Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sistemska disketa u XP

[es] :: Windows desktop :: Sistemska disketa u XP

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12908 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP21.06.2003. u 19:23 - pre 253 meseci
Ma ne moras ni da imas HDD sve dok ne pokrenes instalaciju. Tek ce ti onda ona traziti HDD.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.upc-b.chello.nl

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP21.06.2003. u 20:04 - pre 253 meseci
Pa moze i bez HDD-a ako neces da instaliras nista. :)
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.net.yu

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP22.06.2003. u 12:26 - pre 253 meseci
Citat:
zerostyle:
Interesuje me kako da napravim sistemsku disketu Windows Xp profesioanl, znam da u 98 idem, na control panel pa add remove programs i start up disk , ali u XP ne mogu da nadjem.



Odgovorimo coveku na pitanje:
ides u my computer, desnim na floppy, format i onda stikliras create an MS-DOS startup disk.

a ako oces da pomocu nje instaliras windows onda skini s neta smartdrive i snimi ga na disketu, pa kad udjes u dos pokrenes smartdrive pa onda winnt.exe i eto.
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.teol.net



Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP23.06.2003. u 00:25 - pre 253 meseci
E dajte sada fino link za smartdrive.exe da se skine... ;)
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.upc-b.chello.nl

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP23.06.2003. u 01:12 - pre 253 meseci
Ja sam ga nasao ovde. Ali bolje da pogledas ovde.
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.beotel.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP23.06.2003. u 03:17 - pre 253 meseci
Citat:
Sava:
Citat:
Johny4FUN:
Po Microsoftu bi XP mogao da se instalira tako sto ga dignes u dos sa podrskom za CD (bootdisk 98/Me) i pokrenes instalaciju preko fajla winnt.exe koji se nalazi u folderu I386 na instalacionom disku.

Ma gde si to pronasao, zivo me interesuje?
A sta da radimo ako je disk formatiran kao NTFS?


Ja imam takav cd, dakle bootuje se u DOS i onda odes u direktorijum I386 i pokreneš winnt.exe i odradi sve bez problema.
Naravno hdd mora da bude fat32...
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP23.06.2003. u 11:07 - pre 253 meseci
Jos jednom, nije bitan fajl sistem na HDD-u!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.upc-b.chello.nl

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP23.06.2003. u 13:15 - pre 253 meseci
Citat:
iNCUBUs:
Naravno hdd mora da bude fat32...


Vec smo rekli da nema veze koji je fajl sistem na hardu. Posto se komp dize sa diskete hard ne mora uopste da se vidi. Win 2k/XP ce sam prepoznati hard i sve particije na njemu bez obzira u kom su fajl sistemu formatirane i ponuditi da ih formatira u fat32 ili ntfs.
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.pd.pttrs.net



Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP24.06.2003. u 01:03 - pre 253 meseci
A ja sam ga nasao ovde C:\WINDOWS\ :)
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.pd.pttrs.net



Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP24.06.2003. u 03:24 - pre 253 meseci
Ali ga ja nadjoh i ovde: C:\WINDOWS\
:)
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP26.06.2003. u 11:42 - pre 253 meseci
Moj prethodni post nije bio sasvim precizan i dobar obzirom da mi je zelja bila da ne budem predug.

Znaci apsolvirali smo da na XP (citaj NT) ne moze da se napravi klasicna sistemska disketa na kakvu smo navikli kod W98. Sa XP CD-a je moguce napraviti diskete za instalaciju i kasniju popravku NT sistema sto je vrlo korisna, ali dosadna opcija zato sto sa originalnim bootabilnim CD-om sve to moze da se napravi brze. Takodje je jasno da kada se krene u instalciju NT on ponudi mogucnost formatiranja particije u FAT ili NTFS sistem. Tacno je i to da se vide (valjda) sve particije na hardu, ali meni nikada nije uspelo da mi taj disk formatira Linux particije. Ne bih dalje diskutovao o tome zasto je tako i koje su sve mogucnosti za prevazilazenje ovog problema jer je to za drugu temu.

Mislio sam da je sasvim jasno iz mog posta da ja tkzv. sistemsku disketu vidim kao celovit alat koji sluzi ne samo za instalaciju vec i za popravku instaliranog sistema pa sam u tom smislu savrseno u pravu kada kazem da je disketa sa W98 polovicno resenje jer ona ne vidi NTFS particije. U tom smislu sam i pomenuo recovery consolu na kraju prethodnog posta. Meni je zao sto mnogi korisnici NT sistema slabo poznaju arhitekturu tog sistema pa kada dodje do problema radje se odlucuju za ponovnu instalaciju sistema nego za popravku. Shvatio sam da mnogi korisnici ne poznaju ovu opciju pa cu takvima da objasnim kako se ona instalira. U komandnoj liniji (WinKey+R) se kuca X:\i386\winnt32.exe /cmdcons uz, naravno, ubacen instalacioni CD, a X je oznaka za CD-rom kod vas. Razlikujte opcije winnt i winnt32 jer se odnose na DOS i wIN respektivno. Kucajte u DOS-u winnt.exe /? i u Winu winnt32.exe /? pa pogledajte i ostale brojne opcije koje su ponudjene ovim komandama.

Na kraju cu da objasnim kako ja sebi instaliram NT pa ce mozda nekima biti od koristi. Radi se o kucnoj solo masini, a DOS mi je cesto potreban, a opcije iz NT-a mi nisu uvek dovoljne. Na mojoj masini imam (nazalost) tkzv dualboot Linux/Window2000. Tabela je FAT zbog toga sto disk cesto nosim kod prijatelja pa je znalo da bude problema u citljivosti. Osim toga Linux (izuzev najnovijih distribucija) ne snalazi se bas najbolje sa NTFS tabelom. Na kraju FAT je i nesto brzi, a sigurnost koju pruza NTFS nema nikakvih prednosti kod kucne solo masine. Pocinjem tako sto sa sistemske W98 prenosim sistemske fajlove komandom sys c: , a nakon toga krecem u instalaciju NT-a. Na taj nocin dobijam prividni dualboot W98/NT sto je cesto korisno kada treba izvrsiti neku cistu dosovsku komandu, npr. flesovanje telefona, EEPROMA ili pokrenuti neki radioamaterski program za DOS. Linux je moguce instalirati u bilo kojoj fazi, ali je najzgodnije nakon svega vezanog za Windows.

Nadam se da ce nekima ovaj post biti od koristi.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.net.yu

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP27.06.2003. u 13:04 - pre 253 meseci
mnogo je korisnije pokrenuti recovery consolu sa bootabilnog NT-a nego je instalirati jer ja licno u njoj koristim samo par komandi(fixboot, fixmbr) koje nisu dostupne sa harda.
 
Odgovor na temu

pantarei011
Milos Pantelic
Tripoli

Član broj: 107933
Poruke: 74
41.252.46.*



Profil

icon Re: Sistemska disketa u XP05.04.2008. u 09:32 - pre 195 meseci
Ja sam ubacio sistemsku disketu na laptop koji iz nekog razloga nece da se bootuje sa CD koji je inace bootabilan jer sam ga ranije koristio na drugim racunarima. Ali nakon ubacivanja diskete ulazim u onaj DOS mode i ne znam koju komandu da upotrebim da pokrenem bootovanje sa CD-a. Help!
pantarei
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Sistemska disketa u XP

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12908 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.