Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mora li antena na krov

[es] :: Wireless :: Mora li antena na krov

[ Pregleda: 4227 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

k4hvd
Milos Markovic

Član broj: 100660
Poruke: 6
*.belex.co.yu.



Profil

icon Mora li antena na krov19.02.2007. u 14:15 - pre 208 meseci
Interesuje me da li je moguce drzati antenu na terasi(nije opticka vid; AP 1 km) i koliko bi to oslabilo signal ?

Da li neko zna najblizi(e) AP studenjaku(Novi beograd); ako je neko tu u blizini
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mora li antena na krov19.02.2007. u 15:33 - pre 208 meseci
Zavisi kakve prepreke imas. Drvece, armirani beton ume da smeta mnogo... Svakako ti savetujem da postavis antenu na mesto sa koga imas opticku vidljivost do AP-a.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.exe-net.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: Mora li antena na krov21.03.2007. u 00:21 - pre 207 meseci
Ako hoces da me poslusas kao sada vec "dugogodisnjeg" korisnika wirelessa stavi ti to lepo na krov gde imas opticku vidljivost da se ne mucis kao ja stavljao sam je ovde onde i na kraj je zavrsila na krovu!

Pozdrav i svako dobro
 
Odgovor na temu

Thompson
Hunter Thompson

Član broj: 139049
Poruke: 18
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Mora li antena na krov11.04.2007. u 15:59 - pre 207 meseci
definitivno.morash da imash optichq vidljivost...chak i ako uhvatish scan sa prozora i to odlichan signal, dzaba ti jer je to refleksija (dnevna svetlost)...ovo ti govorim iz lichnog isqstva...
Hunter S. Thompson
 
Odgovor na temu

prettyboy

Član broj: 11137
Poruke: 344
87.250.104.*



Profil

icon Re: Mora li antena na krov09.05.2007. u 23:54 - pre 206 meseci
Mozes ti nju stavit i u podrum, pored ajvara i kiselih krastavaca, ali nece radit. Ne govori se bezveze da ti je potrebna opticka vidljivost za kvalitetnu konekciju.
Pozdrav, pb.
 
Odgovor na temu

malac1971
Velimirovic Predrag
Batajnica

Član broj: 32521
Poruke: 102
195.252.79.*



Profil

icon Re: Mora li antena na krov02.12.2007. u 13:44 - pre 199 meseci
Slazem se sa svim predhodnicima a sve je ustvari od slucaja do slucaja. Evo ukratko moj slucaj:

Od mene do antene je oko 400m sa optickom vidljivoscu ali signal vrlo slab i sa prekidima. Citajuci razne postove, konsultacijom sa provajderom (tokom resavanja mog problema dobro smo se upoznali i covek je zeleo da ucini sve da mi resi problem) i isprobavanjem raznih antena i kartica dosli smo do zakljucka da se u mom slucaju nalazim preblizu antene i u nekom blizem pojasu gde me njegova antena vrlo slabo vidi. Kada je antene na visokom stubu samo malo spustio ja sam imao sve OK ali je on izgubio veliki broj drugih korisnika sa kojima do tada nije imao problema. Krajnji rezultat je da sam morao uzeti grid antenu od 19db i prikopcati je na access point koji je vrlo blizu nje a onda UTP kablom sa njega vuci signal do racunara. I samo ovim sistyemom sam imao sve OK.

Iz mog iskustva ti mogu reci da je bilo mnogo muke ali ipak sve je od slucaja do slucaja. Moras ideju probati, mozda ce to i da radi.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Mora li antena na krov02.12.2007. u 13:59 - pre 199 meseci
@k4hvd: Bolje nadji nekoga ko je na poslednjem spratu studenjaka da on postavi antenu kod sebe i router, a onda sebi spusti samo kabl. Ili je to net samo za tebe?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mora li antena na krov

[ Pregleda: 4227 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.