Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Integracija sa PayPall sistemom ???

[es] :: Web razvoj :: Integracija sa PayPall sistemom ???

[ Pregleda: 3488 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zero_83

Član broj: 75017
Poruke: 136
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Integracija sa PayPall sistemom ???23.02.2007. u 12:48 - pre 208 meseci
Zanima me zna li neko kako da integrisem neki sajt sa PayPall sistemom placanja ...

Konkretno ... radim neki sajt za inostrano trziste pa im je potrebna podrska za PayPall, a posto ja u
ovoj nasoj zemlji (takvoj kakva je) nisam imao prilike da se sretnem sa tim vidom placanja (a pored svega ni
ne funkcionise kod nas) nemam pojma kako to funkcionise !!!???

Moze li neko da mi pojasni !!!!????

Hvala ...
Nisam ti pric'o !?
 
Odgovor na temu

milton

Član broj: 121508
Poruke: 43
*.ip.fastwebnet.it.

Sajt: www.complus.it


Profil

icon Re: Integracija sa PayPall sistemom ???24.02.2007. u 13:28 - pre 208 meseci
To ne bi trebalo da ti predstavlja veci problem.
Kao prvo moras imati otvoren racun tj. Account i to mozes odraditi na

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_registration-run

i tu mozes videti i tri vrste racuna
Personal koji ti omogucava placanje sa jednog paypal racuna na drugi paypal racun
Premier paypal na paypal i sa kreditne kartice na tvoj paypal racun
Business isto kao i Premier + multi-user access

Mi smo na primer otvorili prvo Personal pa onda pojacali na Premier
s'tim sto ti treba ili viza elektron ili neka druga kreditna kartica za otvaranje Premier Account-a

vise informacija o tipovima na:
https://www.paypal.com/us/cgi-...untTypeSignup-outside#business

Nakon sto si otvorio racun, u tvom profilu tj. tvojoj personal web strani Profile
pod Selling Preferences imas razlicite opcije i vidove placanja kao sto su:

Website Payment Preferences gde imas info o klasicnom placanju preko weba,
Encrypted Payment Settings gde mozes downloadowati Website Payment Certificates i ukljuciti u tvoj site,

a pod API Access ti je ustvari PayPal's Application Programming Interface,
sto bi ti, jednostavnije receno, bio set funkcija koje ti omogucavaju "direktnu" komunikaciju sa njihovim sistemom za placanje,

u principu sve sto ti treba mozes naci na njihovom site-u jednom kad otvoris Account

i jos jedna napomena ovaj vid placanja nema veze sa zemljom u kojoj si tj. ono sto si rekao:
Citat:
(a pored svega ni ne funkcionise kod nas)

nije istina, posto ti ustvari da bi platio nesto preko paypal-a moras "napuniti" svoj racun kod paypal-a
ili preko viza elektron kartice ili putem bilo koje druge kreditne kartice, bankomata itd...
tako da bez obzira na katastrofalnu situaciju u Srbiji sto se tice online placanja, bankarstva, interneta, itd...
tebi klijenti mogu bez problema platiti na tvoj paypal racun iz bilo kog dela sveta...


 
Odgovor na temu

zero_83

Član broj: 75017
Poruke: 136
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Integracija sa PayPall sistemom ???24.02.2007. u 15:21 - pre 208 meseci
Hvala ti na ovom opsirnom izlaganju .... (:

Ja sam mislio da je to neka mudrost, a ono samo treba malo procesljati njihov sajt i to je to ....

A sto se tice one moje tvrdnje da to ne funkcionise u Srbiji ......
Slusao sam svasta, neki kazu moze, a drugi ne, a zatim sam naisao na nekog lika koji se 8 godina bavio online sistemima placanja i
on mi je rekao da moze da se otvori PayPall racun, bez obzira sto se nalazim u Srbiji, ali PayPall vrsi proveru svojih racuna i kada se
ustanovi da je racun otvoren od lica koje se nalazi u zemlji koja nije clanica PayPall-a isti se automatski zatvara i sav novac ostaje
"zarobljen" .... sto ce reci da moze da se koristi PayPall iz Srbije ali ako te provale ostajes bez kinte ....

Koliko je to tacno, malo sam skeptican sto se toga tice, ali nista me ne bi iznenadilo (ipak ovo je Srbija) ....

Hvala ...
Nisam ti pric'o !?
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Integracija sa PayPall sistemom ???

[ Pregleda: 3488 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.