Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bezicne mreze istine i lazi

[es] :: Wireless :: bezicne mreze istine i lazi

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11197 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

balcan_boy

Član broj: 134618
Poruke: 36
*.narodna-lutrija.co.yu.



Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi25.02.2007. u 10:33 - pre 208 meseci
Ljudi Wimax nece nikada zaziveti jer se placaju licence i samim tim nisu konkurentni cenama WiFi-u, ilustracije radi u C.Gori su za WiFi provajdera trazili 130.000
eura zamislite koliko bi kostao Wimax. Neko to mora da plati.Pogodite ko.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi25.02.2007. u 14:21 - pre 208 meseci
Citat:
broker
Drugi sistemi koje si naveo su uvek imali siti problem - nedostatak masovnosti koji bi ucinio da se smanje troskovi proizvodnje.upravo zbog toga svi proizvodjaci i podrzavaju WiMax, jer se time stvara jedistveno i ogromno trziste.


Druge sisteme sam naveo radi primera ste ce ciniti wimax, a to nije cuda.
Naravno da su radili standard da bi uzeli sve kvalitete tih sistema u jedan standard radi masovnosti proizvodnje i radi smanjenja cene. Cena korisnickog uredjaja bice jeftina kao sto je sad WI-FI (ali za nekih 5 godina), cene bazne stanice nece biti toliko kao stu su cene WI-FI bazne stanice, plus cena licence na 3.5ghz.



 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi25.02.2007. u 21:27 - pre 208 meseci
Koliko cuh u Japanu je vec sada WiMax dostupan (nenormlanim brzinama za nase poimanje) po ceni od 6 USD mesecno...
Negde procitah da je u Japanu prosecna brzina internet linka po domacinstvu oko 100 Mbps...
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi25.02.2007. u 22:29 - pre 208 meseci
Vi kukate kako imate previše AP-ova u blizini. Ima mnogo ljudi koji jadikuju što nemaju ni jedan AP u dometu, bez obzira na kvalitet opreme. Prosto se ne može svetu ugoditi. Ja tvrdim: bolje da ima i previše, nego NI JEDAN! Mnogi nemaju drugu alternativu sem 2.4 za net
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi25.02.2007. u 22:46 - pre 208 meseci
Kadih imas previse isto ti je kao da nemas ni jedan, odnosno, mozda je i gore, jer se stalno nerviras sto nesto ne radi kako treba. Kad nemas onda nemas...
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.co.yu.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi26.02.2007. u 13:51 - pre 208 meseci
Upravo tako.Nema i bas te briga razmisljas gde da se selis.Kada ima mnogo onda ne radi kako treba.A kada drzava vec ne moze da obezbedi komunikacionu infrastrukturu onda moze da pomogne tako sto nece naplatiti licencu za opseg u sredini koja nema komunikacionu infrastrukturu.Problem je sto drzava nece nikako da pomogne jer nju to ne zanima.Sta ce vama net i sto morate da budete informisani pa zato imate dnevnik!Tu cete cuti sve sto treba.I bilo bi red da palcate pretplatu za kanal koji se najmanje gleda u ovoj zemlji.Lepo smo vam sredili da placate uz struju ali vi jok.
Dajte bre ljudi sta ovde jos normalno funkcionise?
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

skymusic
skymusic
manager
prijepolje

Član broj: 120708
Poruke: 226
195.178.54.*

Sajt: www.skymreza.rs


Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi26.02.2007. u 15:30 - pre 208 meseci
i sta je zakljucak na ovu temu? retko na ovoj temi da videh koju istinu ili zabludu? uglavnom kuknjava?! i lelek?!
sta da se radi. tako je kako je? druge nema.

nego da bar oce doci ovaj adsl kod mene u mesto. tada bih mogao da vidim neprijatelja i znao bih kako da se borim protiv. da vidim ko ce ga distribuirati, kako ce raditi? oce li zajebavati korisnike? ogranicavati protoke, blokirati portove i sve sto jos moze da se radi.

pa da bar krene kako treba ovaj wireless sto ga distribuiram? i da pricam istinu i razbijam zablude mojim potencijalnim korisnicima o wirelessu!
maximus
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi26.02.2007. u 16:25 - pre 208 meseci
Citat:
dejan_osipaonica: A kada drzava vec ne moze da obezbedi komunikacionu infrastrukturu onda moze da pomogne tako sto nece naplatiti licencu za opseg u sredini koja nema komunikacionu infrastrukturu.


Licencni opsezi su jedini nacin da se na trzistu napravi razlika izmedju ozbiljnih i neozbiljnih provadjera. Placanje licence povlaci sa sobom i neke garancije drzave i pravi filter izmedju onih koji zaista misle da ozbiljno i profesionalno rade posao i onih koji samo gledaju kako da zarade sa sto manje ulaganja i bez obzira na kvalitet.

Postoje slobodni opsezi koji mogu da se koriste, recimo, za emitovanje radio i TV programa, pa opet stanice placaju licence i emituju na kontrolisanom delu spektra. Zato? Pa zato sto tamo nemaju smetnje a i ako bi se pojavile, to drzava brzo i efikasno regulise.

Cene licenci inace nisu visoke, ja sam se bas iznenadio kada sam video koliko su jeftine licence za interent provajdere. A i tu su se dosetilisitni provajderi pa se udruzuju i placaju jednu licencu. To dovodi do ukrupnjavanja sto uopste nije losa pojava.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi26.02.2007. u 18:18 - pre 208 meseci
Citat:
broker
Cene licenci inace nisu visoke, ja sam se bas iznenadio kada sam video koliko su jeftine licence za interent provajdere. A i tu su se dosetilisitni provajderi pa se udruzuju i placaju jednu licencu. To dovodi do ukrupnjavanja sto uopste nije losa pojava.


Ovo je dosta interesantno.
Dali moze malo vise informacije o ovome ili neki link??? O kojem se opsegu prica i kako se krecu cene?


 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi26.02.2007. u 22:48 - pre 208 meseci
Evo da prenesem svoja iskustva...

Wireless-om se zanimam vec oko godinu dana, i u malo vecem gradu kao sto je Nis, gde je vec prilicna guzva na 2.4GHz, to idalje moze da radi odlicno... Sve sto treba je kvalitetna oprema (pre svega mislim na antene i kablove) i na korisnickoj i na strani provajdera.

Ping u 802.11b modu do provajdera je oko 3ms, protok je uvek ok, i barem ja sam zadovoljniji od ADSL-a i ne bi menjao ovaj net za ADSL...

Sad sto se jednom u 2 meseca desi da link ne radi bas najbolje (ping se popne na 20-40ms) i to potraje 20-ak minuta... To je drugo. Kad pogledam kolko antena ima na okolnim kucama u ovom naselju, stvarno sam prezadovoljan kako mi wireless veza radi. Nemam nikakvih problema ni sa online igrama (kao sto je cs recimo), a kamo li sa necim drugim...


Moze i wireless na 2.4GHz da radi skroz ok, samo treba kvalitetno da se odradi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

raw
NS

Član broj: 14693
Poruke: 18
*.WLAN.TMR.panline.net.



Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi02.03.2007. u 19:38 - pre 208 meseci
smatraj se srecnim :)

meni kad komsija (niz ulicu) ukljuci svoj "home wireless network" , moj net se shlogira , a provajderov AP mi je na 200m vazdusnom linijom

komsijin "reaktor" nije cak ni izmedju mene i APa
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.info-net.co.yu.



+638 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi03.03.2007. u 02:38 - pre 208 meseci
Citat:
procitah da je u Japanu prosecna brzina internet linka po domacinstvu oko 100 Mbps


lose si procitao, brzine su od pre mesec-dva 1Gbps

Citat:
to morate da budete informisani pa zato imate dnevnik


odusevio si me, tako je, kad dnevnik kaze da smo mi najjaci na svetu, i da se najjaci ne pise sa dva J onda mi to treba da postujemo, a ne da uvodimo taj zlotvor, taj, taj, ne znam kako da ga nazovem, ko uvede net ja bih odma njega iza resetaka, pogotovo malo brzi

i porezi obavezno, ne jedan, nego jedno 25 komada pa da znamo da je to luksuz, a ne ovako da se bedacimo

ma necu vise da pisem, sve je ovo na racun naseg bednog telekoma, ne zasluzuje veliko slovo, da me ne mrzi stavio bih jos manje slovo :)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi03.03.2007. u 06:41 - pre 208 meseci
Citat:
ponline: Ovo je dosta interesantno.
Dali moze malo vise informacije o ovome ili neki link??? O kojem se opsegu prica i kako se krecu cene?


Ne rdi se o licencama za wireless, negoo licencama za intrent provajding. Svaki provadjer koji daje usluge pristupa internetu mora da ima licencu, bez obzira da li usluge pruza preko modema, wirelessa, kablocke ili na bilo okji drugi nacin.

Licence za korsicenje radio opsega za wireless su predvidjene samo za licencne opsege a kod nes je tu interesantan 3.5 GHz.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: bezicne mreze istine i lazi06.03.2007. u 22:34 - pre 208 meseci
Pa celo vreme smo pricali o licencencama na opsegu 3.5 ghz zbog wimax-a, a ti to za licence za pruzenje internet usluga, koja je vec druga prica a da nije neki problem da tu licencu dobiju i mali provajderi koji nemaju para za wimax i 3.5 ghz licencu.





 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: bezicne mreze istine i lazi

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11197 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.