Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????

[es] :: Windows desktop :: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????

[ Pregleda: 4269 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????12.02.2007. u 14:45 - pre 209 meseci
Imam TinY XP i kad hocu da ugasim racunar on se restartuje. Zna li neko zasto ????
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

plava_motorola

Član broj: 79223
Poruke: 175
212.200.184.*



+1 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????12.02.2007. u 18:46 - pre 209 meseci
Ako si tek uzeo racunar moguce da su lose povezane zice za turn off i restar na maticnu plocu
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
217.24.27.*



+1 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????12.02.2007. u 20:03 - pre 209 meseci
Ma ne, racunar ima par godina i radio kao sat, do pre neki dan.
Matsonic8137c+ i XP1700...
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????12.02.2007. u 20:47 - pre 209 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...-Restartuje-se-umesto-shutdown
http://www.elitesecurity.org/t234344-Start-Shutdown-Restart
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????12.02.2007. u 22:19 - pre 209 meseci
Citat:
plava_motorola: Ako si tek uzeo racunar moguce da su lose povezane zice za turn off i restar na maticnu plocu
Ne postoje žice za turn off i restart, postoje za power on/off i reset ali to nema veze sa ovim.
 
Odgovor na temu

plava_motorola

Član broj: 79223
Poruke: 175
213.244.197.*



+1 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????12.02.2007. u 22:47 - pre 209 meseci
Citat:
calexx: Ne postoje žice za turn off i restart, postoje za power on/off i reset ali to nema veze sa ovim.

Na to sam i mislio,ali sam se pogresno izrazio.
@somicom:Moze biti da je Win nesto pomesao,probaj system restore za pocetak
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
217.24.27.*



+1 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????14.02.2007. u 18:19 - pre 209 meseci
Nece bre ovo ljudi, sve sam probao.
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????14.02.2007. u 18:37 - pre 209 meseci
Ma softverski je nesto garant imas ili si instalirao neki program sa slicnim mogucnostima ako ne nades ne gine ti format c !!!
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????16.02.2007. u 13:09 - pre 209 meseci
Upravu si, ima sam Autoshutdown, pa sam ga obrisao. Ali je verovatno ostao neki reg ili sl.
Nista, format i to je to.
Hvala.
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

Imbecil
Student

Član broj: 281218
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????08.03.2011. u 01:16 - pre 160 meseci
Vidim da je tema prestara, ali neću da spamujem postavljanjem tema sa istim, ili sličnim nazivom.
Dakle, moj problem je sledeći.


Naime, računar neće da se ugasi kada se klikne na turn off dugme. Ponaša se identično kao kada se klikne na Restart, potpuno isto. Nekoliko pokušaja Turn Off-a ne pomažu. Restart radi normalno (odnosno, ponaša se kao sada što se ponaša Turn Off). Stand By radi kao što je i radio pre. Međutim, zanimljivo je to što se ovaj problem javio pre 2 dana, tj. kada sam kupio nov miš, koji se priključuje preko USB porta. Naime, priključio sam miš, instalirao drivere, i sve radi savršeno. Miš radi perfektno, računar se ponašao kao što se i ponašao ranije, tj. odlično je radio... Da ne dužim priču, računar neće da se ugasi SAMO kada je taj miš na USB ukljućen.
Došao sam do tog zaključka tako što sam pokušao brdo stvari ne bi li ugasio računar na ispravan način (klikom na Turn Off dugme). Na primer, obrisao sam drivere instalirane za miš, jer na instalacionom CD-u piše: "Works with Windows XP (X64)", tj. skapirao sam da nije kompatibilan sa 32bitnom verzijom XP-a, koji ja koristim. Međutim, simptomi su ostali isti i posle brisanja drivera, tako da sam to otpisao. Probao sam da stavim taj USB kabl u druge portove, tačnije u svih 6 (koliko ih imam) sam stavio, i posle svakog menjanja sam pokušao da ugasim, ali opet ista priča. Onda sam posumnjao na neku gamad (i ako jako pazim šta downloadujem, i koje sajtove posećujem), pa sam odradio full scan sa antivirusom, pa onda sa Malwarebytes' i ništa nije nađeno. U BIOS-u sam gledao da li ima nešto vezano za USB mouse, i jedina stavka koja ima veze je stavljena na Enable... Pokušao sam i da ga ugasim na dugme, međutim ista priča kao i kad kliknem na Turn Off, restartuje se. Jedino se ugasi "grubo", tj. kad se dugme drži malo duže. I na kraju, iz očaja sam vratio stari miš (običan, Genius Net-Scroll) i računar se ugasi bez ikakvih problema. Evo, pre nego što sam počeo ovo da pišem, uključim USB miš, komp neće da se ugasi, vratim stari pomenuti miš, ugasi se normalno.
Ako nešto pomaže, konfiguracija je sledeća:

Processor: AMD Athlon 2.21 GHz
Mainboard: NFORCE6M-A
RAM: Kingston 1 GB
Hard disk: Hitachi 500 GB
Graphic card: NVIDIA GeForce 8500 GT 512 MB
Optic: LG DVD-RW (DVD-RAM)

A miš je: Mouse: X7 XL - 747H (Anti - Vibrate) http://www.ingame.de/files/2011/01/a4tech_maus_top1.jpg


Mene zanima da li neko ima rešenje za ovaj problem? Da ponovim, miš radi normalno i računar takođe, ali samo neće da se ugasi normalno. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

programer15
tunguzija

Član broj: 279634
Poruke: 153
89.111.244.*



+8 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????19.04.2011. u 06:51 - pre 158 meseci
Odes lijepo :
1.) Desni klik na "My Computer"
2.) Klik na "Advanced"
3.) Pronadjes "Startup and Recovery" pa ondje na "Settings"
4.) Pogledjes jeli ti uključen "Automatically restart"
Ako je "check box" uključen Windows XP će se svaki put restartati kada
dodje do problema.
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????19.04.2011. u 08:38 - pre 158 meseci
Probaš ovo što je kolega iznad rekao.
Inače imam isti miš, na win7 64 bit radi bez problema doduše nikad nisam instalirao ništa sa pratećeg diska, skinuo sam sa sajta zadnju verziju.
Probaj noviji možda reši problem.
A u biosu traži opciju wake on USB i isključi ako je uključena
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Ja njemu TURN OFF, on meni RESTART. Zasto????

[ Pregleda: 4269 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.