Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da vratim LAN

[es] :: Windows mreže :: Kako da vratim LAN

[ Pregleda: 5010 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Kako da vratim LAN04.02.2007. u 21:45 - pre 209 meseci
Zna li neko kako da vratim LAN ikonu u network connections. Ono sto me cudi je da net (cable) radi normalno, a LAN conekcija i ikonica u tray-u su nestali. Prethodno sam koristio Tuneup utilities 2007 za optimizaciju windowsa pa sumnjam na njega da ju je izbrisao. Kad pokusam da kreiram novu konekciju kaze mi da lan vec postoji i da radi (sto je donekle i tacno)? Ajde sad ako ima neko pametan da ovo resi, ja sam se predao.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako da vratim LAN04.02.2007. u 22:01 - pre 209 meseci
ako ti nije problem postaviti sve parametre ponovno kada kreiraš konekciju probaj slijedeće.
ne garantiram ali probaj ako nemaš jednostavnije riješenje

- izvadi mrežnu karticu iz računala
- uključi računalo neka vidi da mrežne više nema
- isključi ga
- umetni ponovno mrežnu karticu
- uključi računalo
- kreiraj novu konekciju ( ako nije zapamtio postavke valjda će ti dozvoliti )
 
Odgovor na temu

Zeljko Terzic
Montenegro, Podgorica

Član broj: 6489
Poruke: 259
*.cg.yu.

Sajt: www.zeljko.net


+1 Profil

icon Re: Kako da vratim LAN04.02.2007. u 22:02 - pre 209 meseci
A probaj i ovo ako to gore ne uspije.

http://support.microsoft.com/kb/329050
Potpis :)
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Kako da vratim LAN04.02.2007. u 23:14 - pre 209 meseci
Ne verujem da cu bas probati to sa mreznom karticom, ali sam probao ovo drugo, tj. proverio sam parametre u registru i sve je po jus-u, odnosno kako treba da bude. To me cudi, jer su simptomi koji su opisani na onoj web strani upravo ono sto se meni desava, pa sam ocekivao da ce to resiti problem.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako da vratim LAN05.02.2007. u 08:48 - pre 209 meseci
Desni Klik na 'My Network Places" pa onda "Properties" pa onda ides opet Desni Klik na Local Area Connection, pa opet "Properties". U tom Prozorcicu ,pred kraj, imas opciju "Show Icon in notification are when connected". To mora da bude otkaceno.
Bojan
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Kako da vratim LAN05.02.2007. u 11:07 - pre 209 meseci
Izvini, ali cini mi se da nisi razumeo problem. U network connectios nema ikone LAN, nestala je, nema nista, prazan prozor. To sto je nestala i ikonica u tray-u je logicna posledica.
 
Odgovor na temu

ipacid

Član broj: 198
Poruke: 250
87.250.46.*



+3 Profil

icon Re: Kako da vratim LAN08.02.2007. u 19:55 - pre 209 meseci
Meni se ovo desilo kad sam danas upalio kompjuter! Sinoc sam instalirao Spyware Terminator i neki GoGo Toolbar i tako ugasio komp. Danas ga palim - nema onih ekrancica u uglu. Odem u Network Connections, nema LAN ikonice! Obrisem ta dva programa, restartujem i hvala bogu vratilo se.
Ustvari, taj Terminator ima RealTime Scanner i cale (koji se razume samo u Word, Solitare i Minesweeper) je onemogucio startovanje kompletnog Networkinga preko tog programa (on ga je pitao da li da dozvoli il NE, naravno po logici ako nisi siguran, uvek je No, jer ko zna sta Yes moze da uradi) I tako ja osta bez konekcija. E, posle me mrzelo da sve to ispravljam, lakse je da uninstaliram program, jer ce se caletu opet nesto omaci.

Mozda kod tebe nije ovo, ali probaj da uklonis programe koji ti se startuju sa Windowsom.
U znak sećanja, da ne bi zaboravili, ja sam napravio čekić koji svira.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako da vratim LAN

[ Pregleda: 5010 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.