Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi ADSL-a

[es] :: Linux :: Pitanje u vezi ADSL-a

[ Pregleda: 1889 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Pitanje u vezi ADSL-a31.01.2007. u 17:47 - pre 209 meseci
Interesuje me sledeće:

1. Da li SezamPro daje rutere ili moram da kupujem ruter.
2. Čitao sam neku uputstvo o tome kako se podešava ADSL na Ubuntu, pa, pošto je tamo objašnjeno kako se podešava, zanima me samo da l' to ide preko PPPoE ili ne.
3. Ako to ide preko PPPoE, da li treba u podešavanjima za PPPoE da se izabere "noauth" ili "defaultroute" ako hoću da se na ADSL povezujem ručno, a ne automatski?
4. Koje opcije trebaju da se odaberu u Firestarteru da bi on bio pravilno podešen za ADSL?

Eto, samo me to zanima.

P.S.
Probao sam da nađem odgovor pretragom foruma i na Google, ali nisam ništa našao.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Pitanje u vezi ADSL-a31.01.2007. u 18:30 - pre 209 meseci
Router kosta nekih 1200 dinara
Naravno, kupujes ga kod njih

Samo ga sprovedi u mreznu i odmah imas imas net bez ikakvih podesavanja
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.mainstream.co.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi ADSL-a12.02.2007. u 03:32 - pre 209 meseci
Je l' misliš na ovaj ruter (vidi sliku) ili ovi iz Sezama imaju još neki model? Jedan moj drugar mi je reako da nikako ne uzimam taj ruter (to je on slikao) jer kaže da je on dobio takav ruter i nikako nije mogao da ga poveže preko Etherneta direktno na PC, a u onom uputstvu na CD-u je pisalo da treba treba da se poveže na nekakav Switch Hub ili da ide preko USB-a. Ne znam šta je posle uradio (valjda ga je vratio)... nemam pojma.

Je l' ima neko ovakav ruter (isti ovakav, sa ova 4 porta) i je l' mu je uspelo da ga poveže preko Etherneta na PC?

Da znam da l' da tražim takav ruter kad mi uvedu ovo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Pitanje u vezi ADSL-a12.02.2007. u 06:58 - pre 209 meseci
Da, to je taj.
Imam ga i na poslu i kod kuce, i nemam nikakvih problema sa njim.
Samo pravilno povezi spliter, tj telefonsku liniju direktno iz zida ubodi u njega, a onda razvuci kablove do telefona i rutera.
Bitno je samo da pre splitera nemas nista (telefon, ISDN modem ...)
Cim dodjes kuci, pripremi sve i okreni njihovu podrsku pa zajedno prodjite kroz osnovna podesavanja koja btw radis tada i nikada vise.
E sad, tvom drugaru je verovatno zapao felerican komad, ali postoji reklamacija ;)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.mainstream.co.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi ADSL-a12.02.2007. u 08:36 - pre 209 meseci
Je l' bitno na koj se od ta 4 porta poveže i da li mora još nešto da se namešta da bi podešavanjima rutera moglo da se pristupi preko Internet browsera?

To mi je bitno. Za podešavanja ću najverovatnije da se snađem (verovatno ima neko uputstvo), al' me ovo povezivanje buni.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Pitanje u vezi ADSL-a12.02.2007. u 12:07 - pre 209 meseci
Potpuno je nebitno.
Sva cetiri su identicna a plus imas i opciju i jednog usb-a
Konkretno, meni na poslu rade sva cetiri i taj USB

Osim tog inicijalnog podesavanja, nakon toga nema nista.
Nakon toga, ma koji racunar da zabotes u router, imace internet
I u bilo koji port.

Kod mene kuci voze 2 masine a kad neko dodje sa laptopom, samo se udene u jedan od preostala 2 i to je to.
Nista se ti ne sekiraj ;)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi ADSL-a16.02.2007. u 18:44 - pre 209 meseci
Dobio sam ADSL, pa sad imam 2 pitanja.

1. Da l' treba i telefon da se poveže preko razdvajača ili samo ruter treba da ide na razdvajač? Ovo pitam zato što kad povežem telefon preko razdvajača, veza s Internetom pukne čim neko podigne slušalicu i neće da se uspostavi dok se telefonira. Kad telefon ne ide preko razdvajača, nego direktno na utičnicu, onda nema nikakvih problema i ne smeta ništa kad se podigne slušalica. Da li je to neki problem do razdvajača i da li može ADSL-u nešto da smeta ako telefon ne ide preko razdvajača?

2. Kako je najbolje da podesim Firewall na ruteru? Hoću da blokiram sve što mi ne treba, al' ona stranica za podešavanja mi nije baš jasna, a u onom uputstvu na CD-u ništa ne piše kako se šta podešava. Kako šta da podesim, a da mogu normalno da surfujem Internetom? Je l' ima neko uputstvo za podešavanje negde?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Pitanje u vezi ADSL-a

[ Pregleda: 1889 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.