Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crko procesor?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Crko procesor?

[ Pregleda: 6627 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SupermenX
Novi Sad

Član broj: 11114
Poruke: 62
*.99.EUnet.yu



Profil

icon Crko procesor?13.06.2003. u 15:11 - pre 253 meseci
Nesto nije u redu sa kompom.
Ploca: MS 6330Lite
Procesor: AMD Duron 700Mhz

Nece da se digne sistem, ni slika na monitor.
Kad se upali komp, pocne malo hard da radi jedno 2sec i tu sve stane dalje ne ide,
monitor se uopste ne upali, ostaje crn ekran i rad coolera.
Nesto je riknulo, samo ne znam sta bi moglo biti.
Pretpostavljam da je procesor.
Mada nisam siguran. Moze pomoc?
Deus ex machina
 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.ptt.yu

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: Crko procesor?13.06.2003. u 16:12 - pre 253 meseci
da li se cujer neki zvuk sa ploce(neko pistanje)......ak0 ne onda je najverovatnije crkla ploca!
Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Crko procesor?13.06.2003. u 16:52 - pre 253 meseci
Pozdrav,
prema mojim iskustvima ne mora odmah da znaci da je nesto crklo. Manca je postavio dobro pitanje za dijagnostiku. Ukoliko ne proradi "samo od sebe" sto ume da se dogodi ponekad kad se ugasi pa upali (znaci ne restart), moraces da se malo potrudis. Ja cu Ti probati pomoci uputstvima, ali ako nisi nikada nista cackao oko hardvera bolje angazuj nekog strucnijeg. Za pocetak proveri napajanje, ume da bude problem. Sledece bi bio na redu Clear Cmos sto cinis premestanjem njegovog dzampera na ploci iz jednog u drugi polozaj, a dzamper trazis prema uputstvu o ploci (iako je uglavnom upravo blizu baterije). Ovo u najvecem broju slucajeva pomogne mada posle neznamo sta je bio kvar. Sledeca stvar koja je na redu je memorija, pa zatim graficka, procesor ili ploca. Za bilo koju od tih provera moras imati rugi takav komad hardvera, a ako nemas pokusaj i da otkacis sve uredjaje (Fdd,Hdd,CD,F/M,SB...) neka ostanu samo MB,CPU,VGA i Ram pa onda pogledaj. Ako tako uspe vracaj po jedan uredjaj pa ces naci kvar. Umalo da zaboravim, pre par godina sam imao smesan problem: neko je divljacki gurao PS2 misa i zakrivio mu iglice tako da kada ga ja uglavim on napravi spoj i odmah po paljenju pogasi sve na kompu. Zvuci neverovatno, a sta mislis koliko mi je trebalo da to i resim?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.ptt.yu

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: Crko procesor?14.06.2003. u 01:06 - pre 253 meseci
slazem se lancia, ali ako bi on vadio delove hardwera to bi bilo uzaludno, ako ne cuje neki zvuk na ploci....posto sam ja imao isti problem....ali kod mene se je culo pistanje, i po knjizi(koja ide uz mp.) ustanovio da je crkao procesor.....ja izvadim procesor i kad pogledam ispod njega....vidi se da je gorelo.
Zamenim pr. i opet nece....tek tada sam ustanovio da je i mp. crkla....
Zamenim mp. i radi......tako da je najbolje posto ja mislim da on nezna da barata sa hardwareom da odnese u neki serviss pa da mu oni kazu sta je...!

POZDRV@
Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Crko procesor?15.06.2003. u 01:15 - pre 253 meseci
Pozdrav,
Manca, ja sam doziveo da mi jedan MsiKT7A turbo stara 2 dana na moje oci izgori, (mislim na onu varijantu kadiz kucista kulja dim bukvalno) a recimo CPU duron 700 OClockovan na 930 nastavio da radi! Cak radi i dan danas u mom knjigovodstvu (samo nije OClck). Da ne poverujes sta sam sve gledao, pa sam mu iz tog razloga napisao redosled rada, a sad...Tesko da mu neko od nas ovim putem moze pomoci bolje. Ako je MB odzvonilo, sanse za spas su joj male, ali ipak sam mislio da mozda pokusa ovako.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
217.194.133.*



+1 Profil

icon Re: Crko procesor?15.06.2003. u 02:55 - pre 253 meseci
Ljudi da se razumemo ukoliko vam nedaj boze crkne TV jel vam palo na pamet da na nekom od foruma pitate koji deo da menjate i kako da ga sami popravljate ????? Naravno da nije jer za to postoje ovlasceni servisi i obuceni serviseri koji to rade ... Isto tako postoje i obuceni i ovlasceni serviseri koji rade i dijagnostiku i popravku racunara ! Jasno mi je da ce neko da primeti da nije neka mudrost odvrnuti dva ili eventualno cetiri srafa kucista ali verujte nagledao sam se dosta masina koje su popravljali ljudi koji su imali uputsva sa neta ili od toboz prijatelja pa su zavrsavali sa daleko vecim kvarovima od pocetnog ..... Slazem se da treba pomoci ljudima ali kod ovakvih kvarova misli da je najveca pomoc uputiti coveka u neki servis gde ce dobiti potpunu pomoc sa garancijom na odrdjeni posao !!!!
Jos samo malo poredjenje prosecan TV kosta oko 250 evra i verujem da bi se samo mali broj ljudi odlucio da ga sam cacka , dok prosecan kompjuter kosta oko 500 evra a veliki broj ljudi ce bez razmisljanja posegnuti za srafcigerom i upustiti se u popravku ???
Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Crko procesor?15.06.2003. u 03:04 - pre 253 meseci
Pozdrav,
eddy_yu verovatno si u pravu za sve pomenuto, ovo je bio ipak pokusaj pomoci u smislu saveta nekome ko se pipao racunara i ranije jer je odmah naveo podatke i simptome dosta precizno. Pretpostavljam da svi ovde dobronamerno postujemo na tu temu ali tacno je da mozemo kao sto si pomenuo i gresku da napravimo time.
PS: ako prosecan PC i kosta oko 500 evra, tesko ces na njemu napraviti stetu cak i upola od toga bez upotrebe recimo cekica a to mu vec dodje kao TV...Ovo je svakako u saljivom smislu
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
217.194.133.*



+1 Profil

icon Re: Crko procesor?15.06.2003. u 03:31 - pre 253 meseci
Sala je OK
Mislim da samo ne treba ohrabrivavati ljude u tom pravcu da sami cacaju makine , zbog njihovog dobra a naravno i zbog servisera (i mi treba leba da zaradimo )
Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Crko procesor?15.06.2003. u 03:32 - pre 253 meseci
Citat:
eddy_yu:
Ljudi da se razumemo ukoliko vam nedaj boze crkne TV jel vam palo na pamet da na nekom od foruma pitate koji deo da menjate i kako da ga sami popravljate ????? Naravno da nije jer za to postoje ovlasceni servisi i obuceni serviseri koji to rade ... Isto tako postoje i obuceni i ovlasceni serviseri koji rade i dijagnostiku i popravku racunara ! Jasno mi je da ce neko da primeti da nije neka mudrost odvrnuti dva ili eventualno cetiri srafa kucista ali verujte nagledao sam se dosta masina koje su popravljali ljudi koji su imali uputsva sa neta ili od toboz prijatelja pa su zavrsavali sa daleko vecim kvarovima od pocetnog ..... Slazem se da treba pomoci ljudima ali kod ovakvih kvarova misli da je najveca pomoc uputiti coveka u neki servis gde ce dobiti potpunu pomoc sa garancijom na odrdjeni posao !!!!
Jos samo malo poredjenje prosecan TV kosta oko 250 evra i verujem da bi se samo mali broj ljudi odlucio da ga sam cacka , dok prosecan kompjuter kosta oko 500 evra a veliki broj ljudi ce bez razmisljanja posegnuti za srafcigerom i upustiti se u popravku ???


Poredjenje nije bas najsrecnije jer je nacin popravke znacajno drugaciji.. Kad je PC u pitanju lemilica skoro nikada se nekoristi lemilica, gotovi moduli (kartice i slicno) su lako dostupni svima, nemas opasnih napona (osim u napajanju) a i dijagnostika je neuporedivo jednostavnija....

Cak i prosecan pingvin moze brzo da skapira kako da zameni crknutu karticu... Inace reci mi adresu jednog "ovlascenog" servisa?
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
217.194.133.*



+1 Profil

icon Re: Crko procesor?15.06.2003. u 04:11 - pre 253 meseci
Hehehe slazem se da tvoj pomenuti pingvin ume da izvadi crknutu karticu iz slota...
No to nije srz problema bitno je kako je taj tvoj pingvin dosao do toga da je bas ta kartica "crkla"
Da malo batalimo tog pingvina i da ti ukazem na par zabluda . Kao prvo kod pravih servisera racunara i racunarske opreme lemilica je jedan od najkoricenijih alata !!!
Kvarovi se utvrdjuju cesto osciloskopom i specijalnim eprom modulima za odrdjene vrste delova !! Serviser !!! popravlja !!! racunar i menja deo samo kada je popravka nemoguca dok prosecni poznavaoc hardware-a (poput tebe) menja deo sto zaista nije neka mudrolija ,za posnavaoca hardware-a (sto opet napominjem jer nisu svi cak ni to) .Dakle to je razlika izmedju Servisera i poznavaoca kompjuterskih delova . Za tvoju informaciju svi noviji talavizori imaju slotove i pojedinacne module poput kartica u racunaru i u televizoru nemas opasnih napona (osim u napajanju) .
Inace evo ti jedna od adresa ovlascenih servisera kod nas : [email protected]
Tel. 011 3215-220


PS Na nasu zalost jos veliki broj ljudi misli da je monitor ustvari "kompjuter" dok kuciste racunara smatra za neku kutiju u koju se utakne mis i tastatura
Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Crko procesor?15.06.2003. u 04:21 - pre 253 meseci
Odakle ti informacija da sam prosecan poznavalac hardvera?
Prvo proveri sa kim pricas (i cime se taj bavi) pa onda donosi zakljucke (kao hintovi: Matrox, HP, Astra ugovori o razvoju etc)

Inace, ako ocekujes da bilo ko ozbiljan koristi racunar u kome je nesto radjeno lemilicom onda si u debeloj zabludi.

"Specijalni eprom moduli" specijalni kao i krimp kljesta. Jedna stvar je ostaviti nekome ko je profesionalac da radi servisiranje, ali je zaista smesno dizati servisere u nebesa i plasiti narod osciloskopima.
 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.ptt.yu

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: Crko procesor?15.06.2003. u 13:24 - pre 253 meseci
Citat:
lancia88:
Pozdrav,
Manca, ja sam doziveo da mi jedan MsiKT7A turbo stara 2 dana na moje oci izgori, (mislim na onu varijantu kadiz kucista kulja dim bukvalno) a recimo CPU duron 700 OClockovan na 930 nastavio da radi! Cak radi i dan danas u mom knjigovodstvu (samo nije OClck). Da ne poverujes sta sam sve gledao, pa sam mu iz tog razloga napisao redosled rada, a sad...Tesko da mu neko od nas ovim putem moze pomoci bolje. Ako je MB odzvonilo, sanse za spas su joj male, ali ipak sam mislio da mozda pokusa ovako.
Pozdrav

Pa moguce.....ja sam imamo dve ploce koje su mi crkle, kad ti kazem koje su neces poverovati:
MSI KT7A (prva ploca sa PC2PC)
i zamisli ABIT KT7A
i procesor AMD Thunderbird 1 GHz
i sad ti kazi sta je to bilo....NARAVNO NEKVALITETNA ROBA!~!!!
Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
217.194.133.*



+1 Profil

icon Re: Crko procesor?16.06.2003. u 17:20 - pre 253 meseci
Citat:
McKracken:
Odakle ti informacija da sam prosecan poznavalac hardvera?
Prvo proveri sa kim pricas (i cime se taj bavi) pa onda donosi zakljucke (kao hintovi: Matrox, HP, Astra ugovori o razvoju etc)

Inace, ako ocekujes da bilo ko ozbiljan koristi racunar u kome je nesto radjeno lemilicom onda si u debeloj zabludi.

"Specijalni eprom moduli" specijalni kao i krimp kljesta. Jedna stvar je ostaviti nekome ko je profesionalac da radi servisiranje, ali je zaista smesno dizati servisere u nebesa i plasiti narod osciloskopima.


Informaciju si mi ti sam rekao i nemam potrebu da proveravam sa kim pricam posto si svojim odgovorom rekao sve
Hoces da kazes da bi ti prepoznao racunar u kojem je nesto radjeno lemilicom ???
Nevidim odakle ti ideja o dizanju serivesera u nebesa ???? A osciloskop mozda jedino tebe plasi , zasto bi nekog osciloskop plasio ???? To mu dodje ko da si reko da nekog kod automehanicara moze da plasi dizalica za auto
Ja sam samo da svako radi svoj posao kvalitetno i posteno nista vise !!
Nisam imao nameru nikog ni da spustam niti nikog da dizem u "nebesa" , zeleo sam samo da pomognem na pravi nacin ljudima kojima treba pomoc !!!

PS ako imas nesto da mi kazes slobodno mi se obrati privatnom porukom da ne bismo smarali ostale ljude nasom prepiskom

Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Crko procesor?16.06.2003. u 17:46 - pre 253 meseci

Obrisao sam svoju prethodnu poruku da ne bih izazivao flame...

[u svakom slucaju tuzno]
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Crko procesor?

[ Pregleda: 6627 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.