Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DV u mpeg2 blur brzih pokreta

[es] :: Video softver :: DV u mpeg2 blur brzih pokreta

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.co.yu.



+81 Profil

icon DV u mpeg2 blur brzih pokreta01.02.2007. u 00:08 - pre 209 meseci
Dakle, kao sto tema kaze:

Uradio sam capture sa digitalne kamere u dv formatu, editovao film u programu Ulead VideoStudio 10 i eksportovao film u mpeg2.
Medjutim, nije mi bas jasno zasto je u delovima videa sa brzim pokretima slika zamucena.

Ne razumem se bas u tematiku, ali ajde kada sam radio capture sa analogne kamere u mpeg2 tu je morao da se upali deinterlace dok se radi capture ili slika bude "nazubljena", ali nisam bas to ocekivao i kada radim sa digitalnim materijalom.
Stavio sam bitrate na 9000, ali ni to ne pomaze.
Nista meni ovde nije jasno, zasto dobijam efekat kao da mora da se radi deinterlace?
Jel mora?

Nesto sam cackao oko opcija gde moze da se bira

Lower field first
Upper field first
Frame based

i cini mi se da je najbolje sa Frame Based, ali nisam siguran.



 
Odgovor na temu

kontradisk
Tomislav Peric
Crna Trava

Član broj: 77197
Poruke: 34
*.evizo.net.



Profil

icon Re: DV u mpeg2 blur brzih pokreta03.02.2007. u 02:46 - pre 209 meseci
Radim na Ulead Video Studiu 9 i imao sam istih problema sa prebacivanjem. Sada sam nasao jednu oprobanu formulu koja jednostavno radi, ali da napomenem prvo da je veza izmedju kamkordera i pc-a digitalna (IEEE 1394). Postavke su sledece: DVD PAL 720x576, Deinterlace output opcija decekirana, Lower field first, Video bit rate oko 7000VBR, Parametri za zvuk su nebitni u celoj prici. Znam da se blurovi javljaju upravo zbog tih polja. U svakom slucaju isprobaj i ostale kombinacije, nesto ce valjda da uspe. Cini mi se da sam negde procitao da se u sprezi sa digitalnom kamerom preporucuje da postavka upravo bude na nize polje - lower field first. Javi sta si uradio
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.co.yu.



+81 Profil

icon Re: DV u mpeg2 blur brzih pokreta04.02.2007. u 23:51 - pre 209 meseci
Dakle definitivno je problem u tome kako Ulead VideoStudio kompresuje u mpeg2. Tako da sam sada presao na sledecu varijantu: napravim film u Ulead-u, izrendam ga kao dv i onda u NeroVision-u napravim DVD od njega, VBR 8000 i MNOGO je bolje, blur je skoro neprimetan.
 
Odgovor na temu

zakmo
Ivan Ilic
Jagodina

Član broj: 94469
Poruke: 18
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DV u mpeg2 blur brzih pokreta16.05.2007. u 14:44 - pre 206 meseci
A inace ja sam radio bas uleadom obe opcije i nisam imao problema... Izgleda da ima veze sa stand alone player-om koji cita materijal
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: DV u mpeg2 blur brzih pokreta

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.