Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!

[es] :: Windows aplikacije :: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11779 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladjolinjo

Član broj: 67041
Poruke: 185
*.83.beocity.net.



Profil

icon Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!04.02.2007. u 13:41 - pre 209 meseci
Napravio sam Live XP CD i UBCD(Ultimate Boot CD) kao sto je i objasnjeno u tutorialu na sajtu sa kojeg sam i skinuo ISO.
I narezao sve lepo kako treba, manjom brzinom, i da testiram na kompu na kom sam oborio sistem, LIve CD krene da ucitava svasta nesta, i sve lepo ucita , zavrsi , i onda mi i dalje ostane u DOS-u, da ja nesto kucam dalje!?? E, interesuje me sta je to potrebno ukucati da bi se startovao lepo XP preko tog live CD-a? Ili sam ja zaboravio jos nesto narezati, mada sumnjam, ceo ISO sam narezao sto sam skinuo sa neta.
Isti fazon mi je i sa UBCD!!?? ALi kada ga ubacim na kompu koji vec ima instaliran windows, on ga pokrene ok, pojave se svi ti programi sa cd-a, ali kad hocu to i preko Boot-a, opet onaj problem...
Unapred Hvala!!!!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!05.02.2007. u 19:40 - pre 209 meseci
Polako, polako... Pre svega, objasni kako si rezao iso fajl.
Ultimate Boot CD je gotova kompilacija, tu nema nikakvih intervencija na iso fajlu (osim dopune definicija antivirusa), a ovo za Live XP, objasni nam o čemu zapravo govoriš.
 
Odgovor na temu

mladjolinjo

Član broj: 67041
Poruke: 185
212.200.176.*



Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!08.02.2007. u 23:08 - pre 209 meseci
Sto se tice UBCD4win, uradio sam kako pise na tom sajtu:
1. CD Burner and blank CD's
Almost every system out there has a CD Burner now, most new computers are now shipping with DVD Burners!

2. Windows® XP CD, with at least Service Pack 1 (SP2 is highly recommended)
If your CD does not have SP1 or SP2 included on it you can easily "slipstream" a Service Pack using a program called AutoStreamer. Instructions for slipstreaming are on the "slipstreaming" page of this site.

TIP- Unsure about what Service Pack your CD has? Look at the root of your XP CD for files ending with a .SP1 or .SP2 extention. Whichever extension you find tells you what Service Pack is installed on your CD.

3. Download UBCD4Win
Click the "Downloads" link to the upper left of this page and download the project. The project is now only ONE download. Included in the download are our project files, our "drivers" package, and our OEM PE Builder.

Extracting, setting up, and building UBCD4Win:
1. Extract your downloaded UBCD4Win EXE file.
It is recommend that you extract the project into a folder on the root of one of your hard drives. Do NOT extract the project into a folder that includes spaces in it's name, such as on your desktop or in My Documents. For these instructions I will be using "C:\ubcd4win". This folder must also be empty. In version 3.02 there is a new hash checking tool included in the project. It will check and verify all files extracted and check the path that the files have been extracted to for spaces. PLEASE- make sure you run the EXE, do not use WinRAR, WinZip, etc., to extract the project.

2. Insert your XP CD with SP1/SP2 into a CD Rom drive.
It is highly recommend that users copy their XP CD to their hard drive. Simply because it helps reduce read errors from your CD drive and it will speed up the build process. If you choose to do this:
a. Create a "XPCD" folder on one of you hard drives.
b. In Windows Explorer, select from the menu: Tools > Folder Options > View tab.
c. Check that the [show hidden files and folders] radio button is selected and the [hide protected operating system files] is unchecked.
d. Now copy the folders and files from your CD drive to that folder on your hard drive.

3. Launch UBCD4WinBuilder.exe (located in your C:\ubcd4win folder)

4.If this is the first time you have run UBCD4Win PE Builder you will see this message, please read it:
(sada tu ide slika)
5. You will then see this message, select NO. The search can take a long time to find your files
(slika na kojoj se vidi ta poruka:Search for windows installation files?)
6. This is the main screen. All options are now available from the menus or buttons.
(sada je tu slika na kojoj je prikazano kako i sta treba da bude oznaceno, i tacno sam sve uraio kako je na slici-koju ne znam ovde da ubacim :( )
On this main screen you only need to modify a few items, please refer to the image above. The options that really matter to a successful build are in bold below, the others are optional and are designed for more experienced users:
"Source" needs to be directed to the folder where you copied your XP CD to or the CD drive where your XP CD is located.
"Custom", NO information is necessary for that option when building UBCD4Win. Please do not use this option unless you understand what it does!
"Output" is where you would like the files that UBCD4Win PE Builder modifies, extracts, and creates located. This is basically the folder that the builder uses to do all of it's work, you can keep it as the default "BartPE."
-Make sure the "Create ISO image" box is checked and a filename is entered, if not an ISO file will not be created. The path and file will be created if they do not exist. But please remember that the filename must have an "iso" extension or it will not be created.
-"Burn to CD", an excellent option, please use this unless you have an other preferred ISO burning application.

7. "Plugins" button. I strongly suggest you click this button to update or customize your build. You may also need to disable and/or enable plugins according to the OS you are using to build with. Almost all of the plugins included in the project are by default set to be installed. Updating will also be necessary so you have the latest AntiVirus and AntiMalWare definitions include on your CD.

**You can update many AntiVirus and Malware tools before building the project. You will see a <CONFIG- to update> at the end of the program's name on the "plugin" screen. So, simply click on the plugin to highlight it and then click the "config" button. It will then automatically update that program with the latest definition file available.

There are other times that you need to modify what is enabled or disabled in your build.
1. Building with XP SP1a instead of SP2- please view this FAQ topic for more information.
2. Building with Win 2k3 SP1 source- please view this FAQ topic for more information.
3. Finally of course is the fact that you may want to customized your build, but of course that is all up to you. Again though, please build the project as is or only with plugins removed before you start ADDING plugins. That way if you have problems we know if it's an problem with the project or your plugin. If there are some tools included in the project that you do not want feel free to disable them.

**Other customization options are discussed on the NEW Customize page of the site. For more details and information on customizing your UBCD4Win build, please visit the new page.
8. When you are done customizing, "close" the plugin page. Back on the main page go ahead and click "build."

I dalje su prozorcici gde je slika sa prewiewom kako izgleda tok pravljenja cd-a...
Izvinjavam se zbog ovoliko teksta, ali trenutno je njihov sajt, tj., ta stranica gde je tutorial u radu, pa sam kopirao ono sto sam tada skinuo sa te stranice....

A sto se tice live XP Cd-a...
ISO sam narezao standardno preko nera,u opciji make boot cd....
I onda da vidim da li radi, a se pojavio u prethodnoj poruci napisan problem....

 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
87.250.121.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!08.02.2007. u 23:12 - pre 209 meseci
ISO se narezuje opcijom Burn Image to Disc, a ne Make Boot CD.
tyranBL
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!09.02.2007. u 20:53 - pre 209 meseci
Citat:
mladjolinjo: Napravio sam ... UBCD(Ultimate Boot CD)

Citat:
mladjolinjo: Sto se tice UBCD4win


UBCD i UBCD4Win su dve sasvim razlicite stvari. Kao sto rekoh, UBCD se skida kao gotov iso fajl u kome se vrse izmene samo u definicijama virusa. UBCD4Win je jezgro zasnovano na BartPE principu kompilovanja boot diska. U jezgru UBCD4Win dobijas boot image koji zapravo podize Win tokom butovanja CD-a, i neke osnovne programe koji su inkorporirani u kompilaciju. U tu kompilaciju mozes da ubacis jos gomilu programa, postoje sajtovi koji nude cab fajlove sa besplatnim programima za UBCD4Win, i uputstva kako ubaciti komercijalne programe. BartPE je osnova za pravljenje mnogih kompilacija, kao sto su miniPE, ERD Commander itd...
Linkovi:
http://www.ultimatebootcd.com/ UBCD
http://www.nu2.nu/bootcd/ BatrPE
http://www.ubcd4win.com/ UBCD4Win
http://www.drowaelder.de/winpe/PEIndex.htm WindowsPE
http://www.bootcd.us/BartPE_Plugins_Author/reanimatolog/ Pluginovi za BartPE

I ostao si duzan objasnjenje sta ti je "live XP Cd". Objasni nam, da ti pomognemo.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 09.02.2007. u 22:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 09.02.2007. u 22:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!09.02.2007. u 21:11 - pre 209 meseci
Ovo poslednje je tačnije na http://www.bootcd.us/BartPE_Plugins_Complete.php
 
Odgovor na temu

mladjolinjo

Član broj: 67041
Poruke: 185
212.200.176.*



Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!09.02.2007. u 22:43 - pre 209 meseci
za xp live cd se zaista ne secam tacno sta sam uradio, ali nabavio sam jednu radecu verziju na cd-u, pa cu samo prekopirati, pa ce verovatno da radi.
A ovo za ubcd4win cu uraditi po tim novim postupcima..
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!10.02.2007. u 14:27 - pre 209 meseci
Preporucujem ti da koristis UBCD, to je vrlo korisna kompilacija besplatnih programa, i nemas problema sa ubacivanjem svojih komponenti. Da napomenem, postoji mogucnost da ubacis svoje programe, ali ja se sa tim nisam zezao, verujem da je dovoljno ono sto imas u UBCD Basic verziji. Sto se tice UBCD4Win, ne zelim da te plasim, ali ima tu mnogo zezanja. Sa druge strane, to je odlican nacin da naucis sta je potrebno za rad nekog programa. Ako zelis da podignes Live Windows (sto je zapravo UBCD4Win), i da ga koristis, skini neke vec gotove kompilacije, ima ih na internetu pod kategorijom AIO (AllInOne) ili slicno. Najcesce su to piratske kompilacije, pa ne pitaj ovde za njih.
 
Odgovor na temu

vaha

Član broj: 22360
Poruke: 169
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!10.02.2007. u 18:58 - pre 209 meseci
Pozdrav vam.

Nisam htio da otvaram novu temu pa bih ovdje da Vas pitam...
Prijateljicin laptop se zaglavio, pri početku boota XPa jednostavno stane, bude crn ekran, nit normalno, nit preko "Secure mode" (F8)... Probali smo Knoppix i BartPE al ni oni neće da krenu...

Znam ja da bi se moglo formatirat i instalirat sve ponovo, al stvar je u tome da joj je pola doktorskog na harddisku.

Šta bih mogao da još da uradim???

Opcija vadjenja HDD-a i priključivanja na moj PC otpada jer onda gubi garanciju.

Pri ponovnom instaliranju Windowsa (XP), postoji opcija da ako XP pri setupu prepozna stariju, već instaliranu verziju na HDD, onda tu verziju reparira. Moje je pitanje da li pri toj reparaciji Windows briše već postojuće UserAccounte i ostale fajlove na HDD-u ili ih ostavlja netaknute?

Pozdrav vam.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!10.02.2007. u 19:38 - pre 209 meseci
Kako to misliš Knoppix i BartPE neće da krenu? Možda je u pitanju nešto sasvim drugo a ne instalacija.

To za ponovno instaliranje je probano baš na tom laptopu ili onako pitaš? U principu bi trebalo da sve ostane na svom mestu ali ako neće da krenu Knoppix ni BartPE, možda neće ni XP instalacioni CD. Inača, to za repair se ne odnosi na prvu ponudu na samom početku već na onu par ekrana dalje. Probao sam više puta i to dobro radi.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!10.02.2007. u 19:38 - pre 209 meseci
@vaha

Ponekad je bolje otvoriti novu temu. U ovom slučaju tvoj problem, tj. prijateljičin, je više za Windows Desktop, a ne za Windows aplikacije.

Prolikom reinstalacije, kako ti kažeš ˝reparacije˝, korisnički nalozi, instalirani programi i podaci će ostati onakvi kakvi su i bili. Prilikom reinstalacije se samo Windows-ovi fajlovi obnavljaju. Naravno, to ne garantuje uspeh, ali je uspeh vrlo izvestan.

Dalje, baš u ovoj situaciji se koristi gore pomenuti Ultimate Boot CD ili neki njemu vrlo sličan, jer sadrži razne alate za dijagnostiku kao i alate za pokušaj oporavka ili za vađenje podataka sa takvih diskova. Naravno, svi oni zahtevaju određeno znanje o njima i iskustvo u radu da šteta ne bi bila veća.

Inače je vrlo neobično da Knoppix i BartPE neće ni da krenu (pod uslovom da ste ispoštovali redosled butovanja).

Pozdrav

EDIT: Calexxov odgovor sam tek sada video.

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 10.02.2007. u 21:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

plava_motorola

Član broj: 79223
Poruke: 175
212.200.184.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!10.02.2007. u 20:01 - pre 209 meseci
Dali si probao safe mode?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!10.02.2007. u 21:58 - pre 209 meseci
@ vaha:
Za to sto tebi treba, preporucujem neki Live Windows ili Austrumi Live Linux. Zasto? U slucaju da hoces vazne podatke da prebacis na usb stick,treba ti live Win, jer on automatski prepoznaje usb flash memoriju. Ako i pored toga dodje do nekih problea sa prepoznavanjem usb-a, Austrumi linux je sledece dobro resenje. To je distribucija koja je velicine samo oko 50 MB, i pri butovanju se ceo ucitava u ram memoriju. Zasto to pominjem? Na taj nacin se oslobadja cd/dvd rezac i onda mozes ugradjenim programom za rezanje koji dolazi uz Austrumi da narezes zeljene podatke na cd ili dvd.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-250.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!10.02.2007. u 22:44 - pre 209 meseci
Da li je garancija, koja verovatno nikada neće ni biti iskorišćena, važnija od tolikog truda i da li si siguran da znaš kako se pokreće Knopix i bilo koji but disk na lap topu?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!11.02.2007. u 00:11 - pre 209 meseci
Ja mislim da je garancija itekako vazna, tako da ne bih savetovao vadjenje harda iz laptopa i kacenje na neki drugi kompjuter. Uostalom, sta ako i izvade hard iz laptopa? Kako da ga nakace na desktop kompjuter? Ne zaboravimo da hard diskovi na laptopovoma imaju drugacije prikljucke nego oni na desktop komjuterima. Znaci, trebace im i neki adapter. To je jos jedno zezanje vise. Moj savet je ili neki live Win CD, ili sevis.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-128.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!11.02.2007. u 09:47 - pre 209 meseci
Malo sam preterao što se tiče garancije, ali i dalje pretpostavljam da ne znaju da pokrenu Knopix.
 
Odgovor na temu

vaha

Član broj: 22360
Poruke: 169
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!11.02.2007. u 12:37 - pre 209 meseci
@all:

Hvala vam na odgovorima... Izvinjavam se što nisam otvorio novi thread, mislio sam pošto se ovdje spominju ti bootable sistemi i nisam znao što BartPE neće kod nje da se pokrene možda ima neka caka...

Štos je taj da je cura oko 800km od mene i da te stvari laufaju preko telefona. Znači: Sve što vidim ne vidim, što čujem, čujem s malim zakašnjenjem :)

Ovako... Safe Mode ne ide isto... Opcija za odabiranje dolazi, ali poslije izabiranja opet zaglavi, bude samo crn ekran.
Druga stvar, laptop je kupljen tek prije par mjeseci, a što je još važnije, nije moj, tako da ja nebih da utičem tolko na nju a i ne znam dal ona ima tu gdje je koga ko bi to znao da odradi kompetentno. Treći problem je taj da cura nema Windows CD, već neki RecoveryCD, koji izgleda vraća laptop u prvobitni/fabrički položaj, što bi po mom mišljenju izazvalo i samo brisanje HDD-a.

Knoppix CD je dobila od nekog prijatelja, izgleda da pri bootovanju zaglavi negdje, možda CD nije spržen kako valja?, dok sam BartPE ja spržio i probao ga kod sebe prije nego sam joj ga poslao, kod mene je radio. BartPE inače prepoznaje USB-Stick, tako da bi joj (kad bi uspio da se pokrene) to bilo dovoljno da prebaci te važne stvari (diplomski) na USB, poslije je svejedno, u najgorem slučaju ubacit taj Recovery CD...

Hvala vam, vidjeću ako šta budem još mogao da odradim, ako ne...

---------------

Evo me sad ponovo zvala, kaže na PCu knoppix laufa bez problema, na laptopu se zaglavi na mjestu card mgr, ne znam gdje je to tačno, valjda pri bootovanju negdje piše "card mgr"...

[Ovu poruku je menjao vaha dana 11.02.2007. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-240.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!11.02.2007. u 13:10 - pre 209 meseci
Kada prekopira sve podatke na USB, neka ubaci taj disk za oporavak sistema, ali da zna da će tako vratiti sistem u stanje kada ga je kupila, zato neka dobro proveri da li je sve sačuvala na USB. Najbolje da prvo proba na nekom drugom računaru sa Windowsom.
 
Odgovor na temu

vaha

Član broj: 22360
Poruke: 169
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!11.02.2007. u 13:13 - pre 209 meseci
Pa problem je taj da ne može da dodje do toga da podatke prebaci na USB, ne može da pokrene Windows, a ni Knoppix ni PartPE, jednostavno se zaglave...
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-242.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!11.02.2007. u 13:29 - pre 209 meseci
Neka zapiše sve što joj se pojavljuje na ekranu, pa to napiši ovde.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Pomoc oko Windows XP Live CD-a i Ultimate Boot CD(UBCD)!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11779 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.