Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom

[es] :: Video kompresija :: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7056 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom18.02.2007. u 03:07 - pre 209 meseci
Jeste, skinuo sam taj Klite kodek pack i onda uradio kako si "zapovedio" :-)))
Moram da priznam i to da obicno ne gasim programe kada nesto gledam, obicno mi u pozadini stalno radi Firewall, Antivirs, i povremeno ostane ukljucen Tot.Commander. Ubuduce cu sve da pogasim i onda da vidimo da li ce da pomogne.
Nego mozda ovde nije mesto za novo pitanje. Trazio sam po ovom forumu i nesto nasao i naizgled mi to radi, ali ne potpuno. Sta ja hocu. Hocu da recimo zalepim titl na divx film. Recimo onaj ice age gore pomenuti. I uspem preko nekog programcica sto je preporucen na forumu "pocket encoder 0.36" ili tako nesto. I super odradi stvar, za nepunih sat vremena, ali problem je u nasim slovima. Jednostavno nema š ć č đ ž itd.... nego one kuke i znaci. Ranije sam koristio neki WinAVI konverter i on je isto dobro radio ali koliko sam tada primetio on je pozivao VObSub. (koji sada cini mi se nemam jer sam skinuo klite kodek). doduse nisam ga probao ponovo posle sve ove price, ali mogu da pokusam i da javim.
u medjuvremenu, ako neko ima resenje - ideju - predloge, a uz to ima i vremena, onda je dobrodosao.
pozdrav
Sale
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom18.02.2007. u 11:32 - pre 209 meseci
Pa mozes VobSub ponovo da instaliras skines ga sa www.free-codecs.com.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
91.143.221.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom18.02.2007. u 11:47 - pre 209 meseci
Citat:
Sta ja hocu. Hocu da recimo zalepim titl na divx film.

Sto bi lepio titl na divx, zahteva ponovno kodiranje - samo gubis na kvalitetu filma. Ako to zelis onda taj proces "lepljenja" radi pri konverzaciji u divx, a ne posle. Uostalom skoro svaki plejer omogucava ne zavisno ucitavanje titla kao posebnog fajla...tako da je to lepljenje po meni suvisno.
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom18.02.2007. u 18:50 - pre 209 meseci
@Shon3i
pa imao sam jednom prilikom razloga sto sam to hteo da uradim - da ne objasnjavam, ali veruj mi...
nego ovo drugo mi je interesantna stvar sto si pomenuo, to nisam znao. kako da prlikom konverzije u DVD>>>DivX da odmah zalepim titl. Ranije sam korsitio DrDivx, sada ovde koristim SAMO za svoje snimke SImpleDivX jer je besplatan i stvarno mi je simple. Ali tamo nigde nisam video opciju za to. Mislim to mi ne treba sada, ali nije naodmet znati i odgovoriti ovde pa da i ostali koji ne znaju mogu da nauce.
Dakle, koji program preporucujes, ili neko drugi za to lepljkenje titla odmah kod konverzije DVD>Divx
pozzdrav
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom18.02.2007. u 20:43 - pre 209 meseci
Pa ja kada lepim titlove bilo za DivX ili DVD(kada radim konverziju DivX->DVD) koristim vobsub.

Kao sto rece Boki, nije dobro to sto se radi jer rekompresija moze drasticno da smanji kvalitet video materijala, ali bas kada se mora onda radim na sledeci nacin

Otvorim sub, srt ili bilo koji drugi podrzan foramt preko VobSub-ovog Subresynch programa gde kreiram stil subtitlea, znaci font, velicinu, poziciju, charset i ostale stvari. zatim snimim kao Sub Station Alpha .ssa format.

Zatim kreiram avs skriptu

Code:

DirectShowSource(input.avi)
TextSub(input.ssa)


Encodujem XviD-om ili bilo kojim drugim encoderom preko VirtualDuba ili MeGUI-a, a za mpeg2 obicno tmpgenc, mada od skoro sam poceo za dvd da koristim DVD Lab Pro za authoring, i onda tamo kreiram prave DVD titlove.

Ukoliko trazis oneclick resenja, mislim da ti AutoGK moze pomoci ukoliko se radi o DVD-u kao input, ukoliko se radi o DivX+sub onda stvarno moras da radis na gore naveden nacin

Pozdrav
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom18.02.2007. u 22:12 - pre 209 meseci
Shon3i
ok uradio sam pocetni deo, medjutim ne znam kako i gde da odradim ono za AVS skriptu sto si napisao....
jel to u virtual dub-u ili kako. Onda kada vec budes odgovarao na ovo gore, napisi i gde to u VDub-u da potrazim kako da odaberem titl. Jednom sam se ubio trazeci, ali ocigledno ako ne znas ili ti nesto fali ne mozes ni da ga nadjes....
hvala
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom18.02.2007. u 22:18 - pre 209 meseci
samo da dodam:
dakle uradio sam ono i imam sada tri fajla

Ice Age 2.avi
Ice Age 2.ssa
Ice Age 2.sub

hocu da se izvezbam ovom primeru, i ne zamerite ako sam dosadio sa Ledenim dobom2
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom19.02.2007. u 03:19 - pre 209 meseci
JOS JEDAN UPDATE:
nesto sam cackao i shvatio sta da radim. nasao sam poseban filter subtitler za virtualdub i evo dok ovo pisem radi mi se to "lepljenje titla". nego jos mi nije jasno da li ono sto sam radio preko vobsub-a (Subresynch) tu ustvari ja uticem na boju slova, font itd.... Jeste, sad sam se setio da sam to tamo radio, ali sam imao problem da mu tacno namestim poziciju onako precizno. Bilo je samo nesto sa nekih 9 ponudjenih pozicija 3x3, i to je sve. JA sam naravno odabrao onu srednju u poslednjem redu

0 0 0
0 0 0
0 X 0

e ovako nesto je bilo, i ja sam cekirao tamo gde je X. ali nadao sam se da ce biti malo preciznije sto se tice "vertical position-inga"...
nadam se da ce ovo da proradi, i da cu videti ona nasa slova na novom filmu. javicu u svakom slucaju...
a onaj programcic sto sam pominjao, ako neko nije cuo za njega, zove se:
Pocket DivX Encoder 0.3.60
besplatan je, jedan jedini fajl postoji (exe) i nema instalacije nego se program odmah podize. Pominjem ga jer potencijalno moze da bude jako koristan mnogim ljudima. On naime radi konverzije INPUT PC videa u novi video za PC, za Ipod,mobilne telefone iitd... mnoge druge prenosive uredjaje. Brzo i lepo radi posao, jedino sto srpski titl nece da stvalja nasa slova. Eto toliko za sada
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom19.02.2007. u 04:35 - pre 209 meseci
REZULTAT je bio donekle uspesan. Naime, koristeci vdub i subtitler filter nalepio sam titl, i stvarno vise se nasa slova ščćđž...
Medjutim doslo je do deinhronizacije titla sa videom. Originalni sub titl je ispravan, proveren. Kada sam sa vobsub i njegovim "muxerom" napravio ssa titl, kako je Shon3i predlozio, mislio sam da je "ssa" titl ispravan kao i pocetni "sub". Dakle novi problem lezi u tome da je ili ssa desinhronizovan u startu, ili se to desi prilikom procesa lepljenja u Vdub-u.
SUGESTIJE ili PREDLOZI gde sam pogresio.
hvala
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom19.02.2007. u 12:34 - pre 209 meseci
Avisynth je frame server, mozes ga preuzeti sa www.avisynth.org. avs skripta je obican textualni fajl koji mozes napraviti preko notepada. Mada sada necu da te petljam sa time, jer se preko virtualduba postize ista stvar.Sto se tice desinhronizacije proveri da li je fps vide-a dobar posle ucitavanja u virtualdub, a i isto proveri taj ssa preko playera, tako sto ces umesto suba da ucitas ssa.
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom19.02.2007. u 15:05 - pre 209 meseci
e pa to sam shvatio posle. da mi ustvari on nista ne pomaze posebno, jer sam sve odradio i bez njega preko virtual dub-a. medjutim ono sto si potom napisao, proverio sam i utvrdio da je "ssa" titl sa pomerenim vremenima. Kada pustim film i sub titl, sve je sinhrono, ali kada umesto sub ucitam ssa titl doslo je do pomeranja vremena. Da poblize objasnim, poslednji red ili recenica u filmu je na time point-u od oko 1h23minuta i nesto sekundi (nebitno) u SUB-u, a u SSA-u je oko 1h19minuta i nesto sekundi. Dakle doslo je do pomeranja od oko 4 minuta prilikom konverzije preko onog subremuxer-a. A radio sam sve kako si rekao???
e pa ja ne znam sta vise....


Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
91.143.221.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom19.02.2007. u 17:03 - pre 209 meseci
Odes u folder gde si instalirao ffdshow i odatle kopiraj ffvdub.vdf u ".....\VirtualDub 1.6.17\plugins".
Startujes VirulaDub, odes u Video->Filters...->add i nadjes ffvdub i preko njega ucitas titl(opcija "Subtitles") i podesis velicinu, boju, poziciju, nasa slova itd...tako da nema potrebe za ovom dodatnom konverzijom u .ssa nego ga direktno cepas. Inace ffvdub u VirtualDub-u mozes da koristis za sve i svasta(ima brdo filtera u sebi).
Jedan savet pocni da se navikavas na avisynth, vrlo je moooocan - shvatices to kad se budes upozno sa njim, vecina vido editing programa ga podrzava i nisi ogranicen na samo jedan program (kao u ovom nasem slucaju - VirtualDub).
pozz

P.S.
Inace K-Lite Mega Codec Pack i nije tako los kao sto sam napomenuo u mojim prethodnim postovima.....samo treba znati sta odabrati u toku instalacije istog. :-)
Default instalacija K-lite-a je katastrofa, snimi ti na hard i potrebne i nepotrebne stvari.......medjutim dobra stvar je ta sto ti nudi mogucnost da izberes sta hoces da instaliras a sta neces.


[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 19.02.2007. u 18:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom19.02.2007. u 17:59 - pre 209 meseci
ok super onda, uradicu tako kada dodjem kuci i isporbacu. tako mi deluje lakse, i ne moram konverziju da radim. a mogu i vobsub da skinem jer mi ne treba u tom slicaju. e sada, na poslednju tvoju konstataciju da k-lite i nije tako los.... ja ne znam sta da uradim - tj sta je najbolje. Ovde je mozda bolje da se ukljuci vise ljudi sa svojim predlozima(iskustvima).
dakle, ko je procitao sve odozgo, moze da zakljuci da K-lite instalira sve i svasta po defaultu (sto sam ja obicno radio, osim uz stikliranje par dodatnih opcija tipa lame encoder i sl.)
Dakle treba odvagati:
1) da li instalirati posebno ffdshow, haali spliter, xvid codec, lame encoder, avysinth i jos ponesto, meni je trebao recimo i AC3 decoder za Ice age, jer mi je to trazeno juce u Vdub-u....
ili
2) instalirati neki kodek pack i paziti - tj odabrati gore pomenuto, a otcekirati sve ostalo

???

ja sam obicno koristio K-lite full kodek pack koji je 18MB. Ima i neki basic i medium, te nisam koristio.
Sta kazu ljudi sada? Ima li mozda neki drugi kodek pack koji je bolji od K-lite-a ili sta vec....
Diskusija se siri, ali bitno je da sto vise ljudi koji su novi u ovome saznaju.

pozdrav
PS. konacno nam je stiglo "prolece", +1 stepen, za neverovati :-))))
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
91.143.221.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom19.02.2007. u 23:03 - pre 209 meseci
Citat:
1) da li instalirati posebno ffdshow, haali spliter, xvid codec, lame encoder, avysinth i jos ponesto, meni je trebao recimo i AC3 decoder za Ice age, jer mi je to trazeno juce u Vdub-u....
ili
2) instalirati neki kodek pack i paziti - tj odabrati gore pomenuto, a otcekirati sve ostalo

Ako znas sta ti treba, svejedno ti je koju varijantu izberes! ;-)
Citat:
Ima li mozda neki drugi kodek pack koji je bolji od K-lite-a ili sta vec....

Po mom misljenju postoje samo 2 kodek peka koja treba uzeti u obzir, a to su spomenuti K-Lite i CCCP codec pack!
K-Lite ti nudi sve i svasta i treba znati sta instalirati, dok CCCP nudi samo najneophodnije kodeke i spliter i moze se bez problema instalirati u full varijanti.
Evo sta ja drzim na mom kompjuteru:
1.ffdshow
2.haali media splitter
3.QuickTime - za web stream
4.RealMedia - za web stream
5.FLV splitter
...smatram da je to MUST sto se mora imati od kodeka i splitera da bi ti sistem funkcionisao OK. E sad dal ces ti to pojedinacno ili iz kodek peka da instaliras ne bitno je!!!...bitno je da ih imas na kompu i da su najnovije/bug-fix verzije!!!
Ovih 5 stavki sto sam naveo sluzi samo za DEKODIRANJE filmova....
Za KODIRANJE moraju da se instaliraju dodatni kodeci ili programi (sa internim kodecima) koji to mogu i to samo oni koji su ti potrebni. Medju tim programima je i AviSynth koji je takodje MUST.
Pozdrav

P.S.
Steta, sad ne treba da te greju u mislima meleskinje sa egzoticnih ostrva. :-))))
Imali neki veci stepen celzijusa na vidiku?!


 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom19.02.2007. u 23:33 - pre 209 meseci
pa dobro, to sam i pretpostavio da ces odgovoriti. na svakome je dakle da odluci sta mu treba. dobra ti i preopruka kojih su onih 4-5 "must have" kodeka. Sada cu da vidim detaljnije sta to nudi svaki od K-lite-a i taj CCCP koji nisam sretao (ovo nadam se nije SSSR vec CCCP :-)))))

jedino FLV splitter nisi pominjao do sada, ali naci cu i njega da vidim sta je.

sto se veceg stepena tice, meni ne treba vise za sada. posle onih j...ih -44, ovo je raj sa +2 koliko je sada. ali stici ce uskoro i vece temperature. A mozda i sneg u martu, aprilu. Ovde kazu starosedeoci da jedina dva meseca u godini kada u Minesoti nije pao sneg su JUL i AVGUST.... Ja sam se bas smejao, ali prosle godine krajem marta bilo je pola metra snega, a preprosle krajem marta (ja tad srecom nisam jos dosao ovde) bilo je i do jednog metra. A sta da ti kazem zima je ove prethodne tri nedelje meni bila brutalna, a opet isti starosedeoci: " ma nije to nista kako je bilo ranije, sa windchill-om je bilo par dana za redom i do -80 Farenhajta ~ -62 celzijusa :-))))
Ali covek je masina na sve se navikne, zar ne?- bar dok ne pocne da otkazuje u telu jedno po jedno hahahaha

pozdrav
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom20.02.2007. u 00:02 - pre 209 meseci
NOVI UPDATE:
uradio sam upravo ono sa ffd filterom, ubacio u plugin folder Vdub-a i odradio sa originalni (dobrim) SUB titlom. MEdjutim novi film sa zalepljenim titlom je opet desinhronizovan. Dakle poslednja recenica u filmu je i dalje na 1h23min a titl na 1h19min ???
e pa ne znam sta je ovo.
proverio sam i u Vdubu posle ucitavanja filma lepo pise da je film u 23.976fps, isto kao i pre toga u Avicodec-u.

Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom20.02.2007. u 00:47 - pre 209 meseci
FLV spliter ti je spliter za .FLV container(Flash Video). Haali Splitter ne podrzava taj container pa zato mora dodatno da se instalira(inace ima ga u K-litu :-)).

Interesuje me kada si dolazio u Minesotu, da li si ti bio upoznat sa vremenskim prilikama u njoj?! Da je nisi spomenuo, rekao bih da zivis negde u Sibiru. Izmedju ostalog, kad smo kod toga, da li postoji neka (temperaturna) razlika izmedju te dve lokacije?!...smrzao sam se kad sam procitao tih famoznih -62 stepena....i sad tek shvatam koliko ja ne znam nista o Minesoti.
Kao si se do zla boga navikao na tu klimu, crni Sale? Ja bih pobegao :-) stalo mi je do mojih bubrega :-).....Jel istina to da se na -55 ledi pljuca u letu?!:-))))
poz
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom20.02.2007. u 01:16 - pre 209 meseci
Ceo postupak koji si uradio je sasvim korektan.
I ti se sada pitas kako to kada pustis film sa SUB titlom je sve u redu, a kada odradis kompresiju sa lepljenjem titla dolazi do desinhronizacije.
Pa lepo...tebi je film na 23.976 fps, a time code titla na 25 fps - zato ti i zuri u odnosu na film. Plejer ima mogusnost da u letu primeni time strech na titl i da ga sinhronizuje sa fps-om videa.
Pokusaj: u ffvdub na opciji "Subtitles" nadji "Speed" i ukucaj "23976/25000" - to bi trebalo da uspori titl!
Ako ovo ne upali, primenicemo drugu strategiju. :-)
pozzz
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom20.02.2007. u 01:24 - pre 209 meseci
Pozdrav.
Citat:
Odes u folder gde si instalirao ffdshow i odatle kopiraj ffvdub.vdf
Kada odem tamo nema ffvdub.vdf?
a probao bih.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom20.02.2007. u 01:47 - pre 209 meseci
@Cileinteractiv
Instaliraj najnoviju verziju ffdshow-a sa ovog linka: http://sourceforge.net/project...d=199416&release_id=439904
....u toku instalacije cekiraj opciju za VirtualDub, a moj ti je savet da cekiras sve sem "DScaler" ukoliko ti nije potreban.
Kada sve to budes obavio pojavice ti se ffvdub.vdf u ffdshow install folderu. Elem ovo je jedan od razloga zasto ne koristim ffdshow iz K-lite.
Inace ffvdub je toliko mocan da moze da zameni sve default filtre iz VirtualDuba i ponudi vise od toga, cak omogucuje i direktno koriscenje AviSynth skripti sto ga cini jos mocnijim(naravno AviSynth mora da bude instaliran).
@DrSale
Iz moga iskustva, shvatio sam da je .SRT ekstenzija titla koja je najpodrzanija od svih programa. Tako da je pozeljno da sve vrste titlova konvertujes u .SRT, izuzetak cini IDX/SUB titlovi koji su u stvari DVD titlovi - njih mozes da ostavis kao takve.
Za spomenutu konverzaciju koristi Subtitle Workshop: http://www.urusoft.net/downloads.php?lang=1 .....obavezno skini SubtitleAPI 1.06 i kopiraj ga u install folder. Ovaj programcic je ubica za titlove....gotovo da sve mozes da uradis sa njim(mozes i spomenuti time stretch 25->23.976 i obratno).
Jos jedan savet(iz iskustva): kada skines titl sa neta obavezno ga "propusti kroz" Subtitle Workshop, koristi opciju "save as" i sacuvaj ga kao SubRip(=.SRT). Razlog je taj sto je vecina skinutih titlova falicna, a na ovaj nacin vrsis njihovu korekciju.
Subtitle Workshop ne podrzava IDX/SUB(DVD) titlove

pozz

P.S. Jedno pitanje, da bi u potpunosti shvatio taj tvoj problem sa titlom, da li se desinhronizacija javlja i na pocetku ili iskljucivo na kraju filma?!

[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 20.02.2007. u 05:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7056 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.