Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 284935 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

momir56
Momir Milić
administrator-il' djavo bi ga znao ŠTA,
dzzabalj
Žabalj

Član broj: 208641
Poruke: 70
79.101.140.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama06.01.2010. u 19:50 - pre 174 meseci
Citat:
chips: Pozdrav koleginice i kolege.

HEAT je veoma skup projekat koji finansira RZZO. Šta Vam to govori.

Da je favorizovan, i ako rzzo tvrdi da nije, jeste. Ali, isto tako je najprilagodljiviji svim promenama i idejama koje sprovodi rzzo i ministarstvo. Da li je to dobro ili nije, pokazace vreme.

Mi koji ćutimo i čekamo da se na rzzo portalu pojavi novi HEAT i istog dana ga SETUP, nemamo tih glavobolja.

Neki su sigurno ažurni, a znam i domove zdravlja i moje kolege koji su se pogubili u mnoštvo nejednakih programa i sistema, koji su "nabavljeni" po par komada u svakom novom direktorskom mandatu. Sabiraju BABE i ŽABE da bi dobili XML koji bi bio u stanju da prodje portal.

Možda nije demokratski, i ne kažem da bi HEAT bio idealno rešenje, nema idealnog programa, ali RZZO

Isto je trebalo da se desi i sa VAKCINACIJOM. SVI ili niko. Ovako imamo opšte rasulo. Pa čak i netrpeljivost u sistemu zdravstva.



SRETNA 2010. SVIMA KOJI RADE U PZZ (oni u višim instancama su svakako povladjeni) HRISTOS SE RODI. VAISTINU SE RODI. SRETAN BOŽIĆ.


Čips,

zanimljive su ove tvoje konstatacije o situaciji sa "hitićem", ali treba znati da rzzo i "tomicanstvo" nikako ne rade zajedno, jer RCUB radi hitić za rzzo a Spionaker NT (Com Trade) radi sa Tomicom i Đilasom.... Opet pitanje je da li informatizaciju u zdravstvu treba podrediti osnovnoj delatnosti i uvodjenju E-kartona ili se podanički prikloniti finansijskom carstvu i fakturisanju...... Demokratija???? Vakcina - SVI ili niko, kažeš....pa šta bi bez rasula bilo...."sistem" uzdravlje i u džep.... Smene direktora?!?!?!
Prava slika će se pojaviti iz razvijača (god.izveštaj i plan rada) i fiksira (ugovaranje finansiranja), pa da je sačekamo ili.......
89moma56
Čega se pametan stidi, budala se time hvali....i HVALOSPEV TRAŽI
See who says, when I hear coma, and what to say.
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama06.01.2010. u 20:10 - pre 174 meseci
Paaa???

Projekat DILS uključuje RCUB kao jednog od tri proizvodjača software-a za IZABRANOG lekara (čitaj e-karton). Kao i da COM TRADE i dalje razvija aplikaciju za sekundarnu i terc. zz. Znači saradjuju sa RZZO.

Mislim da neće "grom" u "koprive".

Sve ostalo se slažem, a to da ministarstvo i rzzo ne rade "sinhronizovano" je samo sa ove naše tačke gledišta. Ne i sa njihove. A sve oštrijim kontrolama (čitaj: osporenjima) RZZO-a i "naglom" kapitacijom od starne ministarstva to dokazuje.
Meni je ovo bilo jasno od onog dana kada su se pojavile "nove" knjižice i famozni LBO.

PARA NEMA DOVOLJNO za sve. A to je stav i jednih i drugih. A i činjenica.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

levovnik
Ivan Levovnik
Programer, IDEA-COM d.o.o. Ruma
Ruma

Član broj: 181294
Poruke: 50
79.101.140.*



+1 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama08.01.2010. u 06:17 - pre 173 meseci
Citat:
chips
Jedno je sigurno, dok svi koji su kupili komercijalne prgrame od dobrih, boljih ili lošijih programskih kuća imaju problem da "nahvataju" svoje programere da im urade UPGRADE ili UPDATE baza i programa na vreme,

Sigurno ima istine u tvojim rečima, ali se nikako ne slažem sa konstatacijom "svi". Nisu baš svi imali problema da "nahvataju" svoje programere. U prilogi možeš pogledati kako su naši korisnici imali podršku tokom 2009. godine za korišćenje programa EFaktura.
Ne osećam se prozvanim pa sad ja tu nešto demantujem, već mi je samo stalo da se razdvoji žito od kukolja.

Citat:
chips:
a dotano im stvar otežava sam tim RZZO-a koji retroaktivno puste neku novinu. Mi koji ćutimo i čekamo da se na rzzo portalu pojavi novi HEAT i istog dana ga SETUP, nemamo tih glavobolja.

Da to je problem na koji smo već navikli. Čisto sumnjam da korisnici HEAT-a nisu imali glavobolja, sve da su radili upgrade istog trenutka kada je postavljen.

Citat:
chips:
Neki su sigurno ažurni

Jesu, sigurno.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Muaddib-DZS
Supervisor of video surveillance
equipment
MAHDI-CCTV-IP
Mladenovac

Član broj: 197773
Poruke: 188
adsl-ppp-3061.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama08.01.2010. u 08:41 - pre 173 meseci
Jedno pitanje:

U napomeni za šifarnik od 06.01.2010 piše:

NAPOMENE:

1. Šifranik EFSifarnik_06_01_2010.xml
obuhvata sve šifranike za elektronsku fakturu


2. Šifranik Lekar_06_01_2010.xml odnosi se samo na lekare.
On se izdvaja kao poseban šifranik zbog čestog ažuriranja

Zašto su onda izdvojeni sledeći šifarnici: Ishod_lecenja_06_01_2010, Usluga_Ishod_06_01_2010.xml i UslugaRZZO_22_12_2009.xml ako u stavci 1. piše: ''obuhvata sve šifranike za elektronsku fakturu'' i u stavci 2. piše:''On se izdvaja kao poseban šifranik zbog čestog ažuriranja''?

Dali trebam da ih učitavam sve pojedinačno ili je dovoljno učitati samo Šifranik EFSifarnik_06_01_2010 koji će valjda da obuhvati sve osim lekara?
Ono što čovek pokvari to se da popraviti.
 
Odgovor na temu

levovnik
Ivan Levovnik
Programer, IDEA-COM d.o.o. Ruma
Ruma

Član broj: 181294
Poruke: 50
93.86.34.*



+1 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama08.01.2010. u 09:08 - pre 173 meseci
Citat:
Muaddib-DZS: Jedno pitanje:

Zašto su onda izdvojeni sledeći šifarnici: Ishod_lecenja_06_01_2010, Usluga_Ishod_06_01_2010.xml i UslugaRZZO_22_12_2009.xml ako u stavci 1. piše: ''obuhvata sve šifranike za elektronsku fakturu'' i u stavci 2. piše:''On se izdvaja kao poseban šifranik zbog čestog ažuriranja''?

Dali trebam da ih učitavam sve pojedinačno ili je dovoljno učitati samo Šifranik EFSifarnik_06_01_2010 koji će valjda da obuhvati sve osim lekara?


Ishod_lecenja i Usluga_ishod nisu sadržani u EFSifarnik_06_01_2010. Ne znam kako HEAT učitava podatke ali trebao bi i njih pokupiti. Učitaj, pa proveri da li ti se pojavio ishod 06 Uput u IZJZ / ZZJZ u tabeli Ishod_lecenja i Usluga_Ishod. To je najnovija promena.

UslugaRZZO_22_12_2009 je tu da smeta i zbunjuje. To je stari, već nevažeći, šifrarnik. Pravi šifrarnik usluga se nalazi u EFSifarnik_06_01_2010. Usluga sanitetskog prevoza 1000231 se ponovo unosi na ime pacijenta.

Ovog puta su podaci o lekarima isti i u Lekar_06_01_2010.xml i u EFSifrarnik_06_01_2010, mada je tokom prošle godine umelo da i ne bude tako (bivalo je da u EFSifarnik ostanu stari podaci o lekarima).

Zašto piše to što piše u napomeni? E to već ne znam, ali definitivno nije tačno
 
Odgovor na temu

Muaddib-DZS
Supervisor of video surveillance
equipment
MAHDI-CCTV-IP
Mladenovac

Član broj: 197773
Poruke: 188
adsl-ppp-3061.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama08.01.2010. u 12:36 - pre 173 meseci
@levovnik

Hvala za TIP u vezi šifarnika.

Ono što čovek pokvari to se da popraviti.
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama08.01.2010. u 17:30 - pre 173 meseci
@levovnik
Citat:

chips:
Neki su sigurno ažurni

Citat:
levovnik: Jesu, sigurno. :)


Pa ovo sam i napisao zbog tebe. HEHE


Što se tiče retroupdatea kod HAETa mislim da od verzije 3.1.6 prati datume u bazi, tako da nema problema kada si učitao promene (nisam baš siguran da li važi za sve tabele), bitno je da si to uradio pre formiranja fakture za koju važe te promene.

Koliko domova sada radi pod tvojom aplikacijom?


Za ovu MOS od 6.01. nismo dobili inf na mail? ili to samo ja nisam dobio?
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

levovnik
Ivan Levovnik
Programer, IDEA-COM d.o.o. Ruma
Ruma

Član broj: 181294
Poruke: 50
79.101.207.*



+1 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama09.01.2010. u 10:20 - pre 173 meseci
Citat:
chips
Pa ovo sam i napisao zbog tebe. HEHE

E pa, hvala

Citat:
chips:
Koliko domova sada radi pod tvojom aplikacijom?


Za sada, koliko ja znam, samo tri. Irig, Pećinci i Bačka Topola. Izjasnili su se da žele i da nastave da ga koriste u 2010. godini. Zapravo već ga koriste.
Ima li neko zainteresovan da ga besplatno proba na dva-tri meseca?


Citat:
chips:
Za ovu MOS od 6.01. nismo dobili inf na mail? ili to samo ja nisam dobio?

Poslali su. Ja dobijam forward-e od iriškog doma, mada i bez toga dva-tri puta nedeljno proverim šta su stavljali na portal.

 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama10.01.2010. u 10:17 - pre 173 meseci
Moj DZ je ušao u projekat DILS. On bi trebao da obezbedi dovoljno računara i softwarea za sve IZABANE lekare i njihove sestrice :)

Koliko znam raspisiuje se tender za nabavku računara, a program možemo da biramo od moguće tri četiri koja su u projektu.

DILS



@levovnik

Zašto ne probaš da plasiraš svoj software preko ovog projekta? RCUB je zato i proširio HEAT sa E-KARTONOM i taj program se nekako drugačije zove, ali nemogu da se setim sad kako.


Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

pedjatdi

Član broj: 194947
Poruke: 69
93.87.46.*



+1 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama10.01.2010. u 12:10 - pre 173 meseci
Citat:
chips
...RCUB je zato i proširio HEAT sa E-KARTONOM i taj program se nekako drugačije zove, ali nemogu da se setim sad kako.


Valjda je to Heliant ili tako nešto...
 
Odgovor na temu

levovnik
Ivan Levovnik
Programer, IDEA-COM d.o.o. Ruma
Ruma

Član broj: 181294
Poruke: 50
109.93.50.*



+1 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama11.01.2010. u 06:10 - pre 173 meseci
Citat:
chips: Moj DZ je ušao u projekat DILS. On bi trebao da obezbedi dovoljno računara i softwarea za sve IZABANE lekare i njihove sestrice
Koliko znam raspisiuje se tender za nabavku računara, a program možemo da biramo od moguće tri četiri koja su u projektu.

Znam za to. Sve mi se čini da će tu ulazak biti besplatan, ali će se izlazak skupo plaćati.


Citat:
chips:
@levovnik

Zašto ne probaš da plasiraš svoj software preko ovog projekta? RCUB je zato i proširio HEAT sa E-KARTONOM i taj program se nekako drugačije zove, ali nemogu da se setim sad kako.


Zato što bih morao početi da pravim "traktore" i da radim u "IMT"-u
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama11.01.2010. u 18:51 - pre 173 meseci
Što jeste, jeste.


Šta reći više.

Imali Mene Tu! HEHEHEHEH Živeo!
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

Bojan72

Član broj: 212082
Poruke: 29



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama12.01.2010. u 07:03 - pre 173 meseci
Prvo da cestitam sve praznike kolegama i kolegenicama,i da pitam ima li jos neko neki problem sa novom verzijom 3.2.0.Pozz
Svet nece postati pametniji,morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
 
Odgovor na temu

Muaddib-DZS
Supervisor of video surveillance
equipment
MAHDI-CCTV-IP
Mladenovac

Član broj: 197773
Poruke: 188
adsl-ppp-2188.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama12.01.2010. u 08:06 - pre 173 meseci
Citat:
Bojan72: Prvo da cestitam sve praznike kolegama i kolegenicama,i da pitam ima li jos neko neki problem sa novom verzijom 3.2.0.Pozz


Koliko sam primetio na 4 baze bez nekih vidljivijih problema osim što u početku nešto ne prima dijagnoze ali posle restarta sve proradi.

Sa kakvim si se to problemima susreo?
Ono što čovek pokvari to se da popraviti.
 
Odgovor na temu

Bojan72

Član broj: 212082
Poruke: 29



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama12.01.2010. u 11:21 - pre 173 meseci
Neznam vise ni ja,prvo nece da radi,sad radi na svim kompjuterima,nego ne mogu da pristupim serveru RZZO da posaljem decembarsku fakturu,jel to do mene ili do njih.
Svet nece postati pametniji,morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
 
Odgovor na temu

Muaddib-DZS
Supervisor of video surveillance
equipment
MAHDI-CCTV-IP
Mladenovac

Član broj: 197773
Poruke: 188
adsl-ppp-2247.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama12.01.2010. u 12:35 - pre 173 meseci
Citat:
Bojan72: nego ne mogu da pristupim serveru RZZO da posaljem decembarsku fakturu,jel to do mene ili do njih.


Samo što sam se skinu sa njihovog servera sve je uredu.
Ono što čovek pokvari to se da popraviti.
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.02.2010. u 09:36 - pre 173 meseci
Zanima me da li neko zna kakva je koncepcija aplikacije Heatsek za 2010 godinu. Da li utrošeni lekovi i materijali za stacionarnog pacijenta moraju da se kače da odgovarajuću uslugu, ili mogu da se kače na BO dan.
Primera radi 000057 - davanje infuzije, pa se na to dodaje
sm000009 - kanila, sm000032- sistem za infuziju, i odgovarajući rastvor za infuziju,
ili se svi lekovi i potrošni materijal mogu fakturisati na uslugu BD0000?? -BOLNIČKI DAN.
Napominjem da je rok za dostavu januarske fakture 15.02.2010. a zasada još nema nikakvih instrukcija iz Filijale RZZO.
"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

mld

Član broj: 156249
Poruke: 274
*.adsl-2.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.02.2010. u 13:42 - pre 173 meseci
Imaš na portalu RZZO kompletan opis fakture za sekundarnu i primer xml formarta, za sada izgleda da se za svaku uslugu mogu vezivati materijali i lekovi.
Naravno biće odredjenih kontrola i ograničenja.
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama03.02.2010. u 07:31 - pre 173 meseci
Po poslatoj januarskoj fakturi dobio sam sledeće osporenje: Ceo iznos fakture je osporen zbog nespravne šifre ustanove. Šifra ustanove bi trebalo da bude matični broj ustanove i ta vrednost se uzima iz šifarnika UO, kolona SifraUO.
Medjutim u mojoj fakturi u polju SifUst stoji vrednost koja odgovara za moju ustanovu ali nije uzeta iz šifarnika UO- kolona SifraUO, već je uzeta iz šifrarnika OrgDeo.
U čemu bi mogao da bude problem ?
"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

Muaddib-DZS
Supervisor of video surveillance
equipment
MAHDI-CCTV-IP
Mladenovac

Član broj: 197773
Poruke: 188
adsl-ppp-0250.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama03.02.2010. u 09:01 - pre 173 meseci
Citat:
gloyer: Po poslatoj januarskoj fakturi dobio sam sledeće osporenje: Ceo iznos fakture je osporen zbog nespravne šifre ustanove. Šifra ustanove bi trebalo da bude matični broj ustanove i ta vrednost se uzima iz šifarnika UO, kolona SifraUO.
Medjutim u mojoj fakturi u polju SifUst stoji vrednost koja odgovara za moju ustanovu ali nije uzeta iz šifarnika UO- kolona SifraUO, već je uzeta iz šifrarnika OrgDeo.
U čemu bi mogao da bude problem ?


Proveri u SQL-u -Databases-RIL-Tables-dbo.Vrsipa kad otvoriš tu tabelu trebalo bi za tvoju ustanovu da stoji ''Sifra_ustanove-193 ako je u pitanju Zdravstveni centar - Vršac
Ili u samoj aplikaciji HEATsec dali ti aplikacija izbacuje samo lekare koji tebi pripadaju. Ako i pored unčekovanog ''Svi lekari sa područja matične filijale'' izbacuje neke druge lekare onda odradi ovo u SQL-u iz prvog reda.
Ono što čovek pokvari to se da popraviti.
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 284935 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.