Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vservers

[es] :: Hosting :: vservers

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4882 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: vservers22.06.2003. u 20:52 - pre 253 meseci
nisam konkretno mislio na zSeries, mislio sam na testiranje samog virtuozzo-a na nekoj razumnoj masini (koliko vidim nude demo order), na nekom razumnom load-u i posmatranje kako opadaju performanse (recimo vreme koje je potrebno da se odradi jedan razumno nasilan ab) u zavisnosti od broja virtuelnih servera i sve to u zavisnosti od kolicine memorije (nekoliko grafika bi dalo lepu generalnu sliku o upotrebljivosti). jos zanimljivije bi bilo opteretiti i fajl sistem kod vServera, zanima me kako bi se ponasao kada bi desetine vServera krenule aktivno da maltretiraju diskove, posto su obicno diskovi usko grlo svakog servera.

sto ce tice cena housing-a kod nas, mislim da su daleko preduvane, bez obzira na cenu bandwidth-a. uostalom, pravilo je da ukoliko zelis isplativ server housing, a nije ti bitna fizicka lokacija servera ides tamo gde je link najjeftiniji, a to je trenutno USA. iskreno, ja bih pre dao tih 30€, pre nego stekario i platio 10€ za vServer.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: vservers22.06.2003. u 21:43 - pre 253 meseci
Nisam primetio da može da se skine demo verzija Virtuoza? Ajd baš ću da pogledam. Ono što me malo buni je cena tog rešenja. Na sajtu naravno mudro ćute, dok recimo na Pleskovom sajtu imaju "specijalnu" ponudu:

Citat:
Virtuozzo™ Management Console with PSA provisioner
10 Virtual Environments (servers) (up to 2GHz server)
10 PSA Ten-Domain Licenses with SUS
10 seat PSA Master License
Unlimited 24/7 email support for Virtuozzo™ & PSA (1 year)
Installation
Virtuozzo™ & PSA Software Updates (1 year)

Retail Package Cost = $6479
Special Package Cost = $4900 (Savings = $1579)
Subsequent Servers Priced at $3,900 (or bulk pricing can be arranged)


Nadam se da cena uključuje i hardver (servere) :)

Što se performansi tiče, verovatno se i oni kao i kod shared hostinga uzdaju u statistiku da neće baš svi korisnici krenuti istovremeno da maltretiraju server, nego da uvek imaš veliku većinu koja se pristojno ponaša i plaća za daleko više resursa nego što joj je stvarno potrebno, i par "crnih ovaca" koje ostalima zagorčavaju život ;)

vserver ili dedicated? Zavisi od potreba. Kod vservera sve ti je instalirano i na tacni, i neko drugi se brine za apdejtovanje OS-a, Apača i ostalog softvera, sigurnost, bekap i sve ostalo. Kod dedicated, sve je na tebi. Jedino što možeš očekivati za dž je da ti resetuju server ako nešto zabrljaš.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: vservers22.06.2003. u 22:47 - pre 253 meseci
Citat:

i neko drugi se brine za apdejtovanje OS-a, Apača i ostalog softvera, sigurnost, bekap i sve ostalo.


Umm, ne znam bas za to ... ispod vservera je zapravo jedan obicni file za root.fs i jos jedan za swap.fs.
Pretpostavljam da vserving kompanije imaju neku vrstu template-a za novog klijenta, i samo mu promene IP adresu, i ceo sistem je spreman.

Znaci, prema nahodjenju sta si trazio ( redhat, suse, stavec ) uradi se jedan cp templates/redhat-root.fs ~client0021322/ i na njemu imas _default_ OS koji posle *klijent* odrzava.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: vservers28.06.2003. u 20:56 - pre 253 meseci
Kako se FreeBSD 5.1 uklapa u ovu priču?

Sa http://www.freebsd.org/releases/5.1R/announce.html:
Citat:
Enhanced "jail" management, allowing one server to provide many different "virtual machines" with reduced administrator workload.


Neko zna nešto više, ima iskustva?
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: vservers29.06.2003. u 10:30 - pre 253 meseci
Nasao sam nesto vrlo primitivno: jailctl


... iskustva uskoro.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: vservers29.06.2003. u 13:41 - pre 253 meseci
Citat:
tOwk:
Kako se FreeBSD 5.1 uklapa u ovu priču?


podosta se uklapa... secam se neke davne price o tome, kao i da su vec postojali individualni forkovi fbsd-a vezani za vservere jos pre podosta vremena. verovatno je u pitanju tek alfa verzija, ali se cela prica uklapa sa kernel threading-om i boljom smp podrskom (trenunto je tcp stack sa APIC-om veoma nestabilan, meni se desavaju veoma neobicni efekti na 2 proc. masini od verzije 5.0).
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
217.26.67.*

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: vservers29.06.2003. u 16:50 - pre 253 meseci
Citat:
B o j a n:
Umm, ne znam bas za to ... ispod vservera je zapravo jedan obicni file za root.fs i jos jedan za swap.fs.
...
Znaci, prema nahodjenju sta si trazio ( redhat, suse, stavec ) uradi se jedan cp templates/redhat-root.fs ~client0021322/ i na njemu imas _default_ OS koji posle *klijent* odrzava.


Promakla mi je ova poruka. Elem, našao sam potvrdu onoga što sam pretopstavljao u Virtuozzo faq-u (u vezi razlike između IBM zSeries i VPS rešenja):

Citat:
"Virtual Private Servers (VPS) is not a Virtual Machine (VM)!

Runs only the same OS as root OS - Linux on Linux, Solaris on Solaris, etc.
10-100 times better efficiency, dynamic QoS changes for LB and more "


Prema tome, zSeries (a i običan PC sa VMWare-om) može da potera više (hiljada) virtuelnih mašina, od kojih svaka može da ima sopstveni, potpuno nezavisan OS. Kod VPS-a, kao što je Virtuozzo, svi virtuelni serveri dele isti OS.

Bacite pogled ovde: http://www.sw-soft.com/en/products/virtuozzo/ve/

Prema tome, sumnjam da korisnik može da u svom virtuelnom root-u pečuje kernel i tome slično? Za većinu korisnika i to je sasvim dovoljno, u poređenju sa šerovanim rešenjima kao što je Cpanel ili Ensim.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: vservers29.06.2003. u 18:54 - pre 253 meseci
Citat:
mikis:
Citat:
"Virtual Private Servers (VPS) is not a Virtual Machine (VM)!



pa mislim da je ovo bilo jasno od samog pocetka, ili mozda gresim?

Citat:

Prema tome, sumnjam da korisnik može da u svom virtuelnom root-u pečuje kernel i tome slično? Za većinu korisnika i to je sasvim dovoljno, u poređenju sa šerovanim rešenjima kao što je Cpanel ili Ensim.


ensim je prica za sebe i bilo koji trag "virtuelizacije" sastoji se samo u chroot-ovanim cgi okruzenjima. sa cpanel-om nisam nikada radio, ali ensim smatram jako losim resenjem gde su svake intervencije prilicno bolne. sa druge strane on je "prijateljski" nastrojen ka krajnjem korisniku te je stoga i prilicno popularno i cesto nudjeno resenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: vservers

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4882 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.