Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatni internet projekat - potrebni saveti

[es] :: E-Poslovanje :: Privatni internet projekat - potrebni saveti

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bozha
Božidar Stevčić
Niš

Član broj: 135622
Poruke: 24
91.150.115.*



Profil

icon Privatni internet projekat - potrebni saveti23.02.2007. u 22:28 - pre 208 meseci
Planiram da u relativno bliskoj budućnosti krenem sa internet projektom koji sam zamislio kao "internet prodavnicu znanja" tj. pružanje intelektualne robe i usluga za novčanu naknadu (prevod, izrada office dokumenata i prezentacija, pisanje radova, grafički i web dizajn, izrada fontova i animacija itd itd...).

E sad, mene zanima, ako bi neko bio u mogućnosti da me posavetuje, da li je takav projekat u Srbiji moguć i da li je to profitabilno?

Ukoliko postavim sajt sa takvim sadržajem i uslugama, da li sam dužan da registrujem firmu i da plaćam porez (uzgred, celokupno poslovanje bi se vršilo putem e-mail-a, znači, bez lokala i stalnih zaposlenih)?

Da li možda neko ima savet u vezi strategije za takav projekat?

Da ne preteram sa pitanjima za početak...
 
Odgovor na temu

Bozha
Božidar Stevčić
Niš

Član broj: 135622
Poruke: 24
91.150.96.*



Profil

icon Re: Privatni internet projekat - potrebni saveti25.02.2007. u 15:12 - pre 208 meseci
Znači niko nema odgovor...
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
212.200.180.*



+2 Profil

icon Re: Privatni internet projekat - potrebni saveti25.02.2007. u 16:13 - pre 208 meseci
Dosta je ljudi ovde koji bi mogli da ti odgovore na konkretna pitanja,ali....
Citat:
E sad, mene zanima, ako bi neko bio u mogućnosti da me posavetuje, da li je takav projekat u Srbiji moguć i da li je to profitabilno?

Citat:
Da li možda neko ima savet u vezi strategije za takav projekat?


Sa saznanjem da je taj projekat profitabilan i definisanom strategijom za ostvarenje velika vecina bi vec bila u tim vodama.:)

Bilo kako bilo,ono na shta bih ja obratio pazhnju,pored izrade same web prezentacije,je ineternet marketing i google Page Rank.Nauka za sebe.
Na ES-u imash dosta zanimljivih textova i linkova koji govore o internet poslovanju,pa kreni od toga.

Inache,slogan Austrijskog lotto-a je: Alles ist moeglich!


.
 
Odgovor na temu

naplatcom
Banjaluka

Član broj: 131620
Poruke: 2
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.naplati.com


Profil

icon Re: Privatni internet projekat - potrebni saveti02.05.2007. u 13:31 - pre 205 meseci
Moguce je a koliko profitabilno ce biti zavisi od tebe, medjutim ako ne registrujes firmu to je rad na crno
 
Odgovor na temu

ljcakic

Član broj: 63563
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Privatni internet projekat - potrebni saveti03.05.2007. u 15:47 - pre 205 meseci
Podji od kraja-ne od pocetka.

Koji je kraj takvog projekta??

Je li ostvarljiv i pre svega ODRZIV???

Ova zadnja rec je vrlo bitna za sve Internet projekte.

Kada su pitali reporteri BBC-ja suprugu vlasnika sajta LASTMINUTE.COM koji je inace nastao u jednoj Londonskoj garsonjeri sa jednim zaposlenim i kapitalom od par hiljada funti pocetkom 2000-e godine,kako su napravili obrt od preko 50(pedeset) milioni ne evra vec FUNTI u toku 2003 god.,ljubazno je odgovorila(citati pazljivo):

"Svu neto zaradu smo investirali u ODRZIVOST sajta."

Sto znaci da nekad nije dovoljno ni 50 miliona obrta na jednom sajtu da bi se taj sajt odrzao na tom nivou u buducnosti.

Za navedeni domen "LASTIMINUTE.COM" je firma SABRE iz Amerike navedenom bracnom paru ponudila 2006-e "nekih tamo 567 MILIONA dolara" ali su ih glatko odbili.

Sta mislite zasto?

MAlo novca?

Pohlepa za jos?

ODRZIVOST sajta?


 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Privatni internet projekat - potrebni saveti

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.