Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se ulogovati na stari user accounts?

[es] :: Windows desktop :: Kako se ulogovati na stari user accounts?

[ Pregleda: 4160 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan321
Bg

Član broj: 132732
Poruke: 7
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 16:43 - pre 209 meseci
Pozdrav svima, imam jedan veliki problem, juce kada sam upalio racunar nikako nije hteo da udje u Windows (ispisivao je poruku da ne moze da pronadje neki fajl), posto mi je racunar hitno trebao ubacio sam instalacioni cd za WindowsXP i isao na onu opciju da instalira novi Windows ali bez formatiranja i to je ok uradio. Sada imam na particiji C: kao dva Windowa (Windows i Windows1) isto imam u Documents and Settings: All Users i All Users.WINDOWS1 i tu je novi korisnicki nalog i dva stara korisnicka naloga. Od ta dva stara nalogoga jedan nije zasticen sa sifrom u i njega mogu bez problema da udjem, a drugi je zasticen sa sifrom i ne mogu da udjem (znam sifru), ispise Access is Denied, kao bi mogao da udjem u taj nalog jer su mi to podaci koji mi trebaju?
-
 
Odgovor na temu

B4lt4z4r
c0d3Error T34m

Član broj: 72810
Poruke: 309
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 16:48 - pre 209 meseci
Probaj preko safe moda da udjes kao administrator!
I was born smart but education ruined me!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Dejan321
Bg

Član broj: 132732
Poruke: 7
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 17:04 - pre 209 meseci
Probao, ali ne moze
-
 
Odgovor na temu

B4lt4z4r
c0d3Error T34m

Član broj: 72810
Poruke: 309
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 17:23 - pre 209 meseci
Ne pada mi nista trenutno na pamet!
Mozda da uzmes neki live linux pa da preko njega probas da udjes u te foldere
I was born smart but education ruined me!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 17:42 - pre 209 meseci
Udji u bilo koji account (asministratorski najbolje) i odi u C:\Documents and Settings\(bivse korisnicko ime)\ i ovdje
su ti svi fajlovi.
Usput,VELIKA greska sto si napravio da instalira windowse bez formatiranja,sljedeci put odi na repair,onda dobijes ono
sto je tebi trebalo,tj. popravak i/ili nadomjestanje fajlova.
pozdrav
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

Dejan321
Bg

Član broj: 132732
Poruke: 7
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 17:57 - pre 209 meseci
To sa linuxsom nije losa ideja, probacu, samo mislim da nece moci jer je zasticeno sa sifrom.

Citat:
Udji u bilo koji account (asministratorski najbolje) i odi u C:\Documents and Settings\(bivse korisnicko ime)\ i ovdje
su ti svi fajlovi.

Uradio sam to samo kao sto kazem taj korisnicki nalog je zasticen sa sifrom a najveci problem je sto ne znam gde da ukucam sifru da bi mogao da pristupim.

Citat:
Usput,VELIKA greska sto si napravio da instalira windowse bez formatiranja,sljedeci put odi na repair,onda dobijes ono sto je tebi trebalo,tj. popravak i/ili nadomjestanje fajlova.

Morao sam bez formatiranja jer imam vazne podatke na hardu, a repair nije hteo nikako.
-
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 18:34 - pre 209 meseci
Ne mora formatiranje, dovoljno je da se pre instalacije preimenuju folderi Windows, Program Files i Documents and Settings i eventualno obrišu sistemski fajlovi u root. Nova instalacija pravi sve od početka kao da nikad nije bilo XP-a tj isto kao da je formatirano.
 
Odgovor na temu

Dejan321
Bg

Član broj: 132732
Poruke: 7
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 19:16 - pre 209 meseci
Citat:
calexx: Ne mora formatiranje, dovoljno je da se pre instalacije preimenuju folderi Windows, Program Files i Documents and Settings i eventualno obrišu sistemski fajlovi u root. Nova instalacija pravi sve od početka kao da nikad nije bilo XP-a tj isto kao da je formatirano.


Ovo mi nije bas najjasnije, kao se to radi, u Windowsu ill...?
-
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 19:53 - pre 209 meseci
Teško da će Windows da dozvoli da se menja nešto takvo, kod mene je to rešeno tako što imam dva harda i na oba OS pa po potrebi startujem onaj drugi i onda ovo lako odradim. Drugo rešenje je korišćenje live OS sa CD-a pa kada startuješ na taj način, sve može da se menja. Možda je najlakši način da napraviš BartPE CD .
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 20:10 - pre 209 meseci
taj stari user se moze dodati kao user na novim windowsima,nije cak ni tesko...samo
ja se nazalost ne sjecam tocno kako to ide :(
Kad pokusas uci u folder s podatcima,(ne u user account!) sta ti napise,dali mozes uopce
uci? Pokusaj u properties-ima podesiti ownership (na sebe ofkors :) ) pa vidi jel ide tako.
pozdrav
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

Dejan321
Bg

Član broj: 132732
Poruke: 7
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?03.02.2007. u 22:17 - pre 209 meseci
Citat:
Flash411:
Kad pokusas uci u folder s podatcima,(ne u user account!) sta ti napise,dali mozes uopce
uci? Pokusaj u properties-ima podesiti ownership (na sebe ofkors :) ) pa vidi jel ide tako.
pozdrav

Da, to je folder, ispise: c:\Documents and Settings\ImeNaloga is not accessible. Access is denied i ne moze da se udje.
Ako mozes malo mi objasni to za ownership, kako se podesava jer ne mogu da pronadjem.

Citat:
Flash411: taj stari user se moze dodati kao user na novim windowsima,nije cak ni tesko...samo ja se nazalost ne sjecam tocno kako to ide :(

Ako neko zna neka napise to bi bilo najbolje resenje.
-
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?04.02.2007. u 01:23 - pre 209 meseci
Ovo poslednje, da dodaš ˝starog˝ korisnika novom sistemu i da tako povratiš stari nalog - ne može.

Flash411 te upućuje na ˝take ownership˝. To će biti pravo rešenje. O tome je zaista puno pričano pa iskoristi Pretragu. Naravno,˝ownership˝ će biti ključna reč u pretrazi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

B4lt4z4r
c0d3Error T34m

Član broj: 72810
Poruke: 309
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?04.02.2007. u 01:51 - pre 209 meseci
I ja sam u nekoliko prilika instalirao xp bez formatiranja kako ne bi izgubio podatke ali nisam imao takav problem...Vidjao sam da se to desava!
Probao sam sa live Linuxa i uspeo sam da udjem u folder..Sad ne znam dal ce i tebi to uspeti
I was born smart but education ruined me!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Dejan321
Bg

Član broj: 132732
Poruke: 7
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Kako se ulogovati na stari user accounts?04.02.2007. u 10:56 - pre 209 meseci
Puno, puno hvala svima :) Uspelo je ovo sa ownership!
-
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako se ulogovati na stari user accounts?

[ Pregleda: 4160 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.