Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?

[es] :: Java :: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?

[ Pregleda: 2531 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanradulovic
Ivan Radulovic
Nis

Član broj: 132455
Poruke: 9
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?06.02.2007. u 10:44 - pre 209 meseci
Zdravo svima!

Primetio sam da nakon minimizacije JFrame-a proces drasticno smanji zauzetu memoriju. Pokusavao sam da pronadjem iz sun-ovog koda sta se desava prilikom minimizacije ali bezuspesno. JFrame je moguce minimizovati naredbom setExtendedState(int state), gledao sam i ovaj metod ali on me dovede do FramePeer interfejsa od koga ne znam kako dalje.

Poenta svega je da mi se ucinilo da je moguce na lak nacin osloboditi zauzetu memoriju ako se pronadje sta se sve desava prilikom minimizacije aplikacije, pretpostavljam da se poziva garbage collector. Poziv System.gc() metoda ne pomaze, tj. ne oslobadja se zauzeta memorija.

Svaki predlog je dobro dosao.

Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.antegra.com.



+13 Profil

icon Re: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?06.02.2007. u 11:31 - pre 209 meseci
Meni se cini da to nema veze sa Javom, vec se prosto prozor vise ne prikazuje, pa OS oslobodi memoriju.
 
Odgovor na temu

ivanradulovic
Ivan Radulovic
Nis

Član broj: 132455
Poruke: 9
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?06.02.2007. u 13:51 - pre 209 meseci
Ali OS ne moze sam da oslobodi memoriju aplikacije, trebalo bi da pozove u pomoc garbage collector, a meni bas tako nesto treba u tacno odredjenim trenucima kada objekte za brisanje markiram postavljanjem na null ali se oslobadjanje memorije ne dogodi.
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?06.02.2007. u 17:14 - pre 209 meseci
Citat:
ivanradulovic: Ali OS ne moze sam da oslobodi memoriju aplikacije, trebalo bi da pozove u pomoc garbage collector, a meni bas tako nesto treba u tacno odredjenim trenucima kada objekte za brisanje markiram postavljanjem na null ali se oslobadjanje memorije ne dogodi.


Pa jesi li probao sa System.gc();?
 
Odgovor na temu

ivanradulovic
Ivan Radulovic
Nis

Član broj: 132455
Poruke: 9
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?06.02.2007. u 17:52 - pre 209 meseci
Na sun-ovom forumu sam procitao da nije dobro pozivati System.gc() ali sam ipak probao, bilo je bezuspesno. Pokusao sam i da sve objekte eksplicitno postavim na null kada mi vise nisu potrebni iako izlaze iz scope-a, ali iz task manager-a stanje memorije je isto. Pretpostavio sam da sam JFrame na neki nacin poziva garbage collector kada se on minimizuje ali do tog dela ne mogu da dodjem trazeci po kodu koji je sun napisao.

Da li postoji neki drugi nacin da se u odredjenim trenucima koje ja detektujem pozove kolektor i da se oslobodi memorija?
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?07.02.2007. u 12:00 - pre 209 meseci
Poziv System.gc() ti ne garantuje da ce se isti odmah izvrsiti, nego onda kada virtuelna masina odluci.
A glede oslobadjanja memorije kod minimiziranja, pretpostavljam da to OS radi nezavisno od aplikacije i programskog jezika. Kad minimiziras aplikaciju on prebaci iz memorije na swap, kad maksimiziras uradi obrnuto.
Ne tvrdim da je bas tako ali mi deluje logicno da bi moglo biti.
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?07.02.2007. u 17:10 - pre 209 meseci
Code:
Primetio sam da nakon minimizacije JFrame-a proces drasticno smanji zauzetu memoriju.

I kod .NET aplikacije se isto to dešava kad minimiziraš prozor. Garant OS oslobadja memoriju.
RTFM
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl-1.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?07.02.2007. u 18:46 - pre 209 meseci
A ako si bas zapeo, pokusaj sa nekim profilerom..
 
Odgovor na temu

ivanradulovic
Ivan Radulovic
Nis

Član broj: 132455
Poruke: 9
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?08.02.2007. u 07:43 - pre 209 meseci
Ok momci, odgovoricu kad budem bolje ukapirao sta se sve desava sa garbage collectorom.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.net
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?08.02.2007. u 20:11 - pre 209 meseci
Mislim da se to na Windowsu dešava kod svih aplikacija. Evo meni MS Access troši nekih 30 MB RAM-a, a posle minimizovanja se smanji na ~1.5 MB. Zanimljivo je da kad vratim prozor, iskorišćenost RAM-a bude oko 6 MB, daleko manje nego pre minimizovanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Koji se event fire-uje na minimizaciju JFrame-a ?

[ Pregleda: 2531 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.