Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP na srpskom

[es] :: Windows desktop :: XP na srpskom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17616 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mojo Jo Jo

Član broj: 6738
Poruke: 47
62.108.126.*



Profil

icon XP na srpskom19.06.2003. u 17:50 - pre 252 meseci
Jel neko instalirao language pack, jel bilo problema i kako sve to izgleda?
 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
*.yubc.net

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 00:38 - pre 252 meseci
Postoji vech neko wreme ... a ... od danas od 18 00 posle Sinergije 03 ... mozesh ee zvanichno da ga skinesh sa www.microsoft.co.yu ... Serbian Language Interface Pack ...

poZdRAw

.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 00:41 - pre 252 meseci
Instalirao sam ja i mogu reci da sam zadovoljan. Posto mi je XP na classic style, Start mi jos uvek pise latinicom, ali nema veze. (skinuo sam cirilicni paket)
Instalacija je prosla bez problema i bez mnogo pitanja, u glavnom se svodi na kliktanje na "u redu" :o)
Start meni mi je siri nego sto sam navikao zbog malo duzih objasnjenja, i smeta mi sto brzina konektovanja na internet ne pise u Kb/s vec u Kb/c .
Ostalo je prilicno dobro, a i prevodi su OK
Super je, vredi probati, instalacija je 4.7MB, a ako se ne svidi, deinstalacija je lagana.

Windows koristim od verzije 3.11 i navikao sam na engleski, ali mi se vec dopala verzija na srpskom, (sada ce mnogi da me mrze, ali :) "way to go Microsoft"

A, evo i Linka za download

http://www.microsoft.co.yu/windows/windowsxp_na_srpskom.htm


uzdravlje
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
195.250.117.*



Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 01:13 - pre 252 meseci
Ja sam skinuo latiničnu verziju. Isto - instalacija se svela na kliktanje na next, ne.... pardon, dalje, dalje

Prevod je uglavnom OK. Bode mi oči to što se za reč folder ne koristi nijedan odomaćeni posrbljeni izraz (tj. ni folder ni direktorijum), već fascikla, ali navićićemo se, kao što smo se navikli na 1250 kodni raspored. Ima još nekoliko neprirodnih prevoda (traka zadataka, istorija datoteke stranične memorije, pronalaženje domaćina), al' za koga je - dobro je.

Glavni bug u latiničnoj verziji je konflikt u keyboard-shortcutu koji najviše koristim: kada sam u IEu, pritiskom na alt-d kursor bi trebalo da prelazi u address bar. Ovde se pritiskom na alt-d otvara meni "Datoteka". Hotkey za polje Adresa je slovo A, ali je to takođe i hotkey za meni "Alatke", tako da se svaki put otvara taj meni. Ne postoji mogućnost da se preko tastature pređe u address bar, osim pritiskanja shift-tab
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 01:28 - pre 252 meseci
e te prečice na tastaturi mene najviše nerviraju, i glavni su razlog zašto ne koristim prevode programa ;(

još kad dođe ćirilica.. katastrofa..

pa meni je korišćenje prečica osnovno za korišćenje programa.. ako moram da ih menjam ... tj navike.. onda.. džaba smo krečili..

aa.. biće ovo zanimljivo.. odem ja znači kod nekog ko ima srpski LIP instaliran, i ništa be ne umem da se snađem... zlo be... zlo i naopako...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 10:00 - pre 252 meseci
ddz, sto se IE-a tice, probaj F6.

Inace, nisam probao taj Languge Pack i probacu ga tek kad budem uveren da se lako uklanja (jer ga necu drzati duze od dva dana). Ne bih voeo da budem primoran da radim sa posrbljenom verzijom a pogotovo ne na cirilici.

Dakle, osim prekog, ima li jos nekog sa pozitivnim utiskom o deinstalaciji?
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 10:11 - pre 252 meseci
Deinstalaciju nisam pokusavao ali u readme fajlu stoji da se lako brise iz Control Panela, ovaj Kontrolne table sa Add Remove Programsa ovaj sa Dodaj i ukloni programe
 
Odgovor na temu

dejan024
Dejan Major
Yugoslavia,Subotica

Član broj: 2675
Poruke: 505
62.32.33.*

ICQ: 273632292
Sajt: www.kuvajmo-blogovski.com


+1 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 11:54 - pre 252 meseci
Jedno kratko pitanje , skinuo sam oba .msi fajla (lat i cir) . Posto tu u firmi koristim win 98 nemogu da ih probam (logicno) .Interesuje me da li ce ti msi fajlovi posle pokretanja da traze da downloaduju jos nesto (slucaj kod IE-a)? Ako hoce koliko je to veliko i da li moze neko to da postavi negde na net posto mi je veza od kuce ocajna ?

Secam se jedne situacije kad mi je pao u ruke jedan notebook sa madjarskim jezikom. Trebao sam da podesim dialup konekciju. Poznajem madjarski ali mogu reci da sam skroz izgubio orijentaciju gde se sta nalazi i proveo dosta vremena dok nisam podesio. Verujem da ce tako da bude i sa ovim srpskim kod vecine koji racunar koriste odavno.

Naravno zelim da vidim kako izgleda. Kako su ga preveli i da se (mozda) malo nasmejem. :-)
 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 12:14 - pre 252 meseci
Citat:
Dakle, osim prekog, ima li jos nekog sa pozitivnim utiskom o deinstalaciji?

Ne, ne decko, (tako se ne prave aeroplani) "preki" nije od "biti prek" vec od "prerad" (moje prezime) :o))

Citat:
Glavni bug u latiničnoj verziji je konflikt u keyboard-shortcutu koji najviše koristim: kada sam u IEu, pritiskom na alt-d kursor bi trebalo da prelazi u address bar

U cirilicnoj verziji radi alt-d ! I sve ostale precice rade, ali je fora sto za prelazak na meni (tipa alt+f za File (u eng. verziji), ovde treba prebaciti tastaturu na serbian-cyr, pa ce da radi, medjutim sve precice ctrl+f, ctrl+s itd. rade. Znaci -zombie- nemas razloga za strah od cirilice. Ne moras ni da je instaliras, ali nemoj unapred da vices kako ne valja, a nisi ni probao.
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
195.250.117.*



Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 13:08 - pre 252 meseci
Citat:
Shadowed:
ddz, sto se IE-a tice, probaj F6.


Probao F6, radi, hvala :)

If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 13:10 - pre 252 meseci
A jel zna neko da li ovaj lang pack moze da se integrise u instalaciju?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 13:24 - pre 252 meseci
Pa mozda moze pomocu automatizovane instalacije tako stu u unattended.txt fajlu navedes da se nakon instalacije pokrene instalacija LP-a. Ili da, kao pri pravljenju instalacije za RIS server, napravis instalaciju za sve LP-om.
 
Odgovor na temu

CyberGastarbaiter
Kako kad

Član broj: 11465
Poruke: 124
*.90.202.62.dial.bluewin.ch



+1 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 13:28 - pre 252 meseci
Imas na ovoj adresi uputstvo za integraciju SP1 u boot-abilan CD, verovatno mozes da dodas jos jedan fajl, ako se ne varam. Mislom da imas u opciji - optional(ti ubaci lang pack umesto opcionog deploy.cab). Probaj.
http://www.tacktech.com/display.cfm?id=160&object=article.cfm
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 13:30 - pre 252 meseci
Ček ljudi, jel taj lang pack samo za XP-a?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 14:38 - pre 252 meseci
Citat:
preki:
U cirilicnoj verziji radi alt-d ! I sve ostale precice rade, ali je fora sto za prelazak na meni (tipa alt+f za File (u eng. verziji), ovde treba prebaciti tastaturu na serbian-cyr, pa ce da radi, medjutim sve precice ctrl+f, ctrl+s itd. rade. Znaci -zombie- nemas razloga za strah od cirilice. Ne moras ni da je instaliras, ali nemoj unapred da vices kako ne valja, a nisi ni probao.


nisam ja vikao da ne valja, nego da se to meni ne sviđa zbog toga i toga (na to valjda imam pravo). i naravno da neću da instaliram, nego kažem kakav haos može nastati.. setio sam se još goreg primera. ako treba nekome preko telefona da objašnjavam gde šta da klikne.. ja mu kažem File->Print a on me pita gde je to ;)

nego, i dalje mi nije jasno to što ti kažeš. znači, meni se zove Datoteka a pristupa mu se sa alt-f? to mi je još čudnije.. dobro, biće lakše meni, ali zar nije cilj bio da bude lakše onima koji će to da koriste?

gde je tu logika da Datoteka->Štampa bude ctrl-P ?!? kako to ljudi da zapamte?!?

(govorim o latiničnoj varijanti recimo.. )
 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: XP na srpskom20.06.2003. u 15:45 - pre 252 meseci

Citat:
nego, i dalje mi nije jasno to što ti kažeš. znači, meni se zove Datoteka a pristupa mu se sa alt-f? to mi je još čudnije.. dobro, biće lakše meni, ali zar nije cilj bio da bude lakše onima koji će to da koriste?
gde je tu logika da Datoteka->Štampa bude ctrl-P ?!? kako to ljudi da zapamte?!?


Izgleda da je upravo tako. Ovo sto sledi je za cirilicnu verziju. Meniju ne mozes da pristupis sa alt+XX ukoliko ti nije tastatura (mislim na kodni raspored) prebacena na cirilicu. Kad prebacis na cirilicu pristupas mu isto kao u eng verziji, ali je ispostovano da se Datoteka meniju pristupa sa alt+d , a isto tako i ostalim menijima. Precice su ostale iste i stampa je ctrl+p itd, otvori (open) je ctrl+o i za njih nije bitan kodni rasprored, mozes i iz EN.
Sta je tu logicno ne znam, meni je lakse da su precice ostale iste, a oni koji tek uce, svejedno im je. Ja nikada nisam razmisljao sto je "cut" ctrl+x, a "paste" ctrl+v . Niti "cut" ima "x" u sebi, niti "paste" ima "v", pa opet sljaka. Isto tako je onima sto idu kod Zarka na kurs :o))) svejedno sto je "stampaj" tj. "print", ctrl+p . Mislim da je ovo dobar potez.

Citat:
ako treba nekome preko telefona da objašnjavam gde šta da klikne.. ja mu kažem File->Print a on me pita gde je to ;)

Isti slucaj postoji i sa svim lokalizovanim verzijama windows-a. Ja sam skoro sestri preko ICQ-a objasnjavao nesto i jedva sam uspeo jer joj je win na nemackom. Nemci ili Francuzi se nisu bunili kada su im lokalizovali Win, samo kod nas postoji problem, ne mozemo da se naviknemo, ma daj...

Citat:
nego da se to meni ne sviđa zbog toga i toga (na to valjda imam pravo)

Ma, naravno, nisam ja mislio nista lose, nego me tvoj post podsetio na pre vise godina kada se tek pojavio W95, pa su ljudi pljuvali po njemu iako ga 95% njih nije ni videlo.
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: XP na srpskom21.06.2003. u 01:33 - pre 252 meseci
Slažem se, bio je red da se naš jezik pojavi "negde".
 
Odgovor na temu

YEEHAW

Član broj: 11311
Poruke: 142
*.datanet.yu

Sajt: www.itatabisine.com


Profil

icon Re: XP na srpskom21.06.2003. u 02:05 - pre 252 meseci
Posle instalacije ĆIRILIĆNOG paketa, imam problem sa tekstualnim fajlovima (beležnica). Na mestima gde sam imao slova sa kukicama (ćčđšž) pojavila su mi se ćirilica, što mi ne odogovara. Znači ODAVNO postojeći tekstualni fajlovi.

U čemu je problem?


* Naucio sam... Da mali svakodnevni dogadaji cine zivot spektakularnim.
 
Odgovor na temu

Zlatko1
D

Član broj: 1397
Poruke: 227
*.dip.t-dialin.net



Profil

icon Re: XP na srpskom21.06.2003. u 03:12 - pre 252 meseci
Pozdrav svima
Ja imam instaliran XP na nemackom,i hteo sam instalirati ovo na srpskom....ali nece....trazi englesku verziju.

Zna li neko od vas resenje za moj problem.
Poz.
Zlatko1
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.18.EUnet.yu

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: XP na srpskom21.06.2003. u 07:46 - pre 252 meseci
Da li je to i help preveden ili samo Interface (Open... Close Shutdown...) etc. (da,da itd.)

Da li moze taj LP,LIP da se instalira na Windows 2003 server
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: XP na srpskom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17616 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.