Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako bi se ETF diploma bodovala za Kanadsku vizu?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako bi se ETF diploma bodovala za Kanadsku vizu?

[ Pregleda: 2359 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
*.xxx.th.newnet.co.uk.



Profil

icon Kako bi se ETF diploma bodovala za Kanadsku vizu?14.02.2007. u 23:06 - pre 209 meseci
Zdravo.

Zavrsio sam ETF u Skoplju koji traje (valjda slicno i u Beogradu) 9 semestara, znaci 4,5 god.

Zanima me kako bi se to bodovalo za Kanadsku vizu. Ima dva slicna termina pa nisam siguran. Evo sa njihovog sajta:

1. Obtained a university degree of two years or more at the bachelor’s level and completed at least 14 years of full-time or full-time equivalent studies

2. Obtained a three-year diploma, trade certificate or apprenticeship (other than university) and completed at least 15 years of full-time or full-time equivalent studies

Ono prvo znam da je sigurno, jer je ETF u najmanjoj ruci BSc i ukupno sa osnovnom i srednjom skolom traje 16,5 god (u mom slucaju, 8 + 4 + 4,5).

Kako je napisano, ispada da je i ovo drugo tacno jer diploma je vise od 3god i ukupno skolovanje je vise od 15god. Ali nigde u opisu se ne pominje Bachelor kao pod 1.

Razlika je 20 i 22 poena. Meni odgovara i pod 1. (20 poena) ali cisto me zanima dali netko zna odgovor i kakva su iskustva. Ipak 2 poena vise na osnovi edukacije je lepo imati.

Hvala unapred.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Filthy McNasty
Obala Slonovace

Član broj: 120527
Poruke: 143
*.ab.hsia.telus.net.



+5 Profil

icon Re: Kako bi se ETF diploma bodovala za Kanadsku vizu?15.02.2007. u 16:08 - pre 209 meseci
Stvar je vrlo jednostavna, to je Bachelor diploma i dobijas 20 bodova.
Ovo sto kaze za 22 boda se odnosi na nekoga ko pored skole ima i nekakav zanat=trade certificate ili neko stazirenje=apprentice u datom zanatu. Radi se o tome da Kanadi trebaju zanatlije vise nego ljudi sa bachelor diplomama.
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
*.xxx.th.newnet.co.uk.



Profil

icon Re: Kako bi se ETF diploma bodovala za Kanadsku vizu?15.02.2007. u 19:52 - pre 209 meseci
Hvala. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako bi se ETF diploma bodovala za Kanadsku vizu?

[ Pregleda: 2359 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.