Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osnovna sredstva na leasing

[es] :: Vodič za posao :: Osnovna sredstva na leasing

[ Pregleda: 3779 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Osnovna sredstva na leasing29.01.2007. u 23:48 - pre 209 meseci
Interesuje me sledeca stvar. Kakva je procedura ako firma hoce da uzme osnovna sredstva na leasing. Osnovno sredstvo bi bio auto (za sada jedan, a posle verovatno jos jedan do dva) ali auto koji bi se rentirao, znaci nesto na foru rent-a-car-a, ali ne pravi rent-a-car posto bi se auto iznajmljivao sa vozacem.
Interesuje me da li postoji neki nacin da se taj auto uzme kao osnovno sredstvo a ne da se vodi kao automobil.
Takodje me interesuje da li u tom slucaju je potrebno obavezno ucesce od 20% (za kupovinu automobila) ili ne?
Interesuje me da li je moguce uzeti polovan auto na leasing, a da se vodi kao osnovno sredstvo.
Koje sve uslove firma mora da ispuni da bi dobila osnovno sredstvo na leasing, i da li postoji neka mogucnost grace perioda od recimo 6 meseci ili godinu dana, do placanja prve rate (tj. dok posao malo zazivi).
Da li postoji leasing kuca gde bi mogao to osnovno sredstvo, tj. auto za rentiranje, posle izvesnog vremena da zamenim za noviji, i samo da nastavim da otplacujem leasing.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Osnovna sredstva na leasing30.01.2007. u 20:11 - pre 209 meseci
To što tebi treba je operativni lizing (najam).

Nemaš obavezu otkupa vozila već samo minimalan vremenski period rentiranja. Vlasnik vozila je lizing kuća, ti si samo korisnik kao i kod finansijskog lizinga. E sad, ključna razlika je u tome što ne plaćaš ratu kredita već naknadu za rentiranje vozila, što pozitivno utiče na poslovne rezultate firme - nema kreditnih zaduženja već se ta naknada fakturiše kao 'običan' trošak.

Ključne reči za Google i Pogodak: Raiffeisen Rent, Hypo Rent, HVB Full Service itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Osnovna sredstva na leasing

[ Pregleda: 3779 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.