Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cd writer , koji?

[es] :: Storage :: cd writer , koji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6707 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

annoying_master_c
Nikola D
Svugde me ima.....

Član broj: 7361
Poruke: 201
*.ptt.yu



+1 Profil

icon cd writer , koji?14.06.2003. u 18:15 - pre 253 meseci
Od cd writera na nasem trzistu, u okviru budzeta od oko 50 evrica koji bi mi preporucili da kupim i zasto.
Masina je P III, 64 mb itd jednom recju spada u.... relativno ........ bolje :)
Genija su meteori koji moraju da sagore da bi obasjali svoj vek.




 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.ptt.yu

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: cd writer , koji?14.06.2003. u 19:17 - pre 253 meseci
jA IMAM HP 40X10X40, po meni je najbolji od kojih sam ja testirao(msi, sony, teac)

Cena je negde oko 60EUR!
Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: cd writer , koji?14.06.2003. u 19:21 - pre 253 meseci
Raspitaj se i za LITE-ON modele, 52246s je oko 55€ a odličan je.
 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.ptt.yu

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: cd writer , koji?15.06.2003. u 13:26 - pre 253 meseci
najbolje po meni je da uzmes neki externi rezac...uopse ne prave probleme tipa :
puko disk, neume da proceita neke diskove ird....

Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: cd writer , koji?15.06.2003. u 13:54 - pre 253 meseci
prije jedno 3 mjeseca i ja sam trazio ovdje na forumu najbolji a jeftin snimac.
dosao sam do zakljucka da uzmem LITE ON 48x24x48x
za sada nemam nikakvih problema jedino kad sam presnimavao sa cd-a na cd ukljucio sam opciju za direktno presnimavanje sa cd-rom-a bez predhodnog prebacivanja na hard disk tako da sam unistio medij kao posljudicu buffer greske odnosno cekanja podataka sa cd-rom-a.
dakle prvo se podaci prebace na hard disk pa tek onda snimaju.

moj LITE ON radi odlicno i snimi jedan cd za oko 2 i po minute(ukoliko snimam podatke sa hard diska)a, ukoliko presnimavam neki cd treba vise od 20 minuta.

ukoliko zelis kupiti dobar snimac za male pare ja preporucujem TEAC ili LITE ON.

ja sam mislio uzeti TEAC ali posto ga nije bilo uzeo sam LITE ON.

 
Odgovor na temu

Delphi_rulez
Sombor

Član broj: 214
Poruke: 28
62.32.53.*

Sajt: www.yugoslavia.50megs.com


Profil

icon Re: cd writer , koji?15.06.2003. u 17:10 - pre 253 meseci
Ja imam slican problem - nasao sam u NSu u Goti comp. neki LG za oko 60 (tako su mi rekli - jel imate rezaca na lageru- imamo samo LG, koliko - oko 60 :))
Jel to skupo, mislim ako se moze uzeti neki bolji za manje para (razliku od recimo 5-10 E bi iskoristio da uzmem par diskova)... brzina mi nije preterano vazna...

2. Koja je optimalna brzina za rezanje noname/brandname diskova ? Moj drug kaze da noname ne treba prziti preko 4x zbog mogucnosti da se istope, a recimo maxell nikako preko 16x ...obicno na 12x, to je dovoljno... kakva su vasa iskustva, i gde u NSu jos da pogledam, bio sam i u MKR, ali oni nemaju nista...
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: cd writer , koji?15.06.2003. u 19:15 - pre 253 meseci
Zaboga ljudi pa nemojte po 100 puta iste teme...bilo je priche oko ovoga 100 puta vec i u medjuvremenu se nsihta bitno nije dogodilo na polju proizvodnje cd-rw uredjaja..zar je tako teshko pogledati malo po forumu i prochitati vec napisano a ne samo mlatiti praznu slamu i vrteti prichu u krug???

@ Delphi_rulez

I ti si nashao u NS kod koga cesh da gledash opremu..za shta sluzhe onda PIN Soft (radnja Milenium na stadionu Vojvodine), BIT computers kod keja i BP Comp na Novom Naselju??? Tamo brate pogledaj a ne po tim sitnim burekdzijskim radnjama

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

Delphi_rulez
Sombor

Član broj: 214
Poruke: 28
62.32.53.*

Sajt: www.yugoslavia.50megs.com


Profil

icon Re: cd writer , koji?16.06.2003. u 22:29 - pre 253 meseci
Citat:
BIT computers kod keja


..koji daje samo 6 meseci garancije. Uzeo sam kod njih GF2 MX400 pa je crkla 20ak dana posle isteka garantnog roka ...

Inace, nasao sam za po 55 LiteOn i LG , oba 52x. Iz iskustva ako neko ima sa oba ili jednim, koji je bolji? Ako ne, hvala!
 
Odgovor na temu

Instruktor
AleksandarM

Član broj: 9813
Poruke: 81
*.telekom.yu



Profil

icon Re: cd writer , koji?16.06.2003. u 22:43 - pre 253 meseci
LG 52x pisac je sasvim OK. Ima ga i za 50eur. Naravno ne preporucujem ti da bas preterujes sa brzinom rezanja, tj. ovo pravilo vazi za sve 52x pisace:

BOLJE rezi sporije ( do 32x) da ne bi imao problema sa citanjem narezanog diska, bez obzira koje medije koristis.
Inace od NO-NAME medija, najbolje se pokazao PRINCO :-)

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: cd writer , koji?16.06.2003. u 23:51 - pre 253 meseci
Pre neki dan sam nabavio rezač LITE ON 48x24x48. Platio sam ga 58 evrića. Moram ti reći da je fantastičan. Rezao sam neke podatke sa Nerom, pri brzini od 38x.
Malo sam se raspitivao kod prijatelja i rekli su mi da je za sada LITE ON stvarno odličan u svojoj klasi i za cenu po kojoj se nudi.
Uzmi LITE ON i nećeš se pokajati.
Eksterni rezači su dobri, ali je problem cena.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

XYZ

Član broj: 11353
Poruke: 2
*.verat.net



Profil

icon Re: cd writer , koji?17.06.2003. u 05:05 - pre 253 meseci
KUKU LELEEEEE!!! Da sam ja u situcaiji u kojoj se nalazi doticni gospodin koji je postavio pitanje, dobro bi se razmislio da li je upste pametno kupovati rezac. Posle ovakvih (pojedinih) komentara.
1. Ja imam Teac W540E, bez ikakvih problema je narezao nekoliko hiljada diskova. Neretko i po stotinak zaredom sto "on the fly" sto sa HDD-a. Tako da ce ti iole za neku kucnu upotrebu posluziti bilo koj model posto se ovaj Teac-ov model vise ne proizvodi (izbegavaj "novu" seriju).
2. Neko je na forumu pitao kojom brzinom mogu da se rezu noname diskovi? Startuj nera pa koliko ti dozvoli. Prinnco recimo dozvoljava do 48x, sliver-silver32x, super green 32x itd. Kao sto neko rece netreba rezati preko 32x cak je i to mnogo za pojedine citace, 24x je sasvim OK. Znaci cita je glupost da ukoliko budes rezao noname preko 4x da postoji mogucnost da se disk ISTOPI ?!? :)))
3. Trenutno na nasem trzistu (u toj cenovnoj klasi koju si ti pomenuo) ne postoji nesto ekstra kvalitetno. Nista bolja situacija nije ni kod citaca, gde jedino vredi Pioneer-ovi DVD citaci.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: cd writer , koji?17.06.2003. u 11:11 - pre 253 meseci
Pozdrav,
evo bilo je dosad nekoliko nedorecenih ali potpuno tacnih odgovora a nadam se da se autori nece ljutiti ako ih dopunim. Recimo, rece instruktor (ako se ne varam on je i serviser istih) da su LG modeli dobri i da se ne preteruje sa brzinom rezanja upravo radi kasnijeg iscitavanja sadrzaja. Naime, rec je o tome da jednom narezan CD nece biti citan samo na masini koja ga je i rezala, vec ce ga koristiti i drugi citaci a tu se moze pojaviti problem koji nastaje prevelikom brzinom rezanja. Uz slaganje oko LG-ja, samo napomena da kod instalacije tog rezaca treba obratiti paznju na DMA mod (i u Win i u Bios-u). Dalje, rece XYZ da nema preterano dobrih citaca i pisaca u toj klasi cena. Zeleo bih da dovrsim zasto se ovaj fenomen dogadja. Svakako da nijedan renomirani proizvodjac hardware-a ne proizvodi lose primerke pa ih zatim prodaje, jer ko bi ih kupovao kada se za to sazna. Ipak postoje serije sa greskom- tu nastupamo mi kao trziste. Kao relativno neozbiljno trziste na ovom polju, slabija je kontrola da li se serije sa greskom uniste ili se plasiraju na neko od neinteresantnih trzista a za tako nesto je neophodna i saglasnost ili neznanje uvoznika. Dakle ima svega pa je iz tog razloga tesko dati pravu preporuku po ovim ali i mnogim drugim pitanjima oko novog hardware-a. Mozda ce ovo dopuniti odgovore koji su stigli i tacni su.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
*.yubc.net

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: cd writer , koji?18.06.2003. u 03:01 - pre 253 meseci
ma ... u petak stize Plextor 48/24/48 IDE ... nema shta mnogo da se razmishlja ...
PozdRAw
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: cd writer , koji?20.06.2003. u 02:18 - pre 252 meseci
pa zaboga dokel ce ovakve stvari moderatori trpeti....minimum ovakvih tema u skorije vreme bilo 3....znam po tome jer sam i ja uchestvovao u njima...a to shto ovde ima buba lenjih koje mrzi potrazhiti....mislim da se vec mlati prazna slama sa ovom temom

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: cd writer , koji?20.06.2003. u 11:15 - pre 252 meseci
Pozdrav,
za SoulFly , nije rec o trpljenju moderatora, na kraju ako jedni drugima pomognemo to je sasvim OK, ali sprema se uskoro resenje kojim ce nadamo se svi biti zadovoljni.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: cd writer , koji?21.06.2003. u 04:04 - pre 252 meseci
pa mislim to je lepo divno i krasno..ne krivim moderatore nego lenje bube koje mrzi da pogledaju malo...ovo je bukvalno tema koja se potegne jednom mesechno...i chist postoji ona pretraga gore...stoga ne vidim razlog zashto je ne koriste pre postavljanja teme
pozdrav

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

ognjen_z

Član broj: 10897
Poruke: 12
*.ptt.yu



Profil

icon Re: cd writer , koji?06.07.2003. u 12:37 - pre 252 meseci
Najbolji rezac a nije ni mnogo skup ti je LG model GCC-4480B... Veruj mi broj jedan u klasi... Cita uz to i DVD tako da je on pun pogodak...
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: cd writer , koji?06.07.2003. u 14:02 - pre 252 meseci
LG CD-RW ili LG Combo.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

ognjen_z

Član broj: 10897
Poruke: 12
*.ptt.yu



Profil

icon Re: cd writer , koji?06.07.2003. u 19:11 - pre 252 meseci
Ma kupi neki najjef(v)tiniji pa kasnije kada skontas koliko si se z... skupices malo love pa ces kupiti pravu stvar... ma da, neka ti proces skontavanja traje sto duze, nemoj si ni slucajno resiti muke sto pre...
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: cd writer , koji?06.07.2003. u 20:00 - pre 252 meseci
Ja skoro pazario TEAC W552E za manje od 50€ i nemam primedbi. Imaš review na cdfreaks.com.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: cd writer , koji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6707 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.