hajde ne sviraj please.

Ti 2-window file manageri ubrzavaju rad sa fajlovima u odnosu na tradicionalni Windows Explorer i koriste ih ljudi koji cesto rade dosta operacija sa fajlovima i to je to. Kao sto postoji mali milion raznih utility-ja za Windows/Mac, dobar deo njih i te kako ima svrhu; zato i postoje i ljudi ih placaju.

U tome je i poenta softverske industrije. Ljudi koriste TC i slicne jer im ubrzava posao, i to niko ne moze poreci - kao sto mnogi ljudi koriste specijalizovane editore za pisanje koda ili shellove za rad sa sistemskim komandama zato sto su tako najproduktivniji. Zasto bi menjali navike i prelazili na nesto sto im ocigledno usporava rad? Svasta.

Sto se tice tvoje opaske za interfejs, ona je totalno pogresna. Mogu da primetim da je Windows Explorer interfejs tj. nacin rada star isto koliko i koncepcija dvo-prozorskih file managera, kao sto je i koncepcija word processora ista od kad postoje word processori - nesto sto je dobro se obicno ne menja - dosta stvari koja postoji na danasnjoj Visti ili Mac OS X-u i te kako potice iz "mracne DOS ere" samo je nasminkana i dovedena na tehnicki nivo 21-vog veka.

I ja koristim FAR ponekad - kad mi zatreba, a imam Vistu, Office 2007 i vrlo moderan hardver. Zasto? Pa zato sto mi je lakse da sa "insert" dugmetom i "+"-om izaberem tacno ono sto mi treba da prenesem na portabl USB nego da misem selektujem i klikcem po Explorer prozoru/prozorima (ruka mi je na tastaturi). Brze mi je i to je to. Ne kunem se nesto posebno u FAR niti smatram da su takvi programi neophodni - ali za neke odredjene operacije su jednostavno daleko efikasniji.

Isto kao sto koristim i 2-prozorsku FileZilla-u da recimo uploadujem nesto na interni FTP server - zato sto je brze i efikasnije nego da nabadam fajlove sa CTRL+levi klik i onda da paste-ujem u neki deseti FTP prozor koji cu da nadjem tako sto cu da recikliram prozore sa ALT+TAB. Jednostavno, gubljenje vremena - kad moze brze.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 11:04 - pre 205 meseci
Primeticu da mi korisnici Windows explorera vrlo cesto prebace shortcut na USB umesto celog fajla.
Ima tu za njih dosta nejasnoca
tako da uvek moram postaviti dodatno pitanje u vezi postojanja strelice u donjem levom uglu potrebnog fajla
Meni je skoro degojs otkrio prevlacenje sa pritisnutim desnim tasterom, ali ja stvarno ne mogu svakome da objasnjavam to.
Tako da, mnogo sam sigurniji kad mi TC user napuni USB disk nego "Prozoras"

Recimo, dosta cesto imam potrebu da koristim multi rename funkciju
Kako se to radi u exploreru?
30-ak komada fajl.ispp za sekund prebacim u fajl.zip

Konqueror je slican exploreru, ali cu uvek u konzoli otkucati mc i koristiti cari dvo-panela
Donekle, nije stvar explorer/TC vec u navici i sklonostima.

A reci da je interfejs los zato sto je kao Volkov `95 ... hm ... los primer
Koliko dugo se pravi automobil na 4 tocka

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 14:29 - pre 205 meseci
Priča ide u pogrešnom smeru.

Nema potrebe da nam, korisnicima WE, nabrajate šta TC može, a WE ne. Svi se slažemo da TC ima više mogućnosti.

Ali, kako već rekoh, ja lično nisam primetio da me WE smara, usporava i slično. Meni je takav alat (TC) bespotreban, isto kao što je nekim potreban. I ja bih imao nešto u tom fazonu da po ceo dan kopiram fajlove :) Mada, teško da bi to bio TC pošto ima besplatnih programa.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.06.2007. u 16:09 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 14:45 - pre 205 meseci
Citat:
Meni je skoro degojs otkrio prevlacenje sa pritisnutim desnim tasterom, ali ja stvarno ne mogu svakome da objasnjavam to.


Al zato možeš da im objašnjavaš TC?

Citat:
Recimo, dosta cesto imam potrebu da koristim multi rename funkciju
Kako se to radi u exploreru?


Hmm? Ne znam šta tačno misliš, ima to u WE, ali verovatno nije ono što ti treba :)

Zato instaliraj neku ekstenziju za WE. I onda lepo desni-klik i odabereš opciju i eto. Npr. MRename.



Citat:

30-ak komada fajl.ispp za sekund prebacim u fajl.zip


Send To - > Compressed folder..

A ako imaš instalirane programe tipa 7-zip, svi će da, opciono, dodaju sve potrebno u meni koji se dobije na desni klik.



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 16:25 - pre 205 meseci
Citat:
degojs: Send To - > Compressed folder..

A ako imaš instalirane programe tipa 7-zip, svi će da, opciono, dodaju sve potrebno u meni koji se dobije na desni klik.




Ma, ne to
Nisam bio dovoljno jasan
Na kraju meseca skinem sve izvode sa servera i oni imaju extenziju .ispp, jer je to neko tako smislio
U stvari, to jeste .zip fajl ali ga je njihov program preimenovao
E onda ja moram sve to da preimenujem u .zip pa da ga otpakujem kako bi dosao do .pdf-a
A na kraju meseca skidam sve u paketu da bi to strpao na CD
A dnevno ih dobijam u papirnom obliku

Babuska sistem

Citat:
degojs: Al zato možeš da im objašnjavaš TC?


Veruj mi da nisam imao prilike do sada
Da li je intuitivno ili pohadjaju kurseve, ne znam
Ovo sto ja obilazim po Poreskoj upravi i Ministarstvu finansija, svi pice TC
Valjda su im dojadile precice na USB diskovima
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 21:43 - pre 205 meseci
^
Mora da je Kristijan Gisler izuzetno zadovoljan što je prodao toliko licenci za TC Vladi Srbije!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 21:50 - pre 205 meseci
ljudi, tako je sve jedno šta koristite, ako je posao urađen. upravo tamo negde pre 6 - 7 strana sam i to rekao, a način na koji ćeš nešto da uradiš je totalno nebitan. bitna je produktivnost. glupava je tvrdnja da ako znaš tc ne znaš we i obratno. zaboga, ja koristim jedno 5-6 programa (u zavisnosti na kom OSu radim) i verujte mi da mi je sve jedno u kome radim. TC jeste veoma konforan ako želiš da na jednom mestu imaš upravljanje fajlovima (bilo lokalno bilo, recimo preko ftp-a bilo kompresovano, bilo ne). oni ljudi koji drže ruke na tastaturi (kao npr ja) više vole tc. we jeste svuda (u windowsu), i zbog toga je zgodan, i većina ljudi koji koriste mišove verovatno će ovo odabrati kao neko razumno rešenje.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 21:59 - pre 205 meseci
Primećujem da ova polemika ide u pravcu TC vs WE, a niko zapravo ne nalazi ozbiljnu manu TC-u osim argumenta da TC nije Microsoftov proizvod i da nije sastavni deo Windows OS-a ili da se po defaultu ne integriše u shell (mada je i to moguće).
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 22:04 - pre 205 meseci
Citat:
SlobaBgd: Mora da je Kristijan Gisler izuzetno zadovoljan što je prodao toliko licenci za TC Vladi Srbije!


Cas broj 1.

1. Kliknete na malu crveno plavu disketu
2. Potvrdite 1, 2 ili 3, zavisno sta Vam kaze
3. ...

Toliko o njegovoj sreci

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV08.06.2007. u 23:52 - pre 205 meseci
Ne želim da budem licemeran, (poslednji sam koji će nekom držati pridike o pirateriji ) ali lepo piše:
Shareware-version
You have the right to test this program for a period of one month.

Ili kampanja za legalizaciju softvera važi samo za Microsoft? Tim pre jer se radi o vladinim ustanovama koje itekako 'apse prodavce piratskih CD/DVD-a po Srbiji!
Odosmo u offtopic, vratimo se na temu.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 09.06.2007. u 01:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV28.06.2007. u 07:49 - pre 204 meseci
Eto, jesmo li se dogovorili koji je bolji. Hajde sad fino instalirajte TC i povecajte produktivnost (imace te vise slobodnog vremena) :)
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Total Commander ZA ili PROTIV

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 45409 | Odgovora: 170 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.