Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta kupiti? AA ili Lithium-ion model.

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sta kupiti? AA ili Lithium-ion model.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11193 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Sta kupiti? AA ili Lithium-ion model.17.02.2007. u 12:10 - pre 209 meseci
I jeste i nije tako... Skoro sve Li-Ion baterije iste velicine u sebi imaju potpuno iste celije (cesto i istog proizvodjaca). Razlike su najvece u pratecoj elektronici jer dok neki aparati prikazuju u detalje kako je baterija raspolozena i koliko ce da radi, neki i dalje furaju fazon sa "tri crte"...
 
Odgovor na temu

zeljo_bl
zeljko rogic
Banjaluka

Član broj: 132447
Poruke: 121
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.zeljkorogic.com


+4 Profil

icon Re: Sta kupiti? AA ili Lithium-ion model.17.02.2007. u 18:23 - pre 209 meseci
kao što rekoše prtehodnici bitno je za šta ćeš koristiti tj koliko ćeš koristiti aparat

Trenutno imam fuji s9600 koji crpi 4 AA baterije i uglavnom koristim 4-5 setova baterija(ne koristim blic na njemu, već 3-4 posebna blica za koje gore nisam uračunao baterije, ali doviljan im je po jedan set dobrih baterija). Setovi su 2x2300 i 2x2600mAh a ponekad i jedan od 2000.
Na kojekakvim višednevnim ekspedicijama i izletima je nemoguće napuniti baterije jer gotovo nikad nema struje u kampu a i kad upadnemo u neko selo treba čekati 5-6 sati da bi se jedan set napunio kako treba,a nemoguće je nositi više punjača(jedva bude mjesta i za taj jedan)...
Brzi punjači samo uništavaju baterije a naročito oni “frtalj” punjači...

Dio mojih problema je riješio solarni punjač koji puni 12 baterija odjednom a i cijena mu je prihvatljiva...

Čim mi finansije dozvole prelazim na Li-Ion fotoaparat pošto poznajem čovu kojem su na Fuji S2 svi problemi riješeni sa 2 baterije, dok popiješ kafu baterija puna(al sigurno puna)...
www.ponir.net www.zeljkorogic.com domeni izgubljeni od strane Uniwebhostinga iako
im je placeno za iste
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Sta kupiti? AA ili Lithium-ion model.17.02.2007. u 18:59 - pre 209 meseci
Ako prichamo o prosechnom korisniku, svakome je dovoljno 500 fotki koje isporuchuje vecina danashnjih LiION baterija u kompakt aparatima. Kome treba vishe, taj ce morati da se potroshi i na dodatne kartice, a kome treba josh vishe, nece moci bez data storage-a koji koshta 100+ eura, pa pricha o skupim baterijama tu nema nikakve veze.

Ja imam dve LiION baterije koje traju preko 2000 snimaka, i za toliko fotki mi treba 3-4 seta AA baterija za blic. Da bih imao gde da stavim tih 2000 fotki, treba mi 6GB kartica, a ako pucam RAW, trebace mi vishe od 12GB, u prevodu, niko to nema, vec kupuje prenosni photo data storage sa HDDom koji koshta minimum 100e. Kada sve to pogledamo, nishta ne znachi da imash AA baterije da bi mogao da kupish 10 setova za jeftine pare, jer to mora da prati josh bar 200e ulaganja. Hocu da kazem da cena tih baterija ne znachi nishta.

[honda]
 
Odgovor na temu

zeljo_bl
zeljko rogic
Banjaluka

Član broj: 132447
Poruke: 121
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.zeljkorogic.com


+4 Profil

icon Re: Sta kupiti? AA ili Lithium-ion model.17.02.2007. u 19:39 - pre 209 meseci
slažem se za tih 200e ulaganja ali ako si amater i još učiš(kao ja), te slikaš i brišes jedno te isto 50 puta onda ti treba osrednja memorija (1-2Gb) i mooogo baterija

sto bolje upoznajem fotografiju sve više uviđam da je to rupa bez dna... eto juče na e-bay naleteh na jako fin set radio okidaca za blic koji su mi prijeko potrebni ali morace da sacekaju neke sretnije dane(sad razvlačim kojekakve budzene kablove po pecinama)
www.ponir.net www.zeljkorogic.com domeni izgubljeni od strane Uniwebhostinga iako
im je placeno za iste
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Sta kupiti? AA ili Lithium-ion model.17.02.2007. u 21:02 - pre 209 meseci
Citat:
te slikaš i brišes jedno te isto 50 puta


OFFTOPIC: Izbegavaj taj postupak. Veruj mi.
 
Odgovor na temu

zeljo_bl
zeljko rogic
Banjaluka

Član broj: 132447
Poruke: 121
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.zeljkorogic.com


+4 Profil

icon Re: Sta kupiti? AA ili Lithium-ion model.18.02.2007. u 10:24 - pre 209 meseci
Citat:
Abdee: OFFTOPIC: Izbegavaj taj postupak. Veruj mi.


razlog brisanja je najcesce sledeci:
Zbog naglih promjena temperatura objektiv mi zamagljuje pa izmedju brisanja objektiva uslikam svega 5-6 fotki

a na temperaturama od 8-10C jedva da uslikam 100ak fotki sa AA setom baterija, za Li jos ne znam ali cu ih testirati pocetkom marta(i to u hard core situaciji: 4 dana na 10ak stepeni sa procentom vlage izmedju 70 i 95%). pa ce vidimo rezultate
www.ponir.net www.zeljkorogic.com domeni izgubljeni od strane Uniwebhostinga iako
im je placeno za iste
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sta kupiti? AA ili Lithium-ion model.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11193 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.