Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Veličina teksta u validation listi

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Veličina teksta u validation listi

[ Pregleda: 3773 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adasevic
Aleksandar Adasevic
Beograd

Član broj: 130177
Poruke: 18
*.pmlucas.com.



Profil

icon [Excel] Veličina teksta u validation listi16.02.2007. u 14:07 - pre 208 meseci
Kao sto naslov kaze - kako da promenim default velicinu teksta koji se nalazi u validation listi. Tekst u celijama mi je 18pt, a u validation listi je 10pt. Kada izaberem vrednost iz liste, on postane 18 pt, ali je problem sto mi prilikom izbora sve to sitno izgleda, pa bih zeleo da povecem tekst...
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Veličina teksta u validation listi17.02.2007. u 08:59 - pre 208 meseci
Koliko je meni poznato nije moguce promenti veličinu teksta u padajućoj listi koju Excel formira prilikom validacije. Prikaz se naravno menja kada menjaš Zoom, pa mi je lično bliža varijanta da ostaviš veličinu na 10pt za sve ćelije a zoom svako podesi kako mu odgovara, i zavisno od rezolucije sa kojom radi. Prilagođenje veličine je moguće izvršiti i prilikom štampe.

Ukoliko insistiraš možeš da dodaš padajuću listu iz palete ActiveX kontrola. Ova padajuća lista ima svojstvo Font, kroz koje možeš da menjaš veličinu teksta u padajućoj listi. U tom slučaju potrebno je da sam definišeš ćeliju koja će čuvati vrednost izbora iz liste (Svojstvo Link Cell) i dodaš stavke na listu kroz svojstvo List Fill Range.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

adasevic
Aleksandar Adasevic
Beograd

Član broj: 130177
Poruke: 18
*.pmlucas.com.



Profil

icon Re: [Excel] Veličina teksta u validation listi19.02.2007. u 13:32 - pre 208 meseci
Hvala. Ovo sa ActiveX kontrolama mi je odradilo posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Veličina teksta u validation listi

[ Pregleda: 3773 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.