Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koje plug-inove da uzmem za vokal?

[es] :: Muzička produkcija :: koje plug-inove da uzmem za vokal?
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)

[ Pregleda: 1715 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon koje plug-inove da uzmem za vokal?12.02.2007. u 17:34 - pre 209 meseci
Ljudi pomoc, koje plug-inove da koristim za vokal, trebaju mi oni standardni efekti delay, reverb, chorus,hall.

HVALA NARODE
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: koje plug-inove da uzmem za vokal?12.02.2007. u 18:26 - pre 209 meseci
Iz licnih iskustava:

Reverb - zavisi u koji prostor hoces da smestis taj vokal....reverbovi su veoma zayebana stvar, jer pogresnim podesavanjima se dolazi do hvatanja za glavu: "jao, pa zasto mi sve ovako odzvanja". Za pocetak moram, na zalost, da izostavim uvek odlicne ali zahtevne impuls-reverb pluginove (retko ih koristim).
Obozavam jedan besplatni reverb koji se zove Sinus FreeVerbToo, cesto koristim stari dobri Ultrafunk Sonitus Reverb za velike prostore, a za male prostore i za room (a i za neke blesave reverberacije) povremeno uzmem Sonic Flavours R66.

Delay - bilo koji delay koji uz osnovne funkcije (delay time, feedback) ima i pass-filter za frekventno suzavanje odjeka...a da, obavezno mora da ima i BPM-sync da ne bude smaranja sa milisekundama. Ja uglavnom koristim Ultrafunk Sonitus Delay, a za izmotavanje (modulisani delay i slicno) odlican je PSP 608.

Chorus, flanger - posle igrarije sa gooomilom efekata za modulisanje zvuka, ja sam se zadrzao na Waves MetaFlanger-u


[Ovu poruku je menjao acaradio dana 12.02.2007. u 19:36 GMT+1]
 
0

[es] :: Muzička produkcija :: koje plug-inove da uzmem za vokal?
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)

[ Pregleda: 1715 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.