Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vektor u EPSu, malo pojasnjenja...:(

[es] :: Vektorska grafika :: Vektor u EPSu, malo pojasnjenja...:(

[ Pregleda: 2472 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

atrijum

Član broj: 51978
Poruke: 46
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Vektor u EPSu, malo pojasnjenja...:(10.02.2007. u 17:20 - pre 208 meseci
Pozdrav svima. Potrebna mi je mala pomoc pa ako je ko voljan. Trazio sam nesto slicno na forumu, ali ne nadjoh. Nisam expert u svemu ovome ali se nadam da cu uz vasu pomoc jednog dana i ja nekome pomoci..
Naime, radim jedan crtez (vektor) u Corelu 11 sa svim bojenjem a treba da ga posaljem u EPS formatu sa eps extenzijom kompaktibilnim sa AI8. Kako?

Jel po zavrsenoim crtezu grupisem pa export i trazim EPS (Encapsulated PostScript)..jel to to?? Sta da izaberem kao tip fajla:default, extension.....? U sledecem prozoru mi nudi opcije TIFF format, 8-mo bitni, sta sa transparentim backgroundom? Cekirati ili ne?Ako je to to, hoce li se to kasnije u AI otvoriti kao vektor ili bitmap? I hoce li biti kompaktibilan sa AI8, posto mi to nigde ne nudi?

A ako idem Save , tu nema EPS vec AI gde mi nudi compaktibilnost sa AI i koji da odaberem ako je to to..
Cuo sam da Corel ima problem sa izvozom boja pa me to malo plasi, skoro sam nabavio i AI ali ga jos nisam savladao pa zato i crtam u Corelu. Jel mozda postoji i mogucnost exportovanja Corelovog crteza u AI pa iz AI da saljem kao Eps i kako to ako moze?

Uh zakomplikovah ali se nadam da sam pojasnio. Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

Deni-2
Danijel Lisovski
Stamparija "Kompromis dizajn"
Pozarevac

Član broj: 72833
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kompromisdizajn.com


Profil

icon Re: Vektor u EPSu, malo pojasnjenja...:(16.02.2007. u 00:13 - pre 208 meseci
Ne moraš da grupišeš ništa samo idi na Export snimi ga kao "eps", "pdf" ili "ai" nakon šega će on date pita za koju verziju ti treba. Za "eps" ili "pdf" izaberi verziju "5" za ai možeš neku nižu od 8 ali ako si koristio neke posebne filtere u Corelu, Illustrator 8 to neće da prepozna, verovatno će to zabrljati. Takođe što se tiče boja, izabrao si najgori program. Corelove boje nikad neće izgledati isto u bilo kom drugom programu, doduše to su samo nijanse zbog razlike u kolornim profilima
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vektor u EPSu, malo pojasnjenja...:(23.02.2007. u 07:45 - pre 208 meseci
Ako koristis Photoshop a verovatno koristis onda Corel zaboravi jer Adobe ima Illustrator tako da su programi medjusobno kompatibilni i sto je najvaznije radice ti sve bez problema
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

[es] :: Vektorska grafika :: Vektor u EPSu, malo pojasnjenja...:(

[ Pregleda: 2472 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.