Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja je antena iz samogradnje najbolja za horizontalnu polarizaciju kod wireless 2,4GHz

[es] :: Wireless :: Koja je antena iz samogradnje najbolja za horizontalnu polarizaciju kod wireless 2,4GHz

[ Pregleda: 6162 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanmaksimovic1976
Dejan Maksimović
graficki dizajner, brendiranje vozila,
priprema stampe, fotograf,
pecatorezac...
Velika Plana

Član broj: 108361
Poruke: 177
*.donet.co.yu.



+3 Profil

icon Koja je antena iz samogradnje najbolja za horizontalnu polarizaciju kod wireless 2,4GHz19.02.2007. u 08:24 - pre 208 meseci
Posto je provajder kod nas zamenio opremu i postavio horizontalno polarisanu antenu pa me interesuje koja je antena napogodnija i najlaksa za samogradnju za tu situaciju. Sve dosadasnje antene koje sam pravio su bile postavljene za vertikalnu polarizaciju. Kada je promenjena oprema signal na skracenoj 3D korner anteni je pao za 60 % a imao sam signal 100 %, posto sam na 200 metara od antene i nemam prepreka nikakvih izmedju. Okrenuo sam antenu za 90 stepeni i sada mi signal varira od 60 do 70 %. Koju antenu da uzmem za to a da imam stabilan i veci signal.

Dejan Maksimovic
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Koja je antena iz samogradnje najbolja za horizontalnu polarizaciju kod wireless 2,4GHz19.02.2007. u 21:05 - pre 208 meseci
Samo zarotiras antenu za 90 stepeni.

Citat:

POLARIZACIJA

Radio talas se formira oko ose zračećeg elementa antene. Zavisno od konstrukcije antene, on može biti linearno ili kružno polarisan. Linearno polarisan signal može biti vertikalan ili horizontalan u odnosu na osu Zemlje.

Ako se polarizacija prijemne antene ne poklapa sa polarizacijom radio signala, taj signal će biti primljen slabije. Ako se ose polarizacija razlikuju sa 45 stepeni dolazi do slabljenja od 3 dB, a ako se razlikuju za 90 stepeni, dolazi do slabljenja od 20 dB. ako je radio talas kružno polarisan a prijemna antena je linerano polarisana slabljenje je 3 dB.

Polarizaciju antene ne možete promeniti jer je ona uslovljena njenom konstukcijom, međutim, polarizaciju emitovanog signala možete proemniti jednostavnim zakretanjem antene za 90 stepeni oko ose prostiranja signala.

Izvor: UPUTSTVO: USMERAVANJE ANTENA.



Imas u tom uputstvu detaljno objasnjeno kako se usmeravaju antene pa i kako se koristi polarizacija antena.

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Koja je antena iz samogradnje najbolja za horizontalnu polarizaciju kod wireless 2,4GHz

[ Pregleda: 6162 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.