Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snimanje naziva pesama na audio-CD

[es] :: Windows aplikacije :: Snimanje naziva pesama na audio-CD

[ Pregleda: 8849 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.dialup.sezampro.yu.



+11 Profil

icon Snimanje naziva pesama na audio-CD28.01.2007. u 01:40 - pre 209 meseci
Znaci da li je moguce na audio-CD snimiti pesme, tako da kasnije vidim nazive pesama kad disk ubacim u drajv, a ne samo track01...

Izvinjavam se ako je pitanje glupo
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD28.01.2007. u 10:46 - pre 209 meseci
Naravno da je moguće i zove se CD text. Kakav drajv je u pitanju? Ako je u kompjuteru, ima više načina da pokaže, jedan je pomenuti CD text, drugi je da pokupi info sa interneta ili iz lokalne baze, treći iz neke svoje baze. Ako je u pitanju klasičan CD ili DVD plejer, onda on mora da podržava CD text a nisam siguran da je to mnogo rasprostranjeno. Uglavnom na njima i piše tako nešto.
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.dialup.sezampro.yu.



+11 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD28.01.2007. u 20:34 - pre 208 meseci
Hvala, saznao sam nesto novo! :)
Potrazio sam na googlu "CD text" i shvatio da postoji taj dodatak standardu za snimanje audio-CDa.

Ono sto mene najvise interesuje je kako da ja snimim takav audio-CD na kom ce biti vidljivi nazivi pesama?
Imam nero 6.6 i gledao sam one opcije Mixed mode i CD Extra ali nije to to. Opet u klasicnom snimanju AudioCDa ne vidim potrebnu opciji za ukljucivanje CD-texta.

Posto sam skoro kupio par (domacih) audio diskova ocekujem da oni to imaju, ali kad otvorim folder E: pise samo track01... Da li mi treba neki drajver da windoza to vidi ili on to jednostavno ne moze, vec to moze samo neki player za muziku?

Inace video sam da winamp podrzava CD-text od verzije 5.31. Posto ja imam 5.03 gledacu da uskoro skinem noviju verziju.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD29.01.2007. u 12:15 - pre 208 meseci
ovo i mene interesuje- ja probao da narezem audio cd u neru 6, obelezim "write cd text" popunim polja, i kad se cd nareze, naravno, nema cd texta na njemu.

gde gresim?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD29.01.2007. u 18:39 - pre 208 meseci
Citat:
depedja: Ono sto mene najvise interesuje je kako da ja snimim takav audio-CD na kom ce biti vidljivi nazivi pesama?
Imam nero 6.6 i gledao sam one opcije Mixed mode i CD Extra ali nije to to. Opet u klasicnom snimanju AudioCDa ne vidim potrebnu opciji za ukljucivanje CD-texta.

Posto sam skoro kupio par (domacih) audio diskova ocekujem da oni to imaju, ali kad otvorim folder E: pise samo track01... Da li mi treba neki drajver da windoza to vidi ili on to jednostavno ne moze, vec to moze samo neki player za muziku?
Nero/New/Audio CD pa tu obeležiš Write CD TEXT on CD. Mixed mode i CD extra su za nešto sasvim deseto. Kada to obeležiš, tu upišeš autora i naziv diska a posle Nero sam pokupi imena numera, ako postoje. To proveravaš na Properties numera ubačenih za snimanje.
Ne vidi se kao ime fajla, moraš da koristiš Audio CD plejer koji ima podršku za ovo.
Inače ne bih mnogo očekivao od tih domaćih, sam zvuk je očaj, uglavnom deluje da je to spremao neko ko se ama baš ništa ne razume u ovo pa ne verujem da taj zna šta je CD text. :(
Citat:
Nenad Vranjanac: ovo i mene interesuje- ja probao da narezem audio cd u neru 6, obelezim "write cd text" popunim polja, i kad se cd nareze, naravno, nema cd texta na njemu.

gde gresim?
Gde to nema? Nađi plejer (soft ili hard) koji ima podršku pa proveri. Ili jednostavnije, otvori CD u nekom programu za grebovanje i onda isključi sve ostale izvore informacija osim CD text pa ćeš da vidiš da ga ipak ima.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD29.01.2007. u 19:24 - pre 208 meseci
kad ga ubacim u komp i pustim u wmp 10 ili winamp 5 pise samo "track 01..."
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD29.01.2007. u 20:41 - pre 208 meseci
Gore je napisano da Winamp od verzije 5.31 podržava CD text. Potraži na njihovom sajtu plugin, trebalo bi da postoji za starije verzije.

edit: sad sam našao nešto o ovome od pretprošle godine.

edit2: ono gore je tačno:

Winamp 5.31:

* New: [in_cdda] CD Text reading support (with sonic engine enabled)

[Ovu poruku je menjao calexx dana 29.01.2007. u 21:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.dialup.sezampro.yu.



+11 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD31.01.2007. u 00:34 - pre 208 meseci
Evo malo objasnjenja CD-textu na wikipediji.

Ovo bi valjda trebao da bude znak kojim bi se na audio diskovima obelezavalo da li disk sadrzi informacije o pesmama

bas cu pogledati u radnjama da li se nalazi na nekim od stranih diskova.
Inace ovi domaci "originali" koje imam naravno nemaju CD-text na sebi.

Rezanje je jednostavno, bas onako kao sto je calexx rekao:
Citat:
calexx: Nero/New/Audio CD pa tu obeležiš Write CD TEXT on CD. Kada to obeležiš, tu upišeš autora i naziv diska a posle Nero sam pokupi imena numera, ako postoje. To proveravaš na Properties numera ubačenih za snimanje.


S tim sto nero uzima informacije iskljucivo iz ID3v1 taga, uopste ne vidi ID3v2 tag. Tako da ako nemate v1 a imate v2 (sto je lako moguce), on ga nece videti i informaciju o pesmi ce uzeti iz imena fajla!
Bas glupo, zar ne!?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD31.01.2007. u 11:53 - pre 208 meseci
Posle nekoliko loše narezanih diskova u kojima se javljalo pucketanje počeo sam da prebacujem iz mp3 u wav i onda nero informacije uzima iz imena fajla. Zato kod eksportovanja pazim kako će da bude ime da bi i kompilacije bile uredno odrađene.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD31.01.2007. u 13:30 - pre 208 meseci
evo probao sam i stvarno je uspelo u najnovijem winampu.

wmp i audiograbber izgleda ne podrzavaju.
evo link nekog plug-ina koji sam nasao, ali nisam uspeo da ga nateram da proradi
http://www.wmplugins.com/ItemDetail.aspx?ItemID=534
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD31.01.2007. u 18:21 - pre 208 meseci
Audiograbber podržava ali mora da mu se to uključi pošto je mislim default da ne čita CD text informacije.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD31.01.2007. u 22:39 - pre 208 meseci
jej! stvarno radi, nasao sam (pod settings-freedb options) i radi!!!
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD31.01.2007. u 22:56 - pre 208 meseci
Dal' sam nekad lagao? ;) Jedino mi nije jasno zašto je opcija default isključena, nekoliko puta mi se desilo da naiđem na neki disk koga nema po bazama pa kako baš i ne volim da ukucavam, slučajno uključim CD text a on postoji na disku. Dobro dođe i ako je u pitanju neka homemade kompilacija koje sigurno nema na Freedb pa ni na CDDB. Od tada uvek to proverim ... mada više ne koristim Audiograbber.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Snimanje naziva pesama na audio-CD01.02.2007. u 19:17 - pre 208 meseci
evo, dakle jos jednog trika - moze da se ubaci cd text i u wmp, pomocu programa iz mog linka gore.
bitno je da export uradite PRE nego pokrenete wmp. na taj nacin sve radi ok.
ako prvo pokrenete wmp, on upise svoje "unknown" podatke i za taj cd vise nema spasa, posto cd-text onda nece da overwrite-uje stare podatke (ili bar do sad nisam provalio kako)
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Snimanje naziva pesama na audio-CD

[ Pregleda: 8849 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.